Czytaj więcej:
Oszustka okładka

Średnia Ocena:Oszustka

Przeszłości nie da się zmienić. Można ją jednak oszukać. Moje poprzednie życie było tajemnicą. Udało mi się oszukiwać wszystkich na tyle długo, że sama wreszcie zapomniałam, kim kiedyś byłam. Aż do dziś. Ktoś postanowił mi przypomnieć brud i zło, które zostawiłam za sobą. Ktoś, komu bardzo zależy na tym, żeby moje kłamstwa wyszły na jaw. Kto chce zburzyć moje poukładane życie i odebrać mi to, co najistotniejsze – mojego kochanego Piotra i nasze dziewczynki. A ja nie pozwolę na to, żeby nieustanna im się krzywda. I zrobię wszystko, żeby uchronić ich przed prawdą. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Oszustka
Autor: Aleksandra Śmigielska
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2023

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Oszustka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Oszustka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Oszustka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • dziubak.anna

  Strach... Każdy z nas się czegoś boi. Najgorszy z lęków to ten, który czeka w uśpieniu, by później uderzyć znienacka. Tak porządnie uderzyć. O tym, co w takiej sytuacji może się wydarzyć, dość boleśnie przekona się nasza główna bohaterka, Marta. Dzisiaj dziewczyna wiedzie z pozoru normalne i poukładane życie, o jakim zawsze marzyła. Jest szczęśliwą mamą, żoną, spełnioną lekarką weterynarii. Niestety, jest też oszustką, która całe własne obecne życie zbudowała na kłamstwie. Kiedy bardziej poznajemy jej wcześniejsze losy, odkrywamy, że przeszłość nie była kolorowa. Ona jednak zamknęła te drzwi dawno temu i nie zamierza oglądać się za siebie. Czasem tylko wraca do tamtych momentów, z mieszaniną rozrzewnienia i niesmaku. Dlatego zrobi wszystko, by zatrzymać to szczęście, które ma tuż obok, jak najdłużej, a przeszłość, której nie da się zmienić, postanawia po prostu ukryć. Nie będzie to jednak takie proste, bo komuś bardzo zależy na tym, żeby o niej nie zapomniała. Wokół dziewczyny zaczynają dziać się sytuacje, których nie potrafi w żaden sposób powiązać ani racjonalnie wytłumaczyć. Świat, który przez ostatnie lata tak mozolnie budowała, spokój i stabilizacja, o których tak bardzo marzyła, wszystko to zaczyna powoli obracać się w pył. Przeszłość, która wydaje się być pokłosiem teraźniejszych wydarzeń, prędzej czy potem upomni się o swoje. Zawsze. "Jak nierzadko rzeczy wyglądają na inne, niż są w rzeczywistości. Jak bardzo pozory mogą mylić". Jak wiele Marta będzie musiała zaryzykować, by ochronić siebie i tych, których kocha? Oj naprawdę sporo. Jest tajemniczo i mrocznie, bywa brutalnie. Właściwie brak tu momentu na złapanie oddechu. Naprawdę interesująca intryga, z dokładnie zaplanowaną i złożoną zbrodnią. Niejednokrotnie otwierałam usta ze zdziwienia i przecierałam oczy ze zdumienia, zastanawiając się, czy fantazja Autorki ma jakiekolwiek granice. Historia, która skłania do refleksji i szukania odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w mojej głowie. Czy bez bezpiecznej przeszłości, bez właściwego wzorca, można dbać o spokojną teraźniejszość i przyszłość dla siebie i własnej rodziny? Opowieść, która poruszyła i dotknęła czegoś, o czym myślałam, że już dawno zapomniałam, która sprawiła, że znalazłam się między tym, czego z jednej strony nie akceptuję, a z drugiej rozumiem, bardziej niż bym chciała. Cóż mogę powiedzieć. Jeśli tak wygląda debiut, to ja czekam niecierpliwie bardzo, na kolejną odsłonę i prawdopodobnie już zaczynam się bać. Szczerze gratuluję❤️ A Wam zalecam tę historię, ponieważ uważam, że naprawdę warto.

 • Agata G.

  "Oszustka" to debiutancka opowieść Aleksandry Śmigielskiej, jednak to, z czym miałam przyjemność się zmierzyć, jest dalekie od debiutu. Tu praktycznie wszystko idealnie się ze sobą zgrało! To thriller niemalże idealny: klimatyczny, trzymający w napięciu, z kapitalnie skonstruowanymi bohaterami. Lecz od początku, ponieważ właśnie na początku byłam lekko przytłoczona. Autorka już od pierwszych stron uderza z grubej rury: od razu wprowadza w klimat własnego thrillera – pełnego niewyjaśnionych spraw i niepewności. To sprawiło, że poczułam się zagubiona i nie bardzo wiedziałam, czego dopatrywać się w głównej bohaterce. Jednak już po kilkudziesięciu stronach byłam kupiona. Aleksandra Śmigielska oddaje w ręce czytelnika thriller, od którego nie można się oderwać. Tu akcja goni akcję – ciężko jest złapać oddech. Zresztą podobnie bohaterka powieści. Autorka idealnie oddała to, z czym zmierza się Marta: strach, wyrzuty sumienia, potyczka między “ja – matka i żona”, “ja – weterynarz” a także “ja i moja przeszłość”. Sekrety przytłaczają ją, niepokój ogarnia jej codzienność, a jedyne wsparcie, jakie ma dziewczyna to również żaden pewnik. Nie mogę nie wspomnieć o stylu Autorki. Aleksandra Śmigielska w sposób przekonywujący oddała realia życia Marty, jej pracę, relacje z najbliższymi. To wszystko zostało dopracowane w najmniejszym szczególe. Każdą z postaci potraktowała indywidualnie, co uwidacznia się szczególnie w dialogach między Martą i Arturem – brzmią wyjątkowo wiarygodnie. To sprawiło, że książkę czytałam z olbrzymią przyjemnością i byłam w stanie przeżywać tę historię całą sobą. Niecierpliwie czekałam na książkę Aleksandry Śmigielskiej i nie zawiodłam się. Autorka zapewniła mi kilka godzin fantastycznej rozrywki. Mocno trzymam kciuki za kolejne powieści, a "Oszustkę" czytajcie – szczerze polecam!

