Czytaj więcej:
Podpalacz okładka

Średnia Ocena:Podpalacz

Pierwsza element cyklu z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi na warszawskim Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie właściciel domu, biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje trudno poparzona. Przez krótką chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, straż pożarna jest jednak przekonana, że do tragedii przyczynił się ktoś trzeci. Co gorsza, nie jest to pierwsze podpalenie, jakiego dokonano w ostatnim czasie. Sprawą ma zająć się komisarz Jakub Mortka, skrupulatny i przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji, która potrafi doszczętnie zrujnować życie osobiste – jak Mortce, któremu po rozwodzie alimenty pochłaniają połowę i tak skromnej pensji. Paradoksalnie dynamicznych efektów śledztwa oczekują nie tylko przełożeni, lecz też świat przestępczy. Komisarz ma nadzieję, że to gangsterskie porachunki, lecz wkrótce się okazuje, że trafił na seryjnego podpalacza, który krąży po mieście z koktajlami Mołotowa. Z pozoru łatwa sprawa coraz bardziej się utrudnia i niepostrzeżenie zaczyna wpływać na życie prywatne komisarza. Czy Mortce uda się rozwiązać sprawę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Dlaczego wybiera akurat te, a nie inne domy? A może zależy mu na konkretnej osobie, a pozostałe podpalenia mają tylko odwrócić uwagę? Czy komisarz, żeby wyegzekwować sprawiedliwość, wejdzie w milczący sojusz z bezprawiem?

Szczegóły
Tytuł Podpalacz
Autor: Chmielarz Wojciech
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Podpalacz pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Podpalacz Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Podpalacz PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Beti27

    Czytanie o komisarzu Mortce zaczęłam od końca, lecz zachwycona ostatnią książką Wojciecha Chmielarza "Cienie" zabrałam się za czytanie poprzednich. Tak jak ostatnia książka ebook tego autora, tak również i ta to fantastyczny kryminał, nieźle napisany i wciągający. Poznajemy w nim komisarza Mortkę, policjanta, który za wszelką cenę dąży do rozwiązania zagadki, których w książce pdf jest mnóstwo. Komisarz to uparty, nieco wybuchowy i niecierpliwy człowiek, dla pracy poświęca własne życie osobiste. Rozwodzi się z żoną, musi wyprowadzić się z mieszkania, które zostawia jej i dwóm synom. Tym razem zajmuje się sprawą podpaleń na warszawskim Ursynowie.W jednym z nich ginie biznesmen, a jego małżonka celebrytka zostaje mocno poparzona. Łatwe z pozoru dochodzenie zaczyna coraz bardziej się gmatwać.Mieszkańców zaczyna ogarniać strach. Policjant wpada na całą masę tropów, czasem mylnych, niektóre powracają jednak i okazuje się, że są fragmentem układanki, zaskakującej układanki :-) Rozwiązaniem zagadki możemy być zdziwieni, jak i tym kto i z jakich powodów stoi za tak makabrycznymi podpaleniami :-) "Podpalacz" to naprawdę świetny, rasowy kryminał. Czyta się go szybko, mimo objętości wciąga niesamowicie i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dynamicznie pochłaniamy kolejne strony książki. Postać Jakuba Mortki jest idealnie wykreowana, nie da się go nie lubić. Jego postać jest wyrazista, jest on uparty i ambitny, nie jest wzorem cnót, lecz robi przyjemne wrażenie. Książka ebook nie nudzi, ponieważ twórca omówił wydarzenia krótko, zwięźle i na temat, zagadka goni zagadkę i nie ma tu czasu na nudę. Zalecam Wam książkę bardzo, ja będę poszukiwała kolejnych ebooków autora, które chętnie przeczytam :-)

  • Patrycja

    Super. Wciągająca książka ebook :)

  • Idę czytać

    Po miesiącach tułaczki wśród dużych dzieł światowej literatury (np. "Ludzie na drzewach", "Oryks i Derkacz", "Rdza" i "Purezento") wróciłam do korzeni. Niezły kryminał zawsze poprawi humor. Właśnie odkryłam jeden z lepszych cykli. Komisarz Jakub Mortka wymiata, a Wojciech Chmielarz razem z nim. Jakub Mortka, warszawski policjant Wydziału do potyczki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw w stopniu komisarza zostaje wezwany na miejsce pożaru w południowej części Warszawy, na osiedle domków jednorodzinnych. Ofiara śmiertelna i poszkodawana w trudnym stanie, a także osobliwe odkrycie techników sprawia, że sprawa pochłania Mortkę w 100%. Wspólnie z podkomisarzem Dariuszem Kochanem za wszelką cenę chcą dorwać tytułowego podpalacza, jednak dochodzi do kolejnych zdarzeń. Czy wszystkie podpalenia są sprawką jednego człowieka? Co z tym wszystkim ma wspólnego Duży B. i do czego jest zdolny Jakub Mortka? Odpowiedzi przyjdą, lecz tak niespodziewane, że książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Wojciech Chmielarz stworzył oddanego służbie policjanta, oczywiście po przejściach i dźwigającego olbrzymi bagaż doświadczeń. Lecz z dziesiątek kryminałów nieźle wiemy, że tylko takie postaci są w stanie rozwiązać najtrudniejsze zagadki, jakie wymyśli autor. Mortka jest również dobry. Po prostu. Jest idealistą i człowiekiem, który pragnie sprawiedliwości na własny swój sposób. Czy to nie brzmi jak postać idealna? Dla mnie taka jest.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!