Czytaj więcej:
Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022 okładka

Średnia Ocena:Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022

CZY TO MOJA DRABINA? Gdy w ostatni poniedziałek w moim gabinecie (tym prawdziwym – w biurze, a nie w sypialni) było niespodziewanie kilka koleżanek, ogarnęła nas euforia. Pięć osób spotkało się na żywo! Wszystkie zaszczepione, przetestowane i w maseczkach (dodaję na wypadek, gdyby czytał to pracodawca). – Postanowiliśmy z mężem, że rok 2022 będzie rokiem wyrzucania dzieci z domu – oświadczyła jedna z nas. Wybuchnęłyśmy śmiechem. – Nie ma co się śmiać – dodała ponuro. – Sprowadziły się do nas na początku pandemii, a teraz, po dwóch latach, żadne nie zamierza się wyprowadzić. Najstarsza ma 29 lat, pracuje w korporacji, dwa razy w roku dostaje podwyżkę i miała uzbierać wkład na swoje mieszkanie. Na pytanie, kiedy jej się to uda, odpowiedziała, że marzy o centrum Warszawy. Syn ma 27 lat, pracuje na pół etatu, ponieważ chce mieć czas na życie i pasje. Właśnie zapisał się na lekcje śpiewu. Prawdopodobnie najłatwiej pójdzie z najmłodszym. Jest na drugim roku studiów i ma dość życia w Polsce. Zaczął intensywnie szukać studiów za granicą. Gdy koleżanka skończyła mówić, już się nie śmiałyśmy. Myślałyśmy o tym, jak same po studiach startowałyśmy w wyścigu szczurów. Cel: dorobić się jak najwięcej jak najszybciej. Nie przegapić własnych pięciu minut. Dynamicznie awansować. Nie mieliśmy ani czasu, ani śmiałości pomyśleć, czy wspinamy się po własnej drabinie A tymczasem dzisiejsze 20-, 30-latki mówią, że jeśli wysokie wynagrodzenie ma się wiązać z zapieprzem, brakiem satysfakcji, sprawczości, sensu i czasu na pasje, to oni dziękują za taką robotę. Nie ma jednak darmowych lanczyków. Za tych młodych płacą rodzice, rocznik ’60, ’70 – w ich mieszkaniach będą pomieszkiwać, oni dołożą się do droższych zakupów, zaproszą na niedzielny obiad i dadzą wałówkę na cały tydzień. Tymczasem The Great Resignation, świeży trend na rynku pracy spowodowany doświadczeniami pandemii, głównie wypaleniem, poczuciem osamotnienia i brakiem przynależności, dotyczy nie tylko młodych. Na śmiałe porzucanie pracy i radykalną zmianę stylu życia decyduje się wielu też z pokolenia #50plusminus. W dynamicznie zmieniającym się świecie przetrwamy, tylko jeśli z takim samym zaparciem, jak uczymy się świeżych rzeczy, oduczymy się starych – pisze Adam Grant w własnej najwieższej książce pdf „Leniwy umysł”. Za młodzi, za starzy? Bzdura! Zawsze jest niezły czas, aby pomyśleć, czy wspinam się po swojej drabinie. JOANNA MOSIEJ-SITEK, REDAKTORKA NACZELNA  „WYSOKICH OBCASÓW PRACA” ([email protected])

Szczegóły
Tytuł Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Praca. Wysokie Obcasy. Wydanie specjalne 1/2022 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!