Pustka jest radością okładka

Średnia Ocena:


Pustka jest radością

Książka ebook prezentująca w lekkiej, chwilami wręcz zabawnej formie podstawowe założenia filozofii buddyjskiej. Pojęcia pustki, przeznaczenia, czasu czy szczęścia przedstawione w żartobliwym ujęciu pozwalają czytelnikowi łatwiej poznać obszar zagadnień, który od setek lat penetrują filozofowie buddyjscy i sposób dochodzenia do filozoficznej konkluzji.

Szczegóły
Tytuł Pustka jest radością
Autor: Przybysławski Artur
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Pustka jest radością w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Pustka jest radością PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • emilia jakubasz

    Buddyzm w lekkiej odsłonie, napisana z przymrużeniem oka

  • pio

    Rewelacja, zalecam każdemu, nie tylko zainteresowanym buddyzmem.

  • Triskel

    "Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka" jest pozycją filozoficzną autorstwa Artura Przybysławskiego. Jest to prawdziwa "filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka", która niejednokrotnie setnie mnie rozbawiła. Pozycja ta skierowana jest do europejskiego czytelnika, który o buddyzmie wie niewiele, a chciałby się dowiedzieć czegoś interesującego w lekki i przyjemny sposób. Artur Przybysławski objaśnia w sposób oryginalny i zabawny podstawy filozofii buddyjskiej, dzięki czemu możemy poczuć prawdziwego ducha orientu.Książka poprzez żarty i luźny kontakt z czytelnikiem, zabiera nas w daleką i niezapomniana podróż. Podstawy filozofii buddyjskiej zostały przedstawione ogólnikowo ale przystępnym i dostępnym dla szerszego czytelnika językiem. Twórca objaśnia tajniki medytacji a także meandry buddyjskiej religii. Koncepcja bycia tu i teraz i przeżywanie szczęścia w danym, konkretnym momencie została wyłożona prosto, kawa na ławę. Artur Przybysławski posługuje się lekkim i barwnym piórem, dzięki czemu z pewnością przekona do filozofii buddyjskiej nie jednego sceptyka.Książka jest miłą lekturą, może nie wyczerpała tematu w pełni, za to jest ciekawym wstępem w dalszym zgłębianiu tematu. Artur Przybysławski popisał się sporą porcją wiedzy, którą dzieli się obficie z czytelnikami na kartach książki. Dodatkowo pokazując, że posiada nie lada poczucie humoru. Liczne wywody o filozofii w innej publikacji mogłyby nudzić, a tutaj lektura jest prosta i przyjemna. Dzięki książce pdf możemy choć w przybliżonym stopniu poznać filozofią buddyjską i nieźle się bawić podczas czytania. A przecież o to właśnie chodzi, żeby cieszyć się chwilą i czerpać radość z najprostszych rzeczy."Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka" to interesująca lektura, warta uwagi. Zachęcam do jej poznania i skonfrontowania z swoimi przekonaniami. Filozofia buddyjska jest interesująca i jak najbardziej warta uwagi, a twórca w przystępny sposób nam ją przedstawia. W byciu szczęśliwym nie chodzi o to, żeby dążyć do tego stanu, ale żeby się w nim utrzymać i dzielić się nim z innymi. Z przyjemnością przeczytałem tą książkę i jak najbardziej uważam, że nie był to czas stracony. Gdyż, podczas jej czytania nie raz mój umysł wypełnił się radosnymi myślami.http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/09/pustka-jest-radoscia-czyli-filozofia.html

  • panczen

    Sztandarowa pozycja pop-buddyzmu Ole Nydahla.

  • Małgorzata Chmiel

    ksiazka wspaniala. polaczenie mysli buddyjskiej z naszym stylem namyslu i filozofowania. ksiazka jest jak rozmowa z fajna, madra i oczytana osoba: lekka, przyjemna, odkrywcza. moj egzemplarz dalam przyjaciolce. na polce by sie marnowal.

  • Pan Tomasz

    „to skromne przyblizenie mysli buddyjskiej postanowilem umiescic w kontekscie naszego codziennego zycia. Coz bowiem po filozofii, ktora nie ma z nim nic wspolnego? Niektorzy oczywiscie z tego oderwania filozofii od zycia czynili jej cnote, lecz Budda twierdzil, ze jedyny powod, dla ktorego uczy, to fakt, ze wszystkie istoty chca byc szczesliwe. (...) W filozofii wiec, tak jak i w zyciu, ostatecznie chodzi – nie ukrywajmy tego juz dluzej – o szczescie.”

  • Pan Tomasz

    dokonań zamierzchłych i współczesnych myślicieli europejskich. Robi to jednak w sposób błyskotliwy, dowcipny i lekki, przyjemny w odbiorze dla bardzo zróżnicowanego czytelnika.Można powiedzieć, że autorowi zależy, żeby pokazać buddyzm jako naukę bliską życiu z założenia. Naukę, która szuka odpowiedzi na zapytania od zawsze nurtujące człowieka. Oto cytat z ksiązki: „to skromne przyblizenie mysli buddyjskiej postanowilem umiescic w kontekscie naszego codziennego zycia. Coz bowiem po filozofi

  • Pan Tomasz

    Książkę tę poleciłbym szczególnie tym, ktorzy interesują się buddyzmem, niemniej może ona być bardzo interesująca też dla tych, których pasjonuje filozofia, psychologia czy i wiedza w ogóle. Twórca konfrontuje wszystkie kluczowe zagadnienia filozofii buddyjskiej takie jak: karma (prawo przyczyny i skutku), natura czasu, pojęcie pustki, źródło świadomości itd. z powszechnym rozumieniem tych pojęć. Mając jednocześnie zaplecze wiedzy filozoficznej (autor jest lekarzem filozofii) nawiązuje do dokon