Czytaj więcej:
PAX. Tom 1. Pal przekleństwa okładka

Średnia Ocena:PAX. Tom 1. Pal przekleństwa

Bohaterami tej urban fantasy są bracia, jedenastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy mieszkają w rodzinie zastępczej na szwedzkiej prowincji. Wkrótce okazuje się,  że życie w małym miasteczku może być o dużo bardziej ekscytujące, niż mogłoby się wydawać. Udziałem chłopców stają się przygody groźne i  niesamowite jak w horrorze, związane z podziemną magiczną biblioteką i tajemną historią ich nowego miejsca zamieszkania. Wartka, pełna przygód i magii akcja a także sugestywne komiksowe ilustracje Henrika Jonssona sprawiają, że od książki ciężko się oderwać nie tylko młodym czytelnikom.

Szczegóły
Tytuł PAX. Tom 1. Pal przekleństwa
Autor: Larsson Asa, Korsell Ingela
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd PAX. Tom 1. Pal przekleństwa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. PAX. Tom 1. Pal przekleństwa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

PAX. Tom 1. Pal przekleństwa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Młodociani Recenzenci

  Autorzy nie proponują nam kolejnej stereotypowej fabuły, ale oryginalną historię, skonstruowaną w taki sposób, by nie można było się spodziewać niektórych rozwiązań fabularnych dopóty, póki nie przeczytamy danego rozdziału. Niedowierzanie i zaskoczenie to prawdopodobnie najczęstsze odczucia związane z lekturą tych powieści. Książki są kierowana głównie do młodzieży, lecz dużo osób spoza tej grupy wiekowej może znaleźć coś dla siebie. Pierwsze co rzuca się w oczy po wzięciu książki do rąk to niesamowite malunki autorstwa Henrika Janssona. Komiksowe ilustracje pomagają lepiej wczuć się w klimat książek, pełnią także rolę interesującego urozmaicenia lektury. Więcej: https://mlodociani-recenzenci.blogspot.com/2017/02/czas-goni-nadciaga-ciemnosc.html#more

 • Małgorzara Korba

  Pax z łaciny oznacza pokój. Pal zaś to kij, na którym wieszano głowy.Książka kierowana jest do najmłodszej młodzieży 10+, lecz jestem pewna, że młodsi czytelnicy również mogą się za nią zabrać. Nie znajdziemy tam długich opisów czy monologów, jak w innych książkach. Akcja toczy się dosyć dynamicznie i energicznie, nie ma również wątków pobocznych, a nawet "przystanku", na którym wydarzenia by zwolniły. Bohaterowie są ciekawi i zabawni na własny sposób, a sekret biblioteki i magiczne stworzenia jeszcze bardziej nas wołają do czytania.Ciekawe postacie, wartka akcja i dopełniająca fabuła to mieszanka, którą powinien docenić każdy czytelnik, a PAX właśnie ją zawiera. Recenzja pochodzi z http://flokete-libro.blogspot.com

 • Książkomaniacy

  ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.comBracia Viggo i Alrik nie mają łatwo. Przez rodzinne problemy zostają oddani pod opiekę pewnej parze - Layli i Andersowi. Przeprowadzka, świeża szkoła, bójka pierwszego dnia, która ciągnie za sobą dalsze kłopoty. Chłopcy zostają ukarani, a własne błędy mają odpracować w ogrodzie. Okazuje się, że nie wszystko jest tak jak powinno. Nie ogród, a biblioteka. To tam mają odbyć karę. Niezwykła biblioteka z bardzo niezwykłymi książkami. W Mariefred zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Do życia budzą się niebezpieczne, nadprzyrodzone istoty. Bracia zostają wybrani do strzeżenia zagadkowej biblioteki ukrytej pod kościelnym wzgórzem. Mogłoby wydawać się, że tak młodzi chłopcy nie będą w stanie wypełnić przekazanego im zadania. Czy dadzą radę? Uchronią bibliotekę od czyhającego zła?To pierwsza element 10 tomowego cyklu PAX - hitu wydawniczego ze Szwecji.To książka ebook dwa w jednym. Idealna treść i malunki rodem z komiksu. Czy książka ebook stworzona przez tak mocne trio - autorkę powieści kryminalnych, autorkę ebooków dla dzieci i młodzieży a także ilustratora i rysownika komiksów, mogła się nie udać? Co więcej, seria ma składać się z 10 tomów. Mam nadzieję, że podobnie jak Harry Potter będzie rosła wraz z czytelnikiem. Bohaterowie, mimo że są dość młodymi chłopcami mają odwagę większą niż niejeden mężczyzna. Zasmakowali okrucieństwa tego świata, więc za wszelką cenę chcą chronić nie tylko siebie nawzajem, lecz i innych. "PAX Pal Przekleństwa" to książka ebook o odwadze, braterskiej miłości i niecodziennych przygodach pełnych magii. Świat wykreowany przez tę trójkę jest barwny, przerażający, a zarazem wciągający. Podsumowując, wartka akcja, łatwy język, nastoletni bohaterowie zapewniają tej książce pdf sukces. Czy ktoś z nas nie lubi wspólnie z bohaterami przeżywać przygód, które nigdy nie miałyby miejsca w realnym świecie? Izabela Nestioruk

 • rupik-helena

  Przedmioty, które wyglądają początkowo jak zwykłe miotełki do kurzu mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne. Ciekawscy i dzielni chłopcy stają w obliczu pradawnego zła i zmuszeni są zmierzyć się z klątwą a także swóim przeznaczeniem.

