Czytaj więcej:
Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny okładka

Średnia Ocena:Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny

"Ksiażka »Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny« stanowi połączenie dwóch tekstów. Pierwszy to wierna kopia wydanej w 1934 roku książki Adama Wisłockiego »Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny: reportaż z kajakowej włóczęgi«. Autorem drugiego, »Przez jeziora i rzeki Brasławszczyzny. Śladami Adama Wisłockiego«, jestem ja sam. Równe osiemdziesiąt lat po wyprawie Wisłockiego, w towarzystwie rodziny i przyjaciół, powtórzyłem jego trasę. Podróż okazała się fascynująca. Pojezierze Brasławskie, chociaż pod niektórymi względami odmienne niż w 1934 roku, stale jest pięknym, egzotycznym rejonem. Przemierzając je i porównując z tym, o której opowiedział Wisłocki, wielokroć niemalże czuliśmy jego obecność wśród nas. Nie mogłem oprzeć się pokusie opisania tego wspaniałego doświadczenia. Współcześnie coraz trudniej znaleźć, zwłaszcza w Europie, odludne miejsca wypoczynku. Brasławszczyzna jest jednym z ostatnich. Przypomina przedwojenne Mazury – woda, woda, woda, las, gdzieniegdzie wioska, miasteczko, stary kościół czy inny zabytek. Żadnych żaglówek, kajaków, motorówek. Nie ma mowy o przeludnionych plażach, głośnej muzyce, śmieciach, wszechobecnych reklamach piwa i coca-coli. Z rzadka pole namiotowe, knajpka, pojedynczy wędkarze. Raj, z którego zostaliśmy wyrzuceni przez współczesną cywilizację. Raj, do którego warto zajrzeć chociażby raz do roku."Stanisław Pisarek

Szczegóły
Tytuł Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny
Autor: Pisarek Stanisław, Wisłocki Adam
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Stapis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Maadziuulekx3

    Lubię czytać książki, które mnie czegoś uczą, przedstawiają ciekawe, a zarazem mądre historie. Takie w których znajdę pasję, marzenia i miłość, które chwycą za serce. Podziwiam ludzi, którzy mają w sobie olbrzymią siłę i determinację, by coś osiągnąć, zdziałać. Którzy wbrew przeciwnościom losu nie poddają się, gdy jest źle czy okropnie. Ja w sobie takiej siły nie mam. Gdy coś nie idzie po mojej myśli od razu to skreślam, odrzucam w kąt. Poddaje się, przestaje walczyć. Los zwyciężył walkowerem, ponieważ nie podjęłam się tego, brak mi siły by stanąć na nogi i stawić czoło przeznaczeniu. Wolę schować głowę w piasek, ponieważ to jest łatwiejsze niż chwycić byka za rogi i dać mu się sponiewierać.Sięgając po ,,Przez rzeki i jeziora Brasławczycy" nie sądziłam, że tyle interesujących rzeczy mi przedstawi. Książka ebook jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to reportaż z kajakowej włóczęgi Adama Wisłockiego, który wraz z żoną i dwoma znajomymi, przy użyciu ogromnej siły i zapału przemierzali cudowne krajobrazy. Dzięki tej opowieści możemy się przenieść do przedwojennych czasów i czuć emocje, zupełnie, jakbyśmy sami przemierzali szlaki wraz z Wisłockim. Zachwycać się urokami Brasławczyzny, które twórca przedstawił nam wyjątkowo barwnie i sugestywnie. Opisy są żywe, dynamiczne, każde z nich ma odpowiednie miejsce w tej historii. Wisłocki podczas podróży poznaje również dużo różnorakich postaci o różnorakich poglądach, wyzwaniach, osoby z różnorakich klas społecznych, które ubarwiają opowiadanie tak, że książka ebook nie nudzi, a wręcz do siebie przyciąga. Twórca jest ciekawym obserwatorem, odpowiednio dozuje przeżycia, doznania, historię jaką chce nam przedstawić. Bardzo miłuje przyrodę i z łatwością dostrzeżemy to na kartkach powieści, jak ocenia ludzi po tym, jak nie zadbają o łono natury, jak zmieniają jej cudowny krajobraz w smutną scenerię.Druga natomiast element opowiada o panu Stanisławie Pisarskim, który z miłości do kajakarstwa, postanowił odwzorować podróż Adama Wisłockiego. 6 lipca 2014 roku wraz z żoną, synem i paroma znajomymi, wyruszyli w niezapomnianą przygodę. Dużo rzeczy się zmieniło od wyprawy Wisłockiego, nie tylko gospodarka przeszła olbrzymią zmianę, lecz również i zamieszkiwane dawniej terytorium. Z pasją i olbrzymim zaangażowaniem obserwujemy podróż pana Pisarka, który uzbrojony w mapę i zapiski Wisłockiego, przemierza świat, krajobrazy, które osiemdziesiąt lat wcześniej widział sam autor. Może i przygodę nie dało się w stu procentach zrealizować śladami Wisłockiego, lecz pan Stanisław wspomina ją z olbrzymią przyjemnością. Dużo kilometrów przemierzone drogą wodną, poznanie interesujących osób, wspólne kolacje biwakowe, przepyszne jedzenie i przecudowne krajobrazy.Książka wzbogacona jest o mapę, która przedstawia trasę obydwu panów, a także zdjęcia, które urozmaicają czytaną historię. Dla mnie ta podróż była fascynującą przygodą. Obaj panowie obudzili we mnie dużo pasji i miłości. Polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!