Czytaj więcej:
Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO okładka

Średnia Ocena:Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO

Czy przesmyk suwalski jest najbardziej zapalnym punktem w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem? Duże manewry „Zapad-2017” z września 2017 r. to jedno z największych wojskowych przedsięwzięć prezydenta Putina. Następna demonstracja siły budzi obawy przed powrotem najgorętszych dni zimnowojennego konfliktu. Już w 2009 roku na Białorusi Rosjanie trenowali pomiędzy innymi atak nuklearny na Warszawę i rajd wojsk pancernych z rejonu Grodna przez Suwałki do obwodu kaliningradzkiego. Czy Rosjanie wykorzystają element byłych Prus Wschodnich do przerwania lądowego połączenia pomiędzy Polską a Litwą, Łotwą i Estonią? Według planów NATO, rutynowo przygotowywanych na wypadek zagrożenia, Rosjanie mogą uderzyć na przesmyk suwalski, by połączyć Kaliningrad z Białorusią, a przez nią z rdzenną Rosją. Książka Tadeusza A. Kisielewskiego, niezależnego analityka stosunków międzynarodowych, nie jest prognozą wydarzeń, ale ostrzeżeniem. Jakie może być pole bitwy, jak prezentują się potencjały militarne stron ewentualnego konfliktu, jaka jest polityka administracji prezydenta Trumpa, jaki jest stan rosyjskich sił zbrojnych? Obszerny aneks omawia genezę Prus Wschodnich, ich podziału pomiędzy Polskę i Związek Sowiecki a także pokazuje zaskakującą analizę statusu rosyjskiej części Prus Wschodnich w świetle prawa międzynarodowego.

Szczegóły
Tytuł Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO
Autor: Kisielewski Tadeusz A.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Mechaniczna Kulturacja

    Tadeusz Kisielewski to twórca wielu publikacji, w których nie boi się stawiać dzielnych tez dotyczących naszej najwieższej historii i związanych z nią wydarzeń. Porusza tematy związane z Katyniem i katastrofą gibraltarską. W własnej poprzedniej książce pdf stawiał zapytanie o to, czy Churchill mimo własnej czarnej legendy, jaka narosła wokół jego osoby w Polsce, nie był najlepszym sojusznikiem Polski. W najwieższej publikacji zabiera się za temat współczesny, lecz ocenia go też z perspektywy zdarzeń historycznych. Tematem tym jest kwestia Przesmyku Suwalskiego i jego roli w ewentualnych możliwych działaniach wojennych. Stara się odpowiedzieć na podstawowe zapytanie o znaczenie tego kawałka ziemi w stosunkach Rosji z Zachodem. Ukazuje też ziemię tę ze strategicznego punktu widzenia, przedstawiając fakty świadczące o jej znaczeniu. Dla kontrastu przedstawia także jej plusy z naszego punktu widzenia w przypadku potencjalnego konfliktu. Oczywiście sama rola Przesmyku Suwalskiego, choć zaznaczona w tytule i nierzadko poruszana w tej publikacji nie jest tu jedyną kwestią. Twórca ukazuje dużo bieżących zdarzeń na arenie międzynarodowej i analizuje je przez pryzmat stosunków Rosji i NATO. Kisielewski zaznacza, że analiza którą prowadzi na kartach własnej publikacji nie jest żadną prognozą, tylko ostrzeżeniem jak mogą potoczyć się wydarzenia i jak może być potencjalna rola przesmyku. Zaznacza jednak, że mimo ogromnego jego znaczenia, jest to teren bardzo niełatwy do prowadzenia działań wojennych. W jednym z epizodów ukazana jest historia Prus Wschodnich a także status prawny Obwodu Kaliningradzkiego. To właśnie ta nadbałtycka element Rosji jest główną przyczyną potencjalnego zajęcia przez Rosję Przesmyku. Ma to być droga dla wojska z terenu Białorusi. Z tej perspektywy innego znaczenia nabierają zakończone (z perspektywy książki mające się dopiero odbyć) niedawno wspólne manewry wojsk Rosji i Białorusi Zapad 2017 i manewry z 2009 roku kiedy to Rosjanie trenowali atomowy atak na Warszawę i rajd wojsk pancernych przez Suwałki do Obwodu Kaliningradzkiego. Przesmyk Suwalski. Rosja kontra NATO to intrygująca publikacja, która zwraca uwagę na ważne sprawy w stosunkach z naszymi sąsiadami i sytuację polityczną a także militarną w naszym regionie, lecz też na świecie. Pozwala zastanowić się ponad potencjalnym kierunkiem działań wojennych, które mogą nigdy nie nastąpić, a mogą wydarzyć się w bliskiej przyszłości. Szczególnie, gdy chodzi o Rosję, która w ostatnich latach pokazała, że jej posunięcia są bardzo nieprzewidywalne. http://www.mechaniczna-kulturacja.pl/2017/10/przesmyk-suwalski-rosja-kontra-nato.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!