 • Mirka

  Nie wiem czy pamiętacie jeszcze film Kruk - teraz uznawany już za kultowy obraz. Atmosfera przedstawiona w tym mrocznym, lecz niesamowicie nakręconym dziele bardzo podobna jest to tej z Pala przekleństwa. Czas goni – nadciąga ciemność! A nam się to bardzo podoba!

 • dorota-serafin

  Pal pierwszeństwa otwiera pierwszą element z cyklu książek, jeśli kolejne będą równie dobre to gimnazjaliści mają wreszcie lekturę dla siebie. Czyta się szybko, prosto i przyjemnie, a klimat jest fantastyczny. Warto!

 • Wkp

  Co może wyjść z połączenia sił jednej z najpopularniejszych szwedzkich autorek powieści kryminalnych, jej koledzy po fachu zajmującej się literatura dziecięcą i młodzieżową a także rysownika słynnego z pracy ponad komiksami dla tak dużych amerykańskich wydawnictw, jak DC Comics? Idealna seria dla młodzieży, którą czyta się jednym tchem!Oto Marifred, miasteczko zdawałoby się jak wszystkie inne. Lecz coś zaczyna dziać się w nim nie tak, czas zaczyna pulsować, nadchodzi ciemność. Trzeba strzec biblioteki, lecz teraz nie będzie już łatwo. Magnar i Estrid wiedzą o tym doskonale. Złapany imp to jedno, przepowiednia widoczna w kartach przestrzega przed śmiercią niewinnych, lecz także daje nadzieję…Nieświadomi niczego nastoletni bracia Viggo i Alrik zamieszkują w Marifred u zastępczej rodziny. Jako dzieci porzucone przez matkę alkoholiczkę nie mają prosto w szkole, gdzie uprzedzenia nauczycieli sprawiają, że ci nie chcą wierzyć w ich wersję zdarzeń, kiedy wdają się w bójkę wszczętą przez jednego z uczniów, Simona. Jest jednak ktoś, kto pokłada w nich duże nadzieje, a tym kimś okazuje się być nie kto inny, jak Magnar właśnie. Sądzi bowiem, wbrew wahaniom Estrid, że Viggo i Alrik są ową nadzieją, o której mówiła przepowiednia. Od teraz na obydwu chłopców czeka zagrożenie o dużo większe, niż mogliby sądzić…Ależ to się dynamicznie i miło czyta. Horror dla nastolatków, balansujący od przygodowej opowieści uczniowskiej przez urban fantasy po klasyczną grozę, zabiera nas do literackiego świata, jaki namalować słowami potrafią prawdopodobnie tylko szwedzcy autorzy. Co takiego odróżnia ją od podobnych opowieści? Napisana jest lekko, łatwo i przyjemnie, lecz zarazem w sposób, jakiego nie spotyka się na zachodzie. Prawdopodobnie jest coś w tych zimniejszych, północnych krajach, że ich powieści się wyróżniają. Jakaś większa swoboda literacka i fakt, że nikt nie traktuje tu dzieci z naiwnością czy pobłażaniem. Nastoletni bohaterowie wcale nie są kryształowi, wulgaryzm również im się wymknie, a i myśli miewają niebezpieczne. Lecz to dobrze, ponieważ dzięki temu są prawdziwsi i bliżsi każdemu z nas – i nawet za ich przykładem można nauczyć się czegoś pożytecznego i pozytywnego.Od strony graficznej książka ebook jest połączeniem powieści z komiksem. Henrik Jonsson, autor, który w USA współpracował przy rysowaniu serii „Batman: Detective Comics”, „”Suicide Squad” czy „Creepy”, zna się na sowim fachu. Jego lekko mangowa kreska, wyrosła na szkole rysunku Joego Kuberta, jest odpowiednio atrakcyjna i mroczna, a kiedy trzeba potrafi pokazać mocniejszą scenę. W samych rysunkach nie ma co prawda dialogów, lecz stanowią one ilustrację dla akcji już opisanej, tak więc nie jest to żaden minus. Właściwie malunki w „Paxie” prezentują się tak dobrze, że aż szkoda, iż seria nie powstała jako czysty komiks.Polecam każdemu młodemu czytelnikowi, który lubi fantastkę i grozę, ponieważ to dzieło spółki Larsson, Korsell i Jonsson naprawdę warto jest poznać.

