Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej okładka

Średnia Ocena:


Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej

Bogdan Pokropiński, słynny Twórca wielu publikacji o historii kolejnictwa, tym razem przedstawia Czytelnikom historię i budowę wszystkich serii i typów parowozów normalnotorowych, a także eksportowych szerokotorowych, produkowanych przez: "Pierwszą Fabrykę Lokomotyw w Polsce S.A.” w Chrzanowie, "Warszawską Spółkę Akcyjną Budowy Parowozów” w Warszawie, "Zakłady Mechaniczne Hipolita Cegielskiego” w Poznaniu a także Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego we Wrocławiu. Opisano parowozy będące zarówno konstrukcjami rodzimymi, jak i wytwarzane na podstawie obcych dokumentacji. Znalazły się tu więc parowozy liniowe dla PKP (pospieszne, osobowe, towarowe), przemysłowe, parowozy produkowane wyłącznie na eksport (także szerokotorowe) a także niezrealizowane projekty parowozów. Opis każdej konstrukcji uzupełnia malunek i fotografie.

Szczegóły
Tytuł Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej
Autor: Pokropiński Bogdan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Rok wydania: 2009
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Maciek

    Idealna książka. Wiele informacji i zdjęć zarówno z epoki jak i kolorowych. Dodatkowo przy opisie każdego parowozu jest informacja o zachowanych egzemplarzach do celów muzealnych i gdzie stacjonują.