Czytaj więcej:
Przewodnik odkwaszania organizmu okładka

Średnia Ocena:Przewodnik odkwaszania organizmu

Poprawne odżywianie jest jedną z ważnych kwestii dobrej kondycji naszego umysłu i ciała, a spożywanie produktów, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową może stanowić przyczynę wielu chorób, takich jak osteoporoza, niedoczynność tarczycy czy nadciśnienie. Dlatego jedno z najbardziej ekscytujących odkryć żywieniowych dotyczy wpływu jaki rożne pokarmy wywierają na pH organizmu. Niektóre zakwaszają go, podczas gdy inne działają jak czynniki alkaliczne, które neutralizują szkodliwe kwasy. Książka odnosi się nie tylko do pojedynczych produktów spożywczych, takich jak warzywa czy owoce, lecz zawiera także słynne kombinacje potraw, a nawet nierzadko spotykane dania typu fast food. W każdym z tych przypadków dowiesz się, czy dany pokarm jest zakwaszający czy alkalizujący i będziesz mógł sprawdzić w jakim stopniu oddziałuje on na organizm. Ramki z dodatkowymi informacjami wplecione w tekst, dzięki zawartym w nich wskazówkom, pozwolą Ci dokonywać jeszcze lepszych wyborów żywieniowych. Autorzy prezentują łatwe sposoby oceny stopnia zakwaszenia swojego organizmu a także metody szybkiego odkwaszania, a ich zastosowanie gwarantuje pozbycie się wielu  dolegliwości. Podręcznik też obala mity na temat równowagi pH, a także udziela cennych porad dotyczących suplementacji. Wszystkie zaprezentowane w książce pdf dane powstały w oparciu o badania przeprowadzone specjalnie, by wykazać wpływ poszczególnych pokarmów na równowagę kwasowo-zasadową ciała. Zakwaszenie – ukryta przyczyna większości chorób.

Szczegóły
Tytuł Przewodnik odkwaszania organizmu
Autor: Brown Susan E., Trivieri Larry Jr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vital
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przewodnik odkwaszania organizmu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przewodnik odkwaszania organizmu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przewodnik odkwaszania organizmu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Agnieszka Deja

    Zdrowa dieta jest od wieków jedną z ważnych zasad zdrowego życia. Pozwala utrzymać kondycję, zdrowie i witalność. Jest również potrzebna do regeneracji, zwalczania chorób czy odkwaszaniu organizmu. Dlatego kluczowe jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. W utrzymaniu tej równowagi biorą udział m.in. nerki czy płuca. Konsekwencją zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej są choroby jak niedoczynność tarczycy czy osteoporoza. Towarzyszyć im mogą obniżenie odporności czy zmęczenie.Przewodnik odkwaszania organizmu dr Susan E. Brown i Larry’ego Trivieri Jra to pozycja dotycząca głośnego ostatnio tematu – zakwaszenia organizmu. Autorzy pokazują, co może spowodować ten proces i czym on grozi. Mówią również o tym, że nie jest to nowoczesny wymysł, ale wiedza od dawna słynna i przekazywana.W książce pdf znajdziemy dwie części. Pierwsza z nich dotyczy teorii na temat równowagi kwasowo-zasadowej. Pokazane są konsekwencje zaburzeń, metody na zbadanie pH, a także info o tym, jak odczytywać i rozumieć tabele żywieniowe. Przedstawiono tu historię badań, zainteresowań i odkryć związanych z równowagą kwasowo-zasadową. Autorzy zaprezentowali również błędny w myśleniu o tym zjawisku.Mimo że twórcy powodują się tu na różnorakich badaczy, przywołują naukowe dowody, książka ebook nie jest naszpikowana specjalistycznymi informacjami. Są one zarysowane, skrócone i precyzyjne. Treść związana z tą częścią zajmuje nieco nad 80 stron. Nie jest to wiele, dlatego warto przez nie przebrnąć, by zrozumieć, o co chodzi.Druga element książki to tabele. W pozycji umieszczono tabele produktów według kategorii. Są dokładne – na przykład dział serów zawiera kilka najczęstszych gatunków, tak samo inne kategorie. Do każdego produktu przypisano ciemną kratką jego właściwość. Tabele są łatwe w obsłudze, dokładne i obszerne – to mocna strona tego poradnika.Całości dopełniają końcowe epizody – słowniczek, wyczerpująca bibliografia, info o suplementach i testach do pomiaru pH a także biografie autorów.Przewodnik jest ciekawy głównie ze względu na temat, który porusza. Element informacyjna jest krótka, lecz treściwa. Mocną stroną tej pozycji jest to, że zawiera tak bogate tabele. To może przyciągnąć element osób. Ogólnie jednak nie jest to książka ebook dla wszystkich. Na pewno spodoba się tym, którzy bardzo zadbają o własne zdrowie i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat odkwaszania. Przyda się również osobom, które zwracają uwagę na to, co jedzą. Podsumowując: dla ciekawskich, ponieważ inni raczej po tę pozycję nie sięgną.

  • Katarzyna Baryła

    Ta książka ebook w znaczący sposób ułatwia przygotowywanie zdrowych posiłków, a nawet robienie zakupów. Dynamicznie mogę odnaleźć składniki potrawy, a nawet całe dania i sprawdzić czy mają zakwaszający wpływ na organizm. Dzięki tej książce pdf zmodyfikowałam własne przepisy na ulubione potrawy tak, żeby nie zawierały zakwaszających składników. Tabele ułatwiają znalezienie konkretnego składnika i pomagają w podejmowaniu decyzji, czy powinnam go dodać do potrawy. W zaledwie dwa tygodnie pozbyłam się ciągłego zmęczenia i wreszcie mam wiele energii.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!