Czytaj więcej:
Ostatni koncert okładka

Średnia Ocena:Ostatni koncert

Bartosz Czarnoleski, nieoczekiwany sukcesor włoskiej posiadłości, z zawodu altowiolista, dzieli własny czas pomiędzy urok toskańskich pagórków, pośród których cieszy się życiem wraz ze swą prześliczną narzeczoną Antoniną, a nasze rodzime K., gdzie z grupą przyjaciół zakłada zespół kameralny. W programie koncertu inauguracyjnego znajduje się znany kwartet Franciszka Schuberta „Śmierć i dziewczyna”. U zaprzyjaźnionego z Bartoszem nadkomisarza policji, tytuł budzi skojarzenia ze sprawą niewyjaśnionej śmierci sprzed lat. W tym samym czasie, w K. ktoś rozpoczyna złowrogą działalność; metoda przestępcy jest tak wyszukana, a zarazem charakterystyczna – zabójca używa strun skrzypiec – że nadkomisarz Bielski zwraca się do muzyka o pomoc. Wiąże się ona z koniecznością odwiedzenia Londynu. Po krótkiej, acz burzliwej wizycie w stolicy Wielkiej Brytanii, Bartek powraca do Toskanii, by przekonać się, że i tam nic nie jest już tak, jak dawniej...Rozpoczyna się wyścig z czasem. Altowiolista musi zmierzyć się z niezwykłą zagadką historyczną. Stawką w tej grze jest życie ukochanej Bartosza.Wszystkie drogi prowadzą do K.

Szczegóły
Tytuł Ostatni koncert
Autor: Homa Jan Antoni
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mg
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ostatni koncert pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ostatni koncert Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ostatni koncert PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Grażyna Liro

    Drugie spotkanie z sympatycznym altowiolistą Bartkiem Czarnoleskim,jego przyjaciółmi i starymi wrogami.Dobry kryminał z muzyką w tle.Zdarzenia chwilami bardzo groźne(zemsta "Struniarza",porwanie),tragiczne, dotykające bolesnych kart naszej historii(pamiętnik Sztygara), a czasami wręcz niewiarygodne(angielska królowa,włoska mafia,Łotysz i wyjątkowy pies).Całość świadcząca o szerokim wachlarzu zainteresowań autora, któremu należy się szczególne podziękowanie za kolejną wspaniałą lekcję wychowania muzycznego.Dobrym uzupełnieniem, tego muzycznego kryminału,byłaby dołączona płyta CD z elementami omawianych utworów np."Śmierć i dziewczyna" albo aria z opery "Pajace".

  • Ariana

    Bartosz Czarnoleski, błyskotliwy altowiolista z nieprzeciętną zdolnością do rozwiązywania zagadek. Właśnie dzięki tej własnej wyjątkowej umiejętności otrzymuje w spadku piękną toskańską posiadłość wraz z winnicą i wszystko to przez rozwiązanie zagadki Rosenberga. Teraz musi dzielić własny czas między ukochaną Antonię mieszkającą we włoskiej posiadłości, a rodzime miasto K. leżące ponad rzeką Suliwą, gdzie wraz z trójką przyjaciół zakłada kwartet smyczkowy imienia Gudelsteina.Z pewnością książkę mogę polecić wielbicielom kryminałów, ponadto jeśli szukacie czegoś nowego, nietuzinkowego powinniście zapoznać się z tą pozycją. Nawet jeśli nie jesteście wyszkoleni muzycznie, a pojmowanie przez was pięciolinii, nut i kluczy wiolinowych, kończy się na tym czego nauczyliście się w szkole podstawowej (jak w moim przypadku), to uważam, że ten muzyczny kryminał może stać się dla was ciekawym urozmaiceniem czasu.

  • Lucecita

    "Ostatni koncert" to mądrze skonstruowana opowieść kryminalna, która trzyma w napięciu do samego końca, cierpliwie i bez pośpiechu uchylając poszczególne fragmenty tej zawiłej układanki . Zagadka, jaką serwuje nam pan Homa jest wyjątkowo skomplikowana i trzeba się ponad nią porządnie nagłowić. Znajdziemy tu również nawiązania do szeroko rozumianej muzyki klasycznej; laicy w tej dziedzinie mają okazją poszerzyć własną wiedzę o pokaźne informacje. Jest to właściwie opowieść kryminalno-muzyczno, gdyż muzyka stanowi tu nie tylko fragment uzupełniający, lecz przede wszystkim nadający historii odpowiedni wydźwięk. Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie zachęcić do zapoznania się z tą pozycją, ponieważ jest to niewątpliwie książka ebook warta uwagi, dostarczająca czytelnikowi wielu emocji! To lektura obowiązkowa dla tych, którzy gustują w kryminałach wszelkiej maści :) Polecam!!!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!