Czytaj więcej:
Pierwsze damy Francji okładka

Średnia Ocena:Pierwsze damy Francji

Yvonne de Gaulle, Claude Pompidou, Anne-Aymone Giscard d’Estaing, Bernadette Chirac, Danielle Mitterrand, Cécilie Sarkozy, Carlę Bruni-Sarkozy, Valérie Trierweiler. Jak radziły sobie z niezwykłym losem, jaki przypadł im w udziale, a do którego nie były ani predestynowane, ani przygotowane? Jak odgrywały własną rolę u boku republikańskiego monarchy? Jak reagowały na nieżyczliwość, nienawiść, oszczerstwa? Jaki wpływ wywierały poza sferą czysto prywatną? Dlaczego wszystkie – z wyjątkiem Bernadette Chirac – twierdziły, że nie były szczęśliwe w Pałacu Elizejskim, prestiżowej siedzibie prezydenta, w której usługiwano im jak królowym? Poznając je z bliska, odkrywamy osiem dziewczyn z krwi i kości, daleko odbiegających od rozpowszechnianych przez prasę stereotypów, od karykatur, które je ośmieszały, różniących się także od wizerunku, jaki same usiłowały wykreować. Osiem kobiet, których życie odzwierciedla pół wieku najwieższej historii Francji. A oto ich historia.

Szczegóły
Tytuł Pierwsze damy Francji
Autor: Schneider Robert
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pierwsze damy Francji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pierwsze damy Francji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pierwsze damy Francji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Mazur

  Ciekawe zestawienie życiorysów i charakterów kobiet, które przynajmniej w teorii były "szyjami" francuskich prezydentów. Nie każda była lubiana i poważana, nie z każdą liczyły się głowy państwa francuskiego. A jednak każda z nich była dziewczyną wyjątkową i wartą uwagi. Szalenie interesująca pozycja!

 • Waniliowa

  Pierwsze damy Francji to portret ośmiu kobiet, wybranek francuskich prezydentów. Yvonne de Gaulle, Claude pompidou, Anne-Aumone Giscard d'Estaing, Danielle Mitterrand, Bernadette Chirac, Cecilia Sarkozy, Carla Bruni-Sarkozy i Valerie Trierweiler... Wszystkie miały różnorakie charaktery, były różnie odbierane przez opinię publiczną, inaczej traktowały własną funckję bycia pierwszą damą u boku swego męża. I właśnie ta pozycja obnaży różnice pomiędzy wspomnianymi damami, ukaże ich nastawienie do własnej pozycji, przedsięwzięcia których się podejmowały. Życie małżonki prezydenta i najistotniejszej dziewczyny w państwie wcale nie jest usłane różami. Wyrzeczenia, skąpa prywatność i zainteresowanie jakim się cieszyły owe dziewczyny potrafiły odcisnąć cierpkie piętno w ich codzienności.Książka faktograficzna, jednak napisana w sposób lekki i przystępny. Dwie tłumaczki zajmujące się dwoma częściami książki na szczęście nie wpłynęły niekorzystnie na jej odbiór. Całość jest spójna i czyta się ją bardzo równo. Twórca przywiązuje dużą uwagę do przekazania najistotniejszych informacji o naszych bohaterkach, skupiając się na różnorakich źródłach. Wiadomo, że w tak niewielkiej objętości tekstu jaką mógł poświęcić każdej z omawianych dam, treść musiała być doskonale skondensowana - Robertowi Schneiderowi udało się tego dokonać. Co kluczowe dla laików, autorowi udaje się też w sposób przejrzysty nakreślić kontekst polityczny i społeczny wokół każdej z kobiet.Dla zainteresowanych Francją i europejską polityką ta książka ebook będzie wartościową lekturą. Także tym lubiącym biografie i wspomnienia pozycja przypadnie do gustu. Cudownie wydana, nieźle opowiedziana. I choć zabrakło mi tutaj lepszej oprawy graficznej i przedstawienia większej ilości portretów pierwszych dam w różnorakich sytuacjach ich życia, uważam, że jest to jedna z lepszych ebooków o wpływowych kobietach jaka pojawiła się w ostatnich latach na rynku wydawniczym.

 • Wiktoria Stasiak

  Fascynująca lektura, każda z opisanych tu pierwszych dam Francji była inna, choć każda na własny niezwykły sposób interesująca. Z olbrzymią ciekawością poznałam ich losy, życie, nie zawsze usłane różami..To cudowne wydawnictwo, ponieważ opatrzone też wieloma fotografiami, które stanowią o wyjątkowości tej pozycji.

 • Julia Kocik

  "Pierwsze damy Francji" to książka ebook obszerna, idealnie napisana, przeczytałam ją jednym tchem. Kupiłam na prezent, lecz niestety - została u mnie, a teraz zamawiam następny egzemplarz. Na szczęście Empik.com realizuje zamówienia szybko, więc zdążę przed imieninami babci :-) Zalecam - czyta się świetnie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!