Pojedynek z Syberią okładka

Średnia Ocena:


Pojedynek z Syberią

Książka ebook "Pojedynek z Syberią" jest relacją z ekspedycji samochodowej wiodącej z Zurychu do Nowego Jorku przez Syberię, Alaskę, Kanadę i niemal całe terytorium USA. Nikt wcześniej nie przebył tej trasy samochodem, twórca podróżował więc bez szczegółowych map i informacji.  "Pojedynek z Syberią" jest przede wszystkim relacją z najtrudniejszego etapu, biegnącego przez tereny byłego ZSRR. Relacją opowiedzianą bardziej niż opisaną. Nie brakuje w książce pdf opisów niesamowitych przygód, które musiały przytrafić się w państwie niedającym szans przetrwania przeciętnemu turyście. Dzięki Koperskiemu w domowym zaciszu możemy ekscytować się egzotyczną przygodą, dziką kulturą i niezwykłą przygodą.

Szczegóły
Tytuł Pojedynek z Syberią
Autor: Koperski Romuald
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Pojedynek z Syberią w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Pojedynek z Syberią PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Polecam, niezła książka ebook i teraz w promocji, warto przeczytać i mieć w biblioteczce.

  • werka777

    Przekomarzał się z Jakutem, pił z celnikami na kazachskiej granicy, posilał się słuchając historii budowniczego Kanału Białomorskiego. Uczestniczył w święcie w Askiz, podziwiał niekonwencjonalny piękno Jeziora Bajkał i ucztował z mafiosami. Na lądzie, lecz i wodzie, szczęśliwie, chociaż w towarzystwie trudności, które potrafiły dawać się we znaki. Podziwiając nietknięte ludzką ręką cuda przyrody czy doświadczając gościnności osób, które wcale go nie znały. Jako Polak, turysta… czy znajomy samego Jelcyna. Brzmi interesująco? W okresie tej podróży wydarzyło się naprawdę wiele. Twórca książki zabiera czytelnika do własnego land rovera i proponuje bezpieczną, a zarazem pełną czyhających za rogiem niebezpieczeństw przejażdżkę, podczas której niepewność chwili wiąże się z pewnością bezpieczeństwa. Wszak dzięki literaturze tego gatunku można zwiedzać wyobraźnią siedząc w ciepłym domu i czerpiąc korzyści z opisanych wrażeń, pod warunkiem, że są one ciekawe i przekazywane z zaangażowaniem a także pasją. W tym wypadku właśnie tak jest. „Pojedynek z Syberią” to relacja, która prezentuje odbytą krok po kroku podróż w nieznane. Chronologiczność wydarzeń, szczegółowe opisy konkretnych sytuacji a także krajobrazów, przy jednoczesnym zachowaniu należytego umiaru słowa sprawiają, że opowiadanie Romualda Koperskiego chłonie się z czystą przyjemnością, bez wkradającej się nudy czy powszechnie słynnych faktów. Twórca rzadko kiedy odnosi się do wiedzy historycznej, skupiając się raczej na swoich doświadczeniach, przytaczając co jakiś czas anegdoty zasłyszane od napotkanych mieszkańców. A rozmaitych i dzikich ludów tutaj nie brakuje. Przekrój wykonywanych przez nich zawodów, zamieszkiwanych obszarów czy statusów społecznych staje się idealnym dowodem na to, jak zróżnicowana potrafi być jedna Syberia i jak dużo tradycji mieści się w jednej przecież Rosji. I wszystko mi się tutaj podoba, przy czym ubolewam ponad tym, że nie pojawiło się więcej zdjęć. Publikacja oczywiście została w nie wyposażona, jednak z przyjemnością nacieszyłabym oczy pokaźniejszą galerią, która byłaby doskonałym zwieńczeniem tej ciekawie przekazanej przygody. Wiernie odwzorowane rozmowy, w skład których wchodzą konwersacje z pijanymi, zwierzającymi się ze własnych grzeszków celnikami, wywiad z grą aktorską, którego przypadkiem przyszło podróżnikowi udzielać podczas pobytu w Rosji czy opowieści o prastarych kurhanach związanych z klątwą pozbawiającą życia. Wszystko jest tutaj interesujące, prócz docelowej Ameryki. Dlaczego? O tym możecie przekonać się sami… Dlaczego turysta w Krasnojarsku wzbudza taką sensację? Czemu dla mieszkańców tajgi dzielenie się ogniem ma tak ogromne znaczenie? Jak zakończyła się wiejąca grozą przygoda z napotkanym po drodze niemową? Jeżeli odpowiedzi na te zapytania choć odrobinę Was nurtują, a literatura podróżnicza leży w obrębie Waszego czytelniczego gustu – polecam.