Czytaj więcej:
Piętno mafii okładka

Średnia Ocena:Piętno mafii

Agnieszka Makowska jest siedemnastoletnią kobietą stawiającą pierwsze kroki w modelingu. Zawsze była rozważna i odpowiedzialna, więc na namowy przyjaciółki, żeby pojechały na imprezę do obcego domu przystaje dość niechętnie.  Do willi na obrzeżach Szczecina jadą z nowo poznanym chłopakiem. Na miejscu okazuje się, że w prywatce uczestniczy szemrane towarzystwo w średnim wieku. Alkohol leje się strumieniami, a roznegliżowane kelnerki oferują gościom narkotyki. Agnieszka usiłuje namówić koleżankę do odwrotu, lecz ta jest nieprzejednana. Na dodatek w domu pojawia się Paula Madejska, właścicielka jednej z największych agencji modelek. Agnieszka jest nią zauroczona i postanawia zostać. Podjętej decyzji będzie żałowała do końca życia… Dzieci Marty Makowskiej uważają, że ich matka jest przewrażliwiona. Siedemnastoletnia Agnieszka i trzynastoletni Bartek są jej oczkiem w głowie. Kiedy Agnieszka nie stawia się w domu o umówionej porze, dziewczyna odchodzi od zmysłów. Zgłasza zaginięcie na policji. Następnego dnia odbiera makabryczną przesyłkę. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że kobieta została uprowadzona. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że niebawem kidnaperzy wystosują żądanie okupu. Ku zaskoczeniu wszystkich nic takiego jednak się nie dzieje. W śledztwo angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy. Z czasem wychodzą na jaw skrywane tajemnice rodziny Makowskich. Sven Jönsson mieszka wraz z żoną i ośmioletnim synem w szwedzkim Härnosaänd. Przeprowadził się tu przed dekadą ze Sztokholmu, żeby zapomnieć o mrocznej przeszłości. Ta jednak się o niego upomina.  Kiedy Sven wraca do domu po dwumiesięcznej nieobecności jego syn Björn zostaje porwany. Śledztwo prowadzą komisarze Christin Carlsson i Gunnar Linberg. Pewnego dnia rodzina Jönssonów też odbiera przesyłkę. W szarej kopercie znajdują się fotografie zamordowanej kobiety, matki Svena. Na jej ustach sprawca wyciął krzyż. W ten sposób camorra – włoska mafia uciszała własnych wrogów. Sven już wie, że za porwaniem Björna stoi przywódca neapolitańskiego klanu. Musi zrobić wszystko, żeby odzyskać syna. Dwa równorzędnie prowadzone śledztwa są ze sobą powiązane. Choć polscy i szwedzcy policjanci jeszcze o tym nie wiedzą, wkrótce przyjdzie im zjednoczyć siły, żeby stawić czoło wspólnemu wrogowi.

Szczegóły
Tytuł Piętno mafii
Autor: Rozmus Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Piętno mafii pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Piętno mafii Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Piętno mafii PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • TINA

    W Polsce i Szwecji dochodzi do dwóch porwań. Ofiarami stają się 17-letnia Agnieszka Makowska i 9-letni Bjorn Jonsson. Sprawa jest dość podejrzana a policja obydwu państw podejrzewa, że dzieci zostały uprowadzone dla okupu. Kłopot w tym, że matka Agnieszki po śmierci własnego męża od paru lat boryka się z kłopotami finansowymi, a ojciec Bjorna to budowlaniec, który nie posiada majątku. Policja jednak nie odpuszcza i łapie się każdego podejrzanego tropu. W Polsce udaje im się trafić na miejsce, do którego została zwabiona Agnieszka, niestety zastają tam jedynie znikome ślady jej pobytu. W Szwecji sprawa zaczyna się komplikować, gdy ojciec Bjorna – Sven, który ma swoje podejrzenia chce samemu wymierzyć sprawiedliwość i odszukać porywaczy. Na jaw wychodzą nowe fakty. Podejrzenia szwedzkich śledczych padają na włoską camorre. Tymczasem porywacze ciągle zmieniają lokalizację, przez co są zawsze o krok przed policją. Co łączy te dwa podejrzane porwania? Czy dotyczą tej samej sprawy? Kto pragnie sprawiedliwości? Czy rzeczywiście rodzice porwanych dzieci mają coś wspólnego z tą sprawą? Na te wszystkie zapytania znajdziecie odpowiedz w książce, ja nie chce Wam psuć zabawy. Powiem tylko, że cała książka ebook jest wprost rewelacyjna! Od samego początku wpadamy w fabułę, jak w najlepszy serial telewizyjny i czekamy na każdy epizod jak na świeży odcinek. Nie mogłam się pozbyć tej książki z głowy! Nierzadko łapałam się na tym, że moje myśli zajmowała fabuła i zagadki, które się w niej znajdowały. Narracja była fenomenalna. Z każdym epizodem poznawaliśmy nowego bohatera, jego postępowanie a także motywy. Nad 500 stronicową książkę wciągnęłam z fascynacją i zapartym tchem. Wszystko to dzięki doskonale napisanym rozdziałom, które kryły w sobie retrospekcje i sprawiały, że wciągałam się jeszcze bardziej w historię bohaterów poznając ich przeszłość. W książce pdf jest tyle wątków, że wszystkie zasługują na uznanie. Każdy z nich był wyczerpany i w doskonałym miejscu zazębiał się z kolejnym tworząc wartką akcję, od której trudno było się oderwać. Dodam również, że twórca idealnie wykreował bohaterów. Na szczególną uwagę zasługują Alessandro Santoro i Olgiert Merk, którzy od początku budzili we mnie sprzeczne emocje. A zakończenie?! Brawa na stojąco… akcja, która rozgrywała się na ostatnich 100 stronach wbija w fotel i książka ebook wręcz przykleja się do rąk, tak trudno ją odłożyć. Po prostu musimy poznać zakończenie, ponieważ to silniejsze od nas. Jeżeli szukacie książki, która ma akcję lepszą od niejednego sensacyjnego filmu, to liczcie się z zarwanymi nockami i przekrwionymi ze zmęczenia oczami. Lecz uwierzcie te następstwa są nieważne... ponieważ jest to książka ebook warta każdej minuty z nią spędzonej! Nie odłożycie póki nie poznacie prawdy. Doskonały kryminał, który mam cichą nadzieję kiedyś zostanie wyemitowany w telewizji :) Szczerze polecam! @tina_booklover

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!