Czytaj więcej:
Podpalaczka okładka

Średnia Ocena:Podpalaczka

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w zagadkowym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości groźny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w wyjątkowe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej stałej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie nieustanna się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę. Pogoń za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, morderca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dzidziusia staje się celem samym w sobie.  Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by uratować siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej...

Szczegóły
Tytuł Podpalaczka
Autor: King Stephen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podpalaczka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podpalaczka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podpalaczka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Przy kawie z ksiazka

    Jest to jedna z najstarszych ebooków Kinga. Do czytelników trafiła po raz pierwszy w roku 1980. Zadziwiające jest to, od jak dawna ludzie sięgają po jego książki, a te niezmiennie zajmują wysokie miejsca w różnych rankingach. Andy McGee jako nastolatek wziął udział w eksperymencie, który był sponsorowany przez rząd. Za zgłoszenie się do tego eksperymentu dostał możliwość zarobienia pieniędzy, które jako nieopływającego w dostatek ucznia bardzo by wspomogły. W eksperymencie prócz innych osób które się zgłosiły, brała udział jego przyszła małżonka Vicky. Nastolatkom została wstrzyknięta halogenna substancja o nazwie "Lot Sześć". Dokonywała ona w organizmie ogromnego spustoszenia, wprowadzała zmiany w chromosomach. Andy i Vicky zaczynali odkrywać w sobie nowe zdolności. Andy mógł kontrolować umysły ludzi i wpływać na ich tok myślenia. Vicky z kolei obdarowana została zdolnością telekinezy. Oboje starają się nie nadużywać własnych zdolności. Z ich związku rodzi się Charlie, dziewczynka, która różni się od innych. Obdarowana jest ona bowiem zdolnością pirokinezy - wznieca ogień za pomocą myśli. "Lot Sześć" stale wzbudza zainteresowanie wielu ludzi, stąd rodzinie nie dane jest żyć normalnie. Największym zainteresowaniem staje sie jednak dziecko, które jest własnego rodzaju mutantem. Rozpoczyna się pościg, który ma schwytać rodziców i dziewczynkę. Pewnego dnia Andy znajduje w domu martwą żonę, której ktoś powyrywał paznokcie. Rozpoczyna się bardzo długa ucieczka, pełna niebezpieczeństw. Opis wszystkich zdarzeń przedstawiony jest z różnorakich perspektyw. Książka ebook porusza kluczowy kłopot jakim jest poświęcenie dzidziusia dla całej społeczności. Książka ebook została zekranizowana i doczekała się kontynuacji, lecz tylko filmowej. Historia Charlie potrafi zainteresować, lecz wysokim wymaganiom czytelniczym trudno jej sprostać. Mimo to nie jest moje ostatnie spotkanie z Kingiem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!