 • Kasia Ostojska

  Zdecydowanie zalecam i dla starszych i dla najmłodszych dzieci. Nawet dorosłym się podoba :)

 • erka

  Pal Przekleństwa -pierwszy tom zakrojonego na dziesięć tomów cyklu PAX.Jest to opowiadanie o dwójce braci,którzy,jako, że ich matka jest alkoholiczką zostają oddani pod opiekę pewnej pary.Tuż obok w zagadkowym domu mieszka para dorosłych ludzi,którzy okazują się rodzeństwem.Są oni opiekunami starożytnej biblioteki, która istnieje na Ziemi od zarania dziejów.Informują braci,że są wojownikami, którzy mają ochronić świat przed ciemnością która nadciąga z każdej strony.Bracia muszą zmierzyć się z siłami zła, lecz i ze własnymi słabościami.Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze.Pełna przygód, tajemnic, ohydnych stworów, klątw, braterska miłość również odnalazła dla siebie miejsce.Może i nie jestem dzieckiem, a młodzieżą byłem 20 lat temu, lecz książka ebook podobała mi się do tego stopnia, że chętnie sięgnę po następny tom cyklu który nosi tytuł Grim.Jedną z współtwórczyń cyklu jest znana autorka kryminałów Asa Larsson.Wielkim plusem książki są czarno-białe dodatki w formie komiksu obrazujące daną scenę.Polecam jak najbardziej.Wydawnictwu Media Rodzina dziękuję za udostępnienie mi tej pozycji.

 • Natalia Giera

  Książka ebook niesamowicie fajna i atrakcyjna, także z powodu ilustracji. Spotkało mnie miłe zaskoczenie, ponieważ Asę Larsson kojarzyłam z innego gatunku. Tymczasem w Pax.Pal przekleństwa mamy do czynienia z otoczką magii, fantasy a także przygodową atmosferą. Pierwszy tom zaciekawił mnie na tyle, że nie mogę doczekać się następnego.

 • Igor Guzioł

  Kiedy byłem nastolatkiem, sam bardzo chętnie czytałem książki fantasy - właściwie moją prawdziwą przygodę z czytaniem zaczynałem właśnie od tego gatunku (pomijając oczywiście lektury szkolne). Żeby zachęcić mojego młodszego brata do czytania, kupiłem mu "Pax. Pal przekleństwa". Prawdopodobnie się udało, ponieważ książkę przeczytał w kilka wieczorów. Uważam, że to spory sukces!

 • Robert Kućma

  To początek długiej serii, a że książka ebook przypadła mojemu synowi do gustu, przede mną kolejne, jak zwykle udane zakupy na Empik.com! Pełna niesamowitych przygód historia dwóch braci na pewno zainteresuje każde dziecko, które lubi czytać magiczne, przygodowe książki. Olbrzymi plus za ilustracje! Zalecam

 • Recenzje Kiti

  Asa Larsson słynna jest przede wszystkim z serii kryminalnej, którą rozpoczyna ,,Burza słoneczna". Ingela Korsell to pisarka ebooków młodzieżowych, jednak nie miałam wcześniej okazji zetknąć się z jej historia. Henrik Jonsson natomiast jest ilustratorem komiksów.Viggo i Alrik po raz trzeci znaleźli się w rodzinie zastępczej. Ich matka miała kłopot z alkoholem, więc chłopcy nie mogli z nią mieszkać. Już pierwszego dnia w szkole pojawiły się kłopoty. Viggo wdał się w słowną utarczkę z przywódcą szkolnej grupy. Doszło pomiędzy nimi do bójki, której konsekwencją było wyładowanie złości Alrika poprzez tłuczenie szyb w oranżerii. To właśnie wówczas poznał Estrid i Magnara. Od tej pory życie braci miało się znacząco zmienić.Nie miałam wcześniej styczności z twórczością tych pisarek, jednak fabuła zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam zapoznać się z dotychczas dostępnymi dwoma pierwszymi tomami wydanymi w Polsce. Początek był dość nużący, jednak dość dynamicznie wciągnęłam się w lekturę i do końca przeczytałam z ciekawością. Niecodzienne są tutaj zapewne ilustracje, które przypominają komiksy, tylko bez dymków.Całość została utrzymana w czerni, co idealnie współgra z napięciem, które wywołuje lektura. W książce pdf możemy znaleźć nawiązanie do mitologii. Kwestią, która nieco przeszkadzała mi w odbiorze były imiona bohaterów. Trochę ciężko je zapamiętać, jednak można się przyzwyczaić. Akcja powieści toczy się w Mariefred, czyli mieście, gdzie mieszkają pisarki.,,Pax. Pal przekleństwa" to pierwszy tom 10-tomowej serii autorstwa dwóch pisarek. Przede mną element druga. Mam nadzieję, że jeszcze bardziej się w nią wciągnę. Serię jak na razie zalecam młodzieży lubiącej przygody, odpowiednią dawkę napięcia i magiczne postaci. Na końcu znajdują się zapytania dotyczące treści, skłaniające do sięgnięcia po kolejny tom. Samo zakończenie jest taktownie urwane i zachęca do dalszej lektury.Moja ocena: 4,5/6

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!