Czytaj więcej:
Pisane słońcem okładka

Średnia Ocena:Pisane słońcem

Jeśli można dotrzeć lądem z Polski do Malezji, to właściwie dlaczego by tego nie zrobić? Jeśli człowiek spotkany w drodze zachowuje się dziwnie, to dlaczego by nie spróbować go zrozumieć? Jesli proponuje gościnę, to dlaczego by z niej nie skorzystać? Jeśli można wyruszyć na pustynię, żeby w samotności medytować, to dlaczego by tego nie zrobić? „Dlaczego“ – to słowo-klucz tej książki. Maciej Roszkowski przez niemal dwa lata wędrował po Azji. Jego wspomnienia, relacje z podróży i reportaże to wyszukana zbiór osobistych refleksji, wrażeń, momentów szczęścia i zdziwienia. Ta książka ebook uświadamia, że warto odrzucić stereotypy. Że opłaca się jechać w nieznane bez gotowych scenariuszy, ponieważ tylko wówczas spotka nas nagroda: poznanie nieznanego. „Pisane słońcem” to świadoma podróż przez Kurdystan, Iran, Indie, Tajlandię, Malezję, Laos, Chiny, Tajwan, Koreę, Japonię, Kirgistan i Kazachstan pod prąd uprzedzeniom i fałszywym wyobrażeniom. To również podróż odkrywcza – w głąb samego siebie.

Szczegóły
Tytuł Pisane słońcem
Autor: Roszkowski Maciej
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Axis Mundi
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pisane słońcem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pisane słońcem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pisane słońcem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kufel

  Interesująca książka ebook dla podróżników. Wiele przydatnych informacji.

 • Beata

  Książka ebook cudownie wydana. Na kremowym papieże, usztywniona okładka, cudowne zdjęcia. I bardzo interesujące opowieści.

 • Joanna

  Idealna książka ebook nie tylko o podróży przez Azję, lecz także o poznawaniu samego siebie. Zalecam dla osób interesujących świata.

 • atsikorscy

  Gorąco polecam. Książka ebook zainspirowała mnie do kolejnej azjatyckiej podróży.Panie Maćku - dziękuję i gratuluję. Pozdrawiam Ania

 • Włodek

  Literatura podróżnicza - to moja ulubiona, przeczytałem ich wiele. Lecz książka ebook Maćka Roszkowskiego jest inna... i oryginalna. "Tego " nie czyta się jednym tchem, czytałem niezwykle wolno i rozkoszowałem się każdym rozdziałem, każdą historią. Po kolejnym rozdziale siedziałem dobre klika minut w milczeniu i jeszcze tam byłem... Jednym słowem - Pisane słońcem wywarło na mnie spore wrażenie. Gorąco zalecam !!

 • Maciek Roszkowski

  „Pisane słońcem” Maćka Roszkowskiego to historia jego podróży przez Chiny, Kirgistan, Kazachstan, Japonię, Malezję, Indie, Tajlandię, Laos i Tajwan. Nie jest to jednak klasyczny dziennik drogi, a raczej zapis emocji towarzyszących odkrywaniu nieznanego zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz siebie. To zestaw historii spisanych poetyckim, momentami mistycznym stylem. Historii, które w moim odczuciu idealnie oddają sens podróżowania powolnego i głębokiego. Twórca wchodzi pomiędzy ludzi, stara się wczuć w rytm ich codziennego życia. Skręca w boczne uliczki, by gubiąc się w nich,odnaleźć esencję odwiedzanych miejsc. Rozmawia, słucha, patrzy, próbuje. Ze zrozumieniem i szacunkiem dla inności.Na okładce książki przeczytamy, że Maciek Roszkowski „Wie, jak to się stało, że japońskie koguty ocaliły świat przed ciemnością, gdzie Śiwa tańczy, gdzie mieszkają duchy i w jakim miejscu chciałby umrzeć. W stukoczących wagonach kolejowych, słuchając szumu ogromnego oceanu, wśród rechotu trop­­­­ikalnych żab czy pośród buzującej, olbrzymiej azjatyckiej metropolii spisywał własne doświadczenia”. Wie również jak brzmi nocą deszczowy las, jak rozpoznać dom, w którym mieszka rozzłoszczony duch i gdzie najprościej znaleźć w Chinach dentystę.Pisane SłońcemDla mnie w Maćku najciekawsze jest jednak to, czego nie wie. A dokładniej sposób w jaki dąży do odnajdywania odpowiedzi, które rodzą kolejne pytania. A jest czujnym i wrażliwym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości, jakby odmienna, od świata do którego przywykł, ona nie była.Całości dopełniają cudowne zdjęcia- choć to, co przedstawiają, nie zawsze uchodzi za urok w naszym zachodnim świecie. „Pisane słońcem” przypomina, że nasza perspektywa nie jest jedyną słuszną i prawdziwą. To niezła lektura, aż żal trochę, że tak dynamicznie się kończy.

 • abiz12

  Wynikiem dwuletniego pobytu Macieja Roszkowskiego w Azji jest ta fenomenalna książka, którą wczoraj dostałem, a dziś już jestem po lekturze. A szkoda. Azja od kuchni to coś o czym zawsze marzyłem, a książka ebook jest idealna - niesamowite opisy, ludzie, kultura wszystko podane w wyjątkowo ciekawej formie. Przeczytałem dużo ebooków o Azji, lecz ta jest najlepsza.

 • tomagda82

  Zawsze marzyłam o podróży do Azji Południowej. Rok temu to marzenie się spełniło, a książka ebook Maćka przywołała najmilsze wspomnienia. Autora zachwyca gościnność spotkanych ludzi, ich pozytywne podejście do życia. Nie poddaje się, gdy spotyka trudności. Zawsze świadomie wybiera szlaki, które nie są opisywane w przewodnikach. Nie daje się całkowicie wciągnąć wszystkim odmiennościom, lecz stara się zrozumieć innych. Zabrał mnie na znane azjatyckie bazary i do malowniczego Iranu. Bardzo ładnie wydana książka ebook z interesującymi zdjęciami. I przede wszystkim idealnie napisana. Śmiało mogę polecić do domowej biblioteczki, jak i na upominek dla znajomych.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!