Czytaj więcej:
Przewodniki. Rzym i Watykan okładka

Średnia Ocena:Przewodniki. Rzym i Watykan

Bogactwo włoskiej kultury ukrytej w zakątkach Rzymu i Watykanu jest niezmierzone. Prezentowany przewodnik zawiera mnóstwo praktyczny rad i adresów, przybliża też historię regionu. To pozycja dla turystów, którzy chcieliby poznać kulturę tego miejsca. Książka zawiera rozmaite trasy zwiedzania, których głównymi punktami są najciekawsze miejsca. Obiekty na każdej trasie zostały opatrzone potrzebnymi informacjami, takimi jak godziny otwarcia dla zwiedzających, ceny biletów wstępu, itp. By ułatwić komunikowanie na ostatnich kartach książki znalazły się podstawowe i niezbędne zwroty w języku włoskim z polską wymową.

Szczegóły
Tytuł Przewodniki. Rzym i Watykan
Autor: Jaworski Michał
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: SBM Renata Gmitrzak
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przewodniki. Rzym i Watykan pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przewodniki. Rzym i Watykan Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przewodniki. Rzym i Watykan PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Grzegorz

    Byłem w Rzymie, lecz tylko 3 dni i planuję tam wrócić, dlatego kupiłem ten przewodnik. Oczywiście nic nie zastąpi żywego przewodnika i to jeszcze mówiącego po polsku, a takiego miałem. W tym przewodniku podane są przydatne info na temat np: przybliżonych cen biletów do poszczególnych atrakcji, godziny ich otwarcia czy czas niezbędny na zwiedzanie. Podane są adresy tradycyjne, numery telefonów i strony www poszczególnych interesujących miejsc. Dzięki temu można sobie w miarę szczegółowo zaplanować wyjazd zarówno od strony finansowej jak i czasowej. Podane są sugerowane trasy z nazwami zabytków po drodze, odległościami między nimi a także ile czasu zajmuje zwiedzenie całej trasy (przeważnie zajmuje to jeden dzień). Rzym podzielony został na 6 części (6 sugerowanych tras): Centrum historyczne (8h), Willa Borghese i Trydent (9,5h), Termini, Kwirynał i San Lorenzo (10h), Eskwilyn, Palatyn i sw. Jan na Lateranie (12h), Rzym alternatywnie (13h) i Watykan (8h). Na końcu każdej części podane są info turystyczne z adresami i cenami: gdzie można tanio przenocować, zjeść smacznie i niedrogo, opisy sklepików i butików. Na samym początku jest wstęp opisujący klimat, zwyczaje, kulturę, politykę i historię Rzymu i Włoch. Jest również słowniczek bardzo okrojony i z naprawdę podstawowymi zwrotami. Na końcu są mapki starego Rzymu z naniesionymi na nich opisanymi atrakcjami. Jeśli ktoś chce pojechać do Rzymu i nie wie co zobaczyć i z czego zrezygnować (naprawdę niełatwy wybór), to warto zasugerować się podanymi trasami i zgodnie z nimi zaplanować sobie pobyt w Wiecznym Mieście. Tam jest tak dużo do zobaczenia, że pewnie roku byłoby mało. Ciężko również w jednej książce, czy przewodniku zmieścić wszystko. Tu są podane najcenniejsze zabytki i podstawowe info o ich historii i wartości, więcej ciężko zmieścić. Lecz warto sugerować się poradami z tego przewodnika, a po powrocie do domu, oglądając fotografie zasięgnąć szerszych informacji na temat zwiedzonych miejsc. Zalecam ten przewodnik, chciałbym mieć tyle czasu i pieniędzy, aby spokojnie zobaczyć to wszystko, o czym jest w nim napisane. Można go mieć w telefonie, laptopie, tablecie - nic nie waży i zawsze jest pod ręką. Jeszcze raz polecam.

  • Przemysław Pietrzak

    Praktyczne info dla pragnących odwiedzić "wieczne miasto" . Dzięki formatowi PDF można zapisać go sobie na każdym urządzeniu mobilnym i mieć go "pod ręką" zawsze wówczas gdy jest potrzebny.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!