Czytaj więcej:
Osiedle marzeń okładka

Średnia Ocena:Osiedle marzeń

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki ponad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, sekrety i marzenia, które czasem bywają zabójcze. Komisarz Jakub Mortka wraca, by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic… Od wydawcy: „Żaden z bohaterów Osiedla marzeń nie jest „czysty”. I nieważne, czy w kieszeni ma odznakę, indeks, giwerę, czy książeczkę do nabożeństwa. Ponieważ to opowieść nie tylko o zbrodni i śledztwie, lecz również namiętnościach i grzeszkach, które puchną w grzechy. Chmielarz nie kopiuje Skandynawów i Anglosasów, uważnie przygląda się nam, tu i teraz.”Pablopavo

Szczegóły
Tytuł Osiedle marzeń
Autor: Chmielarz Wojciech
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Osiedle marzeń pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Osiedle marzeń Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Osiedle marzeń PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • no153

    Trzy poprzednie książki z cyklu oceniłem na odpowiednio 7, 7 i 8. Teraz czas na 9, ponieważ Pan Chmielarz z każdą kolejną opowieścią o warszawskim komisarzu radzi sobie coraz lepiej. Przejrzałem kilka recenzji i w wielu z nich czytelnicy narzekają na mnogość wątków/postaci i niewayraźnego Mortkę w "osiedlowej odsłonie". Powiem tak - wątków jest tutaj w sam raz (w "Przejęciu" było ich więcej i nierzadko się gubiłem), postaci jest niewiele, lecz każdej zostaje poświęcona solidna porcja miejsca, nikt nie zostaje pod tym wobec zaniedbany, co bardzo nieźle wpływa na charakterystykę postaci. A Mortka? No coś w tym jest, rzeczywiście trochę nam się usunął w cień, no lecz może miał gorszy dzień? Przecież jest tylko z krwi i kości człowiekiem, każdemu się zdarza :) Podsumowując solidny kryminał, idealnie rozpisany od początku do końca, no i w dalszym ciągu nie mam dość - dawaj Panie Chmielarz, pisz Pan szybciej, ponieważ już nóżkami przebieram! :)

  • Arturion

    Już wiem dlaczego nigdy nie korciło mnie by zamieszkać na zamkniętym osiedlu. Najwyraźniej mieszkają tam głównie nadęci i prymitywni bogacze, a w dodatku skąpi na tyle, że wolą się wykłócać o darmowe miejsce parkingowe pod blokiem, niż zapłacić za parking podziemny.I na takim właśnie osiedlu zostaje ponad ranem zamordowana Zuza, studentka dziennikarstwa, która mieszka z kolegami w mieszkaniu wynajętym od zmarginalizowanego polityka Celtyckiego. Do akcji wkracza komisarz Mortka z aspirant Suchocką. Na tym osiedlu pracuje również kluczowy dla dalszej akcji ochroniarz, a mieszka także Mieszko Ziemowit Ziemiański człowiek gangstera Brzostowskiego. Mortka z Suchą od początku pracują niebanalnie, a sama sprawa zaczyna się rozgałęziać o kolejne postaci. Są kolejne trupy i strzelanina. Jest postać dziennikarza telewizyjnego Bartosza Ostrowskiego, który również dla sprawy ma wielkie znaczenie. No i w końcu jest objaśnienie Wszystkich zabójstw. Lecz to wale nie koniec!Chmielarz dołączył do coraz powszechniejszej mody przenoszenia sprawy do następnej książki. Muszę jednak przyznać, iż w tym przypadku to nie razi, bowiem całość fabularna została zamknięta. Ważną role odgrywa również Kochan, który wraca do pracy i zostaje mu powierzone objaśnianie nierozwiązanych dotychczas spraw. Takie archiwum X i jednocześnie bocznica. Tymczasem Kochan zaskakuje wszystkich, dynamicznie rozwiązuje dwie sprawy i jest najbliższy rozwiązania trzeciej, dlatego nie mają racji ci, który twierdzą, że wątek Kochana jest niepotrzebny. Idę o zakład, że kolejna książka ebook będzie o dopadnięciu Brzostowskiego. Właściwie nie jestem zbyt odkrywczy, to właściwie zostało powiedziane, lecz sądzę, że śledztwo Kochana będzie miało ważne znaczenie.Ciekaw za to jestem, jak dalej potoczą się dzieje Mieszka, ponieważ to akurat trudno przewidzieć.(artrurionek.blogspot.com)

  • wiolka

    czyta się jednym tchem, aż żal że tak mało stron, akcja trzyma w napięciu Wojciech Chmielarz jak zawsze nie zawiódł moich oczekiwań - dziękuję

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!