Czytaj więcej:
Pod ciemną skórą Filipin okładka

Średnia Ocena:


Pod ciemną skórą Filipin

W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczo-reporterskiej Tomasz Owsiany odwiedził siedem plemion i ludów a także wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie kontakty z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w nierzadko szokujących ceremoniach. Poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao. Mieszkał w kolonii karnej i rezydencji filipińskiego multimilionera. Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego obrazu Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy państwie a także znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności. Lecz ambitne założenia podróży nie oznaczają śmiertelnej powagi opowiadania. W historii tej nie brak humoru czy anegdot wypływających wprost z filipińskiej rzeczywistości. "Ta opowiadanie płynie tak, by każde wydarzenie i każdy wątek miały czas wystarczająco wybrzmieć i zatrzymać naszą uwagę. Tu nie ma miejsca na pośpiech, a twórca ani przez chwilę nie ulega pokusie stawiania twardych ocen czy diagnoz. Rzadka dzisiaj i tym bardziej cenna podróż z treścią". Paweł Drozd, reporter Programu III Polskiego Radia

Szczegóły
Tytuł Pod ciemną skórą Filipin
Autor: Owsiany Tomasz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pod ciemną skórą Filipin pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pod ciemną skórą Filipin Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pod ciemną skórą Filipin PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iwona_C_

  W ciągu ośmiomiesięcznej podróży był pomiędzy innymi świadkiem wspomnianej drogi krzyżowej. Jest to zdarzenie dość głośno komentowane, a uczestnicy pozwalający się ukrzyżować uważani są za lokalnych bohaterów. Prócz tego, twórca brał udział też w innych rytuałach, które dla przeciętnego Europejczyka są szokujące i niepojęte. Też niektóre codzienne zwyczaje mogą się wydać niezrozumiałe. Dlatego tak kluczowe jest to, aby przed wyjazdem do innego państwie poznać choć w teorii jego zwyczaje i historię, by na miejscu wiedzieć, czego można się spodziewać. http://www.czytajac.pl/2018/01/kryje-sie-ciemna-skora-filipin/

 • meladi

  Reportaż jest idealnie napisany - inteligentnie, lecz bez zadęcia, niepotrzebnej bariery pomiędzy autorem a czytelnikiem. Po drugie imponuje - tym, gdzie gdzie dotarł autor, z kim udało mu się porozmawiać, spotkać, jak bardzo czasami był uparty, innym razem cierpliwy. Może inspirować, pchać do działania. Po trzecie - bogato ilustrowany, na dodatek idealnymi zdjęciami. Naprawdę, kawał dobrego reportażu podróżniczego

 • PanTourette

  witam. daję 5 gwiazdek. nie będę zdradzał treści ani o czym jest książka. powiem, że zalecam każdemu kto jak ja interesuje się i ma cokolwiek wspólnego nawet marzenia dotyczące wschodniej części naszego globu. zakup sądzę za udany. książka ebook warta ceny a zamówienie odbierając w empiku dotarło bez uszkodzeń. jeśli nie masz otwartego umysłu nie kupuj tej książki, jeśli jednak fascynują Cię interesujące kultury, światopoglądy czy życie inne niż nasze, czy również pragniesz poznać inny punkt widzenia niż ten który masz na co dzień to zalecam gorąco.

 • yaqb66

  Bardzo przekrojowa książka. Twórca pokazuje lokalne społeczności bez zbędnego patosu, za to z interesującymi obserwacjami własnymi. Jest trochę o potyczce plemiennej autentyczności z napierającą turystyką i komercją szarpiącą teren, tradycje i ludzi korporacyjnym zębem jadowym. Jest dużo fenomenalnych opisów flory. Jest wiele interesujących osób, czasami oglądanych przez pryzmat naszych lokalnych słowiańsko-europejsko-cebulowych cech. Interesujące są również obserwacje na temat wierzeń plemiennych, które szturmowane przez międzynarodowe koncerny i masową popkulturę, powoli transformują się w słynne nam szablony. Twórca dzięki opanowaniu języka tagalskiego jest w stanie opisywać z napotkanymi tam ludźmi sprawy tak głębokiej materii jak relatywizowanie ego, szeroko pojętą religię czy dogmaty wszelkiego rodzaju. Dodatkowo interesujący rys historyczny sytuacji po erupcji wulkanu (klimat rodem z gry Fallout), wraz z reperkusjami tamtej sytuacji trwającymi do dnia dzisiejszego. Nie zalecam tym którzy wybierają się Filipiny na wakacje, za to bardzo zalecam wszystkim tym którzy poszukują autentyczności i chcieli by poczuć prawdziwe Filipiny, nawet kosztem odarcia ich z cukierkowej warstwy kurortów all inclusive i białych plaż.

 • janek

  Idealna pozycja. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, i ten, kto chce wyjechać na Filipiny, ponieważ znajdzie tu dużo niezbędnych informacji; i ten, kto chce poznać te wyspy a nie ma mozliwości wyjazdu. Kraj omówiony jest bardzo dokladnie, obraz ludzi ich codzienności i stylu życia przedstawiony jest w sposób naturalny, bez żadnych upiększeń czy dodatków. Książka ebook napisana mową przystepnym, z znaczna dawką dobrego humoru.

 • Julia Busen

  Interesująca książka, szczególnie dla osób wybierających sie na Filipiny na wakcje!

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!