Czytaj więcej:
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie okładka

Średnia Ocena:


Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie

Dwójka bohaterów, koniec lat dziewięćdziesiątych, pierwszy wyjazd na Zachód w poszukiwaniu wolności, zakazanych używek i kolorowych guldenów. Cel: Breda, gdzie tuż po przyjeździe za sprawą spotkanego na ulicy nieznajomego znajdują mieszkanie i pracę w knajpie, w której panuje atmosfera jak z Dymu Wayne’a Wanga. Pomiędzy opowieściami o imprezach, starych polonusach, sprzątaniu urzędu pocztowego i zajęciach na uniwersytecie rysuje się obraz współczesnej Holandii. Kraju, o którym wiemy stale niewiele, choć dzisiaj jest drugim w Europie skupiskiem naszej zarobkowej emigracji. Oglądany z najbliższa okazuje się pod wieloma względami nie mniej egzotyczny, niż gdyby leżał na drugiej półkuli. To opowiadanie ironiczna, zabawna i bezczelna jak jej młodzi bohaterowie, którzy domagają się na targu białego sera, śpią w studentenhuis i zapożyczają się u wielebnego Fonsa. Spodoba się wszystkim, którzy choć raz marzyli o wyprawie na Zachód w poszukiwaniu wolności i przygód.

Szczegóły
Tytuł Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie
Autor: Chomątowska Beata
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marta Szałacińska

  Nieprawdopodobna historia napisana żywym językiem, bardzo odległa od naszej rzeczywistość którą ciężko byłoby wymyślić. Tym bardziej nie chce się wierzyć, że to reporterski obraz odległego zakątka współczesnego świata, do którego dostać chce się mimo czarnego PR-u znaczna liczba osób poszukujących własnego raju na ziemi.

 • Marta Szałacińska

  Zalecam płytę tak samo bardzo jak zalecam film! Słynny głos i dobre stylowe dźwięki opowiadają wzruszającą historię i na długo zostają w pamięci.

 • Marta Szałacińska

  Historia Zofii Małeckiej wydaje się być spełnieniem marzeń wielu osób, które śnią o podróżach lecz nie znajdują w sobie wystarczająco wiele odwagi, by wykonać ten ostatni decydujący krok - kupić bilet i ruszyć w podróż. Mowa książki naiwny i może niezbyt literacki, lecz historia pozostaje inspirująca.

 • Marta Szałacińska

  Pierwsza pływa Lisy Harrington "Sea Saw" wysoko ustawiła poprzeczkę - melodyjne utwory z niezłymi tekstami i ciepły głos tworzyły spójne wydawnictwo opowiadające konkretna historię. Świeża płyta wymaga trochę więcej czasu - jest niezła, trzyma poziom, lecz pozostaje w cieniu debiutanckiego albumu. Mimo to zalecam

 • Marta Szałacińska

  Książka ebook Beaty Chomątowskiej wprowadza w klimat już od okładki - pokolenie narodzonych w latach '80tych pamięta takie bruliony ze szkoły. Szare i nijakie, powoli wypierane przez nowe kolorowe zeszyty z Zachodu. Książka ebook podtrzymuje ten klimat zderzenia szarego i niedrogiego z świeżym i kolorowym. Bohaterowie mierzą się z nieznanym światem i moszczą sobie w nim miejsce po swojemu, obserwują Zachód i poddają się zmianie każde w inym tempie. Każdy, kto spędził trochę czasu na emigracji znajdzie w tej książce pdf element własnej historii. Napisana dobrym językiem, czyta się znakomicie!

 • Obra

  Jeśli ktoś stale żyje w przeświadczeniu, że w innym państwie żyje się lepiej, koniecznie powinien sięgnąć po książkę Beaty Chomątowskiej. To opowiadanie o młodych ludziach, który w pościgu za pieniędzmi, wolnością i innym stylem życia wyruszają do Holandii. Książka ebook o tyle ciekawa, że kraj ten i jego zwyczaje poznajemy czytając o losach bohaterów i ich codziennym życiu na emigracji.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!