Czytaj więcej:
Poczet władców słowiańskich 631-1168 okładka

Średnia Ocena:Poczet władców słowiańskich 631-1168

Słowianie połabscy zeszli z kart dziejów po dramatycznej historii wypełnionej stałymi wojnami z silniejszym wrogiem. Żaden z ich władców nie okazał się mężem stanu na miarę naszego Mieszka I, Włodzimierza Dużego na Rusi czy świętego Stefana na Węgrzech. Uparcie trzymając się pogańskich kultów, nie przeprowadzili skutecznej chrystianizacji, a ta była warunkiem przetrwania. Dlatego Słowianie połabscy zginęli. Pozostały relacje w źródłach pisanych, nieme świadectwa materialne, ślady językowe i szczątkowa tradycja w zachowanych legendach i przekazach. Losy Słowian połabskich pozostaną odwieczną przestrogą dla tych, którzy w uporze godnym lepszej sprawy walczą z wyzwaniami współczesności.

Szczegóły
Tytuł Poczet władców słowiańskich 631-1168
Autor: Barkowski Robert F.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Poczet władców słowiańskich 631-1168 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Poczet władców słowiańskich 631-1168 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Poczet władców słowiańskich 631-1168 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Fantasy-Bestiarium

    „Poczet władców słowiańskich 631-1168” jest wciągającą książką, w szczególności dla pasjonatów historii Polski. W niniejszej książce pdf przeczytamy o wielu władcach słowiańskiego Połabia. Jest to arcyciekawa pozycja, zabierająca czytelnika w głąb zamierzchłych dziejów, przedstawiająca dzieje jednej z grup Słowian wywodzących się z tak zwanej grupy plemion lechickich. Słowianie połabscy toczyli zażarte boje z przeważającym przeciwnikiem i zostali niemalże wytarci z kart dziejów. Słowianie połabscy wiernie trzymali się pogańskich kultów i nie chcieli przeprowadzić chrystianizacji swego ludu. Zewsząd otoczeni przez wrogów byli skazani na nieuchronną klęskę. W niniejszej książce pdf możemy przeczytać cudem ocalałe relacje w źródłach pisanych czy nieliczne świadectwa materialne, które świadczą o ich istnieniu. Losy Słowian połabskich potrafią naprawdę zaciekawić, zarówno własnymi dokonaniami militarnymi, jak i zachowanymi mitami i legendami. Książka ebook Roberta F. Barkowskiego jest pozycją ciekawą, traktującą o wyjątkowo frapującym czasie naszej historii. Pisarstwo autora sprawia, że książkę się wręcz pochłania. Twórca ma sporą wiedzę zwłaszcza z okresu Słowian połabskich. Książkę czyta się rewelacyjnie, a fakty historyczne potrafią naprawdę zaciekawić. Twórca posiada olbrzymi zasób wiedzy historycznej, którą obficie dzieli się z czytelnikami. Barkowski potrafi lekko przekazywać info historyczne, które wcale nie nudzą. Książka ebook fascynuje od pierwszej do ostatniej strony, wciągając czytelnia coraz mocniej w głąb, mrocznych dziejów. „Poczet władców słowiańskich 631-1168” jest książką godną uwagi. Lektura przyniosła mi dużo satysfakcji i sprawiła, że dowiedziałem się z niej dużo świeżych informacji. Książka ebook napisana jest przystępnym i profesjonalnym językiem, dzięki czemu całość nie nuży. Książkę tę zalecam fanom historii a także osobom chcącym poznać kilka faktów z dziejów Słowian połabskich. Polecam. https://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2018/02/poczet-wadcow-sowianskich-631-1168.html

  • Paweł Szewczyk

    Idealna pozycja w temacie słowianskiego Połabia. Dla laików i zagłebionych i zainteresowanych tematem. Przejrzyście zwięźle i ciekawie przedstawiona - przedstawiając słynnych władców poszczególnych plemion w porządku chronologicznym. Omówienie i objaśnienie podziałów plemiennych na Połabiu. Świetne mapki. Spojrzenie okiem zza Odry (autor mieszka w Berlinie).

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!