Czytaj więcej:
Ósme życie. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:



Ósme życie. Tom 1

Przejmująca epicka opowiadanie rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wieku.Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja Jaszi, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszi zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci. Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn."Ósme życie" to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o stale nieodrobionej lekcji historii Europy. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, duże namiętności i cudowny, plastyczny styl."Powieść Nino Haratischwili uświadomiła mi, że my, Europejczycy, jesteśmy ze sobą ściśle połączeni, że region rozciągający się między Tbilisi, Lwowem, Sankt Petersburgiem i Berlinem tworzy właściwie jedną przestrzeń pamięci, że nasze uczucia i mentalność kształtowały się na przestrzeni pokoleń, i wreszcie, że manewrowanie tymi połączeniami wymaga wielkiej delikatności."Frank-Walter Steinmeier, minister spraw zagranicznych Niemiec

Szczegóły
Tytuł Ósme życie. Tom 1
Autor: Haratischwili Nino
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ósme życie. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ósme życie. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ósme życie. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Barwnie, realistycznie i z dbałością o szczegóły napisana historia gruzińskiej rodziny osadzona w realiach Rewolucji Październikowej, I i II Wojny Światowej. Kawał najwieższej historii Gruzji,Rosji, ZSRR i Europy. Dbałość autorki o szczegóły, a także ogrom wiedzy o tamtych czasach powoduje,że opowieść jest wyjątkowo zajmującą lekturą. Zalecam na długie zimowe wieczory.

 • Izabela Nowakowska

  Pieknie wydana, przyjemnie.sie czyta, wciąga i aż żal gdy sie.konczy. zalecam

 • egiptka

  Najlepsza literatura zagraniczna ostatnich lat! Zalecam bardzo!

 • Ania

  Polecam.

 • MAŁGORZATA DUDALSKA

  Książka ebook od której ciężko jest się oderwać.Historia Tak najbliższa a wydaje się Tak ddleka

 • hanah54

  Czeka w kolejce na półce.

 • Izabela Masłowska

  Wciągająca i niełatwa historia rodziny na przestrzeni pokoleń. Podobała mi się.

 • Anna

  Jedna z ciekawszych ebooków jakie przeczytała.

 • Anonim

  Najlepsza książka, powiesc jaka czytalam. Zalecam kazdemu. eknie wydana.

 • anonymous

  Jedna z najładniejszych książek, jakie czytałam. Omawia stulecie Gruzji na przykładzie życia bohaterów. Prześliczny styl, barwne i mocno zarysowane postacie, uczta dla duszy.

 • Anna Jurecka

  Jeśli ktoś lubi duże sagi, zanurzone w XX wieku w realiach potężnego wschodu. Jesli ktoś lubi historię Europy, na tle zarazy komunizmu, to zdecydowanie tak!

 • Agnieszka Noga

  Tak idealnej powieści dawno nie czytałam! Gorąco polecam!

 • Emilia Hoffmann

  Interesująca opowiadanie o ciężkich czasach, ludziach w nich żyjących i dużych dylematach. Bardzo zajmujący rys postaci, co pozwala się z każdym z osobna trochę utożsamić i dzięki temu zrozumieć - w małym ułamku, co prawda Ich ciężki los. Książkę czyta się jednym tchem i dostarcza ona wszystkich emocji.

 • Iwona Steczniewska

  Książkę kupiłam na prezent, lecz jak do niej zajrzałam to na kilku stronach sie nie skończyło. Książka ebook lekka i przyjemna, przedstawiająca troche historii w bardzo przystępny sposób.

 • Paweł Cybulski

  „Ósme życie” czyta się rewelacyjnie, choć jest olbrzymia objętościowo. Wartka akcja, wyraziści bohaterowie, fascynujące tło historyczne i delikatne zacięcie filozoficzne autorki sprawiają, że dla mnie to jedna z najlepszych ebooków tego roku. Czytaj więcej na: http://przymuzyceoksiazkach.pl/2016/10/23/powrot-do-przeszlosci/

 • connieza

  Bardzo lubię książki z fabułą osadzoną gdzieś w zamierzchłych wiekach. Lecz aby pisać takie książki, potrzeba jest trochę więcej niż przy tych o akcji toczącej się teraz. Trzeba dokładnie poznać okres, o którym się pisze, zebrać informacje, wniknąć w istotę, w atmosferę danego wieku. To nie jest prosta sprawa. Autorce udało się to genialnie. Moim zdaniem tą książką dorównuje dużym nazwiskom literatury światowej i myślę, że jeszcze o niej usłyszymy (może w kontekście dużych światowych nagród literackich). Dla mnie to książka ebook dla każdego (oczywiście tego, kto będzie w stanie udźwignąć tę przestrzeń i skomplikowanie ludzkich losów)...

 • Joanna Gomułka

  Książka ebook jest mądra i niełatwa zarazem. Omawia dzieje gruzińskiej rodziny Jaszi. Bohaterowie ukazani w książce pdf mierzą się z ciężkimi czasami w jakich przyszło im żyć, miłować i zakładać rodziny, mierzą się z wojnami, NKWD, śmiercią ,głodem, swóim rozgoryczeniem i niemożnością wpływu na to co się wokół nich dzieje. Książka ebook wciąga, skłania do przemyśleń, prezentuje " tamten" okrutny świat z krwi i kości. Czyta się z zapartym tchem.

 • Oliwia Witkowska

  To książka ebook niezwykła. Prócz wspaniale, twórczo omówionych losów bohaterów, autorka zawiera w niej olbrzymią przestrzeń europejskiej historii. Bogactwo splątanych ludzkich losów toczących się w niełatwych czasach dwudziestego wieku. Dla mnie szczególnie ciekawe było skupienie autorki na losach kobiecych. Stale jest mi za mało tego typu - nieźle napisanych książek, pokazujących historię z perspektywy losów zwykłych ludzi. Książka ebook dla tych, którzy cenią cudownie opisywane głębokie ludzkie emocje. To moja pierwsza książka ebook tej autorki, lecz jestem przekonana, że moja znajomość z panią Nino będzie długotrwała

 • Ilona Młynarczyk

  Wciągająca z każdą stroną bardziej i bardziej, zaskakująca opowieść. Dawno, bardzo dawno nie czytałam tak dobrej powieści. Każda sekunda spędzona z tą książką była idealnym przeżyciem i choć molem książkowym nie jestem tak strasznie nie chciałam, aby się skończyła. Takie książki chce się czytać choćby całe życie, z niecierpliwością czekam na drugą część. Idealna po prostu idealna lektura, odzierająca ze złudzeń i wyobrażeń, rażąca prawdziwością oblicza systemów, zdarzeń i ludzkich losów. Idealna i tupię nóżkami na myśl o kolejnej odsłonie, szkoda tylko, że trzeba czekać do października.

 • danasia

  Każdy z nas przeczytał choć jedną książkę, która zburzyła całe jego życie. Książkę, która pozwoliła się oczyścić, odreagować, przeżyć istne katharsis na swojej skórze. W moim przypadku tą książką było "Ósme życie" Nino Haratischwili. Ta gruzińska autorka młodego pokolenia stworzyła epickie dzieło, monumentalne pod wobec czasu i miejsca akcji, prześlicznie plastyczną opowieść o paru pokoleniach Gruzinów, którzy przeżywają własną codzienność na tle burzliwych zdarzeń historycznych i trudnych relacji gruzińsko-rosyjskich. "Ósme życie" to opowieść chwytająca za serce, to opowieść o tym, jak prosto zamienić ludzkie życie w piekło na ziemi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!