Piękni dwudziestoletni okładka

Średnia Ocena:


Piękni dwudziestoletni

Autoportret Marka Hłaski i jedna z najbardziej zakręconych powieści o PRL-u. Nawet esbecy szukający haków na Marka Hłaskę czytali „Pięknych dwudziestoletnich” jak autobiografię. Wybrali wszystkie przestępcze czyny, które sobie przypisał, i wysłali tę litanię do Komendy Wojewódzkiej MO we Wrocławiu. Milicjanci nie znaleźli jednak żadnych śladów przestępczej działalności młodego pisarza.

Szczegóły
Tytuł Piękni dwudziestoletni
Autor: Hłasko Marek
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Piękni dwudziestoletni w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Piękni dwudziestoletni PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Szymon Dyrlaga

    Dla mnie, osoby narodzonej w 1991 r., była to nie tylko opowiadanie o człowieku z niebagatelnym życiorysem nagiętym i zarazem uformowanym przez komunistyczne realia, lecz też piękna lekcja historii. I to nie lekcja z datami do wykucia na pamięć, ale z obrazami malowanymi w głowie. Być może nie są one do końca prawdą, ale Marek Hłasko mógłby je nazwać Zmyśleniem Prawdziwym. Obrazy te pokazują powojenną Warszawę, życie towarzyskie i kłopoty z odnalezieniem się w tym dziwacznym świecie. Choć książka ebook ma ok. 200 stron (zaledwie), to poprzez własną intertekstualność zasługuje, by poświęcić jej więcej uwagi i czasu. Twórca wielokrotnie przywołuje, a nawet ocenia polskie i zagraniczne filmy, a także aktorów. Omawia przygody słynnych postaci, jak choćby Roman Polański czy Leopold Tyrmand, niejednokrotnie wdając się w polemikę z ich twórczością. Osobiście zadziwiło mnie również podobne ustosunkowanie i podejście do życia pisarza, jakie potem w swej twórczości przejawiał Charles Bukowski. Lecz to już temat na esej... Jednym słowem: polecam!