 • Marta

  Oszustka" to debiut Aleksandry Śmigielskiej. Odkąd tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, bardzo chciałam ją przeczytać. I cieszę się, że się udało. Marta jest przykładną żoną i matką. Pracuje jako weterynarz. Wiedzie spokojne życie do dnia, kiedy staje się świadkiem potrącenia starszej kobiety. To właśnie w tym momencie przeszłość postanawia się o nią upomnieć. Niesamowita intryga, pełno tajemnic, idealnie wykreowani bohaterowie, ogromne emocje - to wszystko składa się na naprawdę ciekawą książkę, od której trudno się oderwać. Bardzo wciąga, a zakończenie potrafi zaskoczyć. Czyta się świetnie. Do tego idealnie wykreowana postać Marty. Autorka doskonale przedstawiła to, z czym musiała się mierzyć, jej rozterki pomiędzy przeszłością a obecnym życiem, pomiędzy strachem a zrobieniem wszystkiego, żeby zachować pewne sprawy w tajemnicy. To historia, która pokazuje, że przeszłość prędzej czy potem się o nas upomni. Skrywane sekrety kiedyś i tak ujrzą światło dzienne. Jednak przeszłości nie można zmienić, ale, jak to zostało idealnie ujęte, można ją oszukać. Lecz, czy będzie to takie proste? Czy można całkowicie ją wymazać z naszego życia? To historia, która stawia przed czytelnikiem trudne zapytania i z nimi Was zostawiam. Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę. Myślę, że to całkiem udany debiut. Z chęcią przeczytam kolejne książki autorki. Tę polecam.

 • Inspiracje Klary

  Skończyłam czytać „Oszustkę” - debiut Aleksandry Śmigielskiej - i muszę Wam przyznać, że przepadłam! Było zaskakująco, mrocznie i intrygująco! „Oszustka” to opowiadanie o kobiecie, która za wszelką cenę chciała odciąć się od bolesnej przeszłości i zaczęła życie na nowo. Stworzyła cudowny świat, w którym miała dobrego męża, piękne dzieci i idealny zawód, lecz nie miała przeszłości. Niestety ta… wróciła do niej w najmniej oczekiwanym momencie. Pod jej domem ginie bezdomna kobieta, co niesie za sobą kolejne konsekwencje. Cała sytuacja napędza się jak śnieżna kula, która rośnie i nie może się już zatrzymać i taki właśnie jest ten thriller! On trzyma w napięciu od pierwszych stron i nie pozwala się odłożyć. Błądzimy po bydgoskich ulicach z główną bohaterką, próbując zapomnieć o tym, co właśnie się wydarzyło, a jednak, gdy zapomnieć się nie da, musimy z nią wrócić do Wrocławia i do świata, z którego chciała uciec za wszelką cenę. Tutaj wspomnienia łącza się z palącą chęcią zostawienia wszystkiego i powrotu do ułożonej i spokojnej Bydgoszczy… lecz niestety nie jest to możliwe. Autorka wodzi nas za nos i nie pozwala odłożyć książki i tego właśnie oczekuję od dobrego thrillera. Niepewność towarzyszyła mi do ostatnich stron, nie miałam pomysłu, jak autorka połączy to wszystko w całość, a jednak finalnie wszystko miało sens i było zaskakujące. Idealna lektura!

 • Katarzyna Stec

  "Oszustka" to jest debiut, który od razu przyćmiewa twórczość wielu twórców już zaprawionych w kryminalnym boju o uwagę czytelnika. Ba! Śmigielska to jest nazwisko, które już dawno powinno znaleźć własne miejsce w literackiej czołówce. "Oszustka" to kryminalny majstersztyk. Fabuła z każdą stroną galopuje coraz bardziej, lecz ten dynamizm w rozwoju wątków nie jest tutaj bezcelowy. Uwypukla bowiem idealnie kruchość drugiego życia, które głównej bohaterce wydawało się nie do ruszenia. Czy maska, którą świadomie włożyła przestanie ją uwierać czy jedynie poluzuje się, lecz nigdy nie opadnie? o thriller, w którym napięcie narasta z każdą stroną i który pulsuje od natłoku wydarzeń. I to jakich! A do tego książka ebook ta pokazuje, jak bardzo można się zatracić i do czego posunąć, próbując uratować własny wizerunek. Nawet jeśli jest on do cna przesiąknięty oszustwem.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!