Czytaj więcej:
Próba sił okładka

Średnia Ocena:Próba sił

Są takie siły, o których istnieniu lepiej nie wiedzieć... W sennym do tej pory miasteczku Tensas zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Zbliża się Boże Narodzenie, lecz atmosfera daleka jest od świątecznego nastroju. Zagadkowe samobójstwo jednego z mieszkańców, dziwne zachowanie pastora podczas pogrzebu, widmowe postacie, które pojawiają się znikąd – wszystko to pogłębia atmosferę grozy. I jeszcze pewna latarnia, która jest niemym świadkiem wydarzeń... Losy Katie, Stephena i ich córki splotą się z czwórką nieznajomych osób, z którymi wspólnie będą musieli się zmierzyć z siłami, o istnieniu których nie mieli pojęcia. Stawką jest życie Amy, muszą więc zrobić wszystko, by pomyślnie przejść próbę, na jaką wkrótce zostaną wystawieni... "Dziewczynka wykonała dłonią gest, ożywiając wszystkie latarnie wzdłuż ulicy, które przed chwilą wyłączyła. Ponownie było jasno. Szła tak radośnie, po chwili jednak przystanęła, a jej piosenka urwała się, jakby ktoś niespodziewanie wstał i wyłączył zbyt głośne radio. Stała tak wyprostowana, spoglądając w dal, po czym powoli skierowała głowę w lewo, a jej twarz spoważniała. Wiatr smagał jej sukienkę, gdy tak nieustanna nieruchomo. Spoglądała na dom, który niczym szczególnym nie wyróżniał się spośród innych domów w tym rzędzie, jednak na widok tego właśnie budynku z jej oka popłynęła nieśmiała łza." Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Próba sił
Autor: Tomson T.S.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Próba sił pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Próba sił Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Próba sił PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Akcja książki zaczyna się kilka dni pod Bożym Narodzeniem w sennym amerykańskim miasteczku o nazwie Tensas. W mieście zaczynają dziać się dziwne rzeczy, kłopoty w dostawie prądu, ataki wilków, zagadkowe samobójstwo jednego z mieszkańców. Na ulicach Tensas pojawiają się zagadkowe postacie, a mieszczańcy miejscowości zaczynają mieć dziwne sny. Równolegle do tej sytuacji poznajemy Samanthę, prostytutkę mieszkająca tysiące kilometrów od Tensas,która po nie udanym zleceniu w ciemnej uliczce spotyka zjawę dziewczynki. Od tej pory jej życie się zmienia. Gnana wewnetrzną potrzebą razem z nowopoznanym chłopakiem Robem, wielbicielem komiksów i gwiezdnych wojen, rusza w długą i trudną podróż. Muszę wam przyznać, że czytając opis myślałam, że to będzie coś innego. Mniej paranormalne, a bardziej thrillerowe, lecz się nie zawiodłam. Trochę słabo, że zakończenie jest takie a nie inne, ponieważ jak dla mnie obniżyło poziom książki, a szkoda. Jeśli miałabym porównać "Próbę sił" do czegoś co już czytałam to były by to książki "Outsiter" Kinga a także "Czarna madonna" Mroza. Może to nie groza, która mogłaby przestraszyć, lecz na pewno coś interesującego, szczególnie teraz, gdy księgarnie zalewają cukierkowe

  • anonymous

    Pierwsza książka ebook a już coś takiego ! Całkowicie pochłania czytelnika. Bardzo zalecam :D

  • Sylwia

    Dobro i zło — motyw nierzadko wykorzystywany w książkach, lecz można mu nadać odpowiedniego klimatu i z w sumie oklepanego tematu, zrobić intrygującą powieść. Właśnie dobro i zło są kanwą debiutu T.S. Tomsona. Dwoje dzieci — radosna dziewczynka niosąca światło i demoniczny chłopczyk z wilkami, którego pojawienie się spowija wszystko w mroku. Prawdziwa próba dwóch sił dopiero nadchodzi. Przez senne miasteczko Tensas przechodzi fala niepokojących zdarzeń, w których konsekwencji w śpiączkę zapada córka Stephena i Katie — Amy. Sny Rose, babci dziewczynki, są powiązane z bieżącymi zdarzeniami i to ona uświadamia rodziców, że to czy Amy się obudzi, zależy wyłącznie od nich, a ratunek znajdą w starym kościele na wzgórzu. Wraz z grupą czterech innych osób, których przeznaczenie też splata się z losem dziewczynki, wyruszają w trudną drogę, lecz ani czas, ani pogoda nie są ich sprzymierzeńcami. T.S. Tomson dopracował własną pierwszą opowieść — poczynając od samego pomysłu, poprzez postaci i klimat, którego nie da się nie odczuć na swojej skórze. Groza budowana jest stopniowo, a rozgrywające się wydarzenia wciągają czytelnika w wir nadnaturalnych zdarzeń. Momentami jest brutalnie, lecz twórca nie przedobrzył w żadną stronę, a przede wszystkim nie ma w niej niepotrzebnych „zapychaczy” czy ubarwień, byle coś się działo. Jest prosto, z fantazją i konsekwencją, planem realizowanym punkt po punkcie, co moim zdaniem nieźle wróży kolejnym jego powieściom. Sama fabuła toczy się płynnie, a co jakiś czas zostajemy zaskoczeni kolejnym elementem, z którego mamy poskładać całość tej historii. Czy w starym kościele faktycznie znajdują się wszystkie odpowiedzi? Sprawdźcie :).

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!