Czytaj więcej:
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury okładka

Średnia Ocena:Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury

Kudłacz i karaluch wyruszają w podróż… w czasie. Trafią do krainy dinozaurów i poznają te wyjątkowe zwierzęta: wielkiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, dużo innych. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim cudowne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie. To idealny upominek dla dzieci w wieku od 2 do 6 latOd wydawcy: Kudłacz jest głodny, bardzo głodny. Niestety trudno coś upolować. Na szczęście znajduje jajo. Dynamicznie jednak okazuje się, że nie będzie z niego sadzonego ani jajecznicy... Jajo to kapsuła do podróży w czasie! Kudłacz wraz z przyjacielem karaluchem trafiają do świata dinozaurów. Poznają riochazaura, przodka największych dinozaurów, teratozaura, który zgubił jajo, roślinożernego diplodoka, żyjące w wodzie plezjozaury, tarbozaura, czyli krewnego tyranozaura, wielkiego argentynozaura, szponiastego terizinozaura, latające archeopteryksy i wiele, dużo innych. Razem z Kudłaczem dowiemy się także, jak stara jest nasza planeta, co to właściwie są dinozaury i jakie zwierzątka żyły razem z nimi. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim cudowne ilustracje Emilii Dziubak. Idealna książka ebook dla młodszych wielbicieli .

Szczegóły
Tytuł Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Autor: Dziubak Emilia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • izanna1

  Sympatyczna książka ebook dla kilkulatka pasjonującego się dinozaurami.

 • Aleksandra Sylwester-Kanofocka

  Rewelacja....nie rozstajemy sie z ta ksiazka. moj synek caly czas trzyma ja pod reka i czytamy o dinozaurach

 • sylviabar

  Ogólnie książka ebook super. Twarde strony i interesujące ilustracje. Mój syn wielbi

 • Paulina Oszczęda

  Interesująca oferta dla wielbicieli dinozaurów:) Cudowne obrazki.

 • Marta mama chłopców - Książeczki synka i córeczki

  Głównymi bohaterami są tutaj jaskiniowiec Kudłacz i jego przyjaciel karaluch. Podczas polowania Kudłacz trafia na nietypowe jajo, którego wcale nie idzie zjeść. Otwierają się jakieś drzwi, przyjaciele wchodzą do środka i ziuuu przenoszą się w czasie! Najpierw do Triasu około 225-220 milionów lat temu, później do Jury około 166-145 milionów lat temu. Następnie do Kredy 125-90 milionów lat temu, dalej ponownie kreda ale 80-70 milionów a także 76-65 milionów lat temu. Na koniec przeskakują w przyszłość i w 2020 roku pojawiają się w centrum miasta z masą dinozaurów ;) Jednak to skakanie między epokami ma własny cel. Dzięki temu dowiemy się jakie dinozaury żyły w tamtych czasach. Wszystko cudownie zobrazowane zostało na wielkich ilustracjach ukazujących to jak wyglądały, gdzie i jak żyły. Niby tekstu nie ma tutaj jakoś strasznie wiele i nie jest to żadna klasyczna encyklopedia, lecz pomimo tego młody czytelnik może naprawdę dużo dowiedzieć się podczas czytania. Powstawanie świata, ewolucja, prehistoria, ery, dinozaury - to wszystko jest naprawdę bardzo interesujące, lecz zaprezentowanie tego wszystkiego w tak fajnej serii, w tak uroczej oprawie z tak fantastycznymi ilustracjami to dopiero jest gratka dla każdego dzidziusia bez wyjątku. Jestem pewna, że nawet jeśli Wasze dzieci nie szaleją za dinozaurami to dzięki tej książce pdf się to zmieni :) Ogromnie zalecam i już nie mogę doczekaj się tego, żeby dowiedzieć się o czym będzie następna element serii!

 • Anonim

  Kudłaczek jest bardzo głodny! Wraz z wiernym przyjacielem karaluchem wyrusza więc na poszukiwanie jedzenia. Jakie duże było jego zdziwienie, kiedy odkrył własną zdobycz- duże jajo, które postawił ugotować… Tutaj historia zmienia własny bieg – Kudłaczek wraz z przyjacielem trafiają poprzez kapsułę czasu (którą okazało się jajo) do świata dinozaurów. Na 14 rozkładówkach bohaterowie wraz z czytelnikiem podążają śladami zaskoczonych bohaterów poznając tajemnicy świat riochazaura, teratozaura, diplodoka, plezjozaura, tarbozaura, tyranozaura, argentynozaura czy archeopteryksa i wielu, wielu innych. Poznajemy historie planety Ziemi, dawną mapę świata, drzewo życia wraz z dokładnymi nazwami i latami. Książka ebook zawiera też zabawy – poszukiwanie właściwej drogi w labiryncie podziemnego szkieletu czy zabawa w której należy znaleźć 7 różnić na pozornie takich samych obrazkach. „Czy wiecie, że największy ząb, jaki dotychczas znaleziono, to kieł tyranozaura? Mierzy aż 30 centymetrów.” Tą i dużo innych ciekawostek zdobią przepiękne ilustracje Emilii Dziubek. Książka ebook jest solidnie wykonana – grube kartki nie straszne nawet bardzo małym czytelnikom. Książka ebook sprawdzi się już u roczniaka, 2-7 latki zaś odkrywać będą jej treść z olbrzymią fascynacją – stając się ekspertami od dinozaurów i innych zwierząt prehistorii. Treść a także kolorowe ilustracje są doskonałą okazją do ćwiczenia mowy, czytania, tworzenia wypowiedzi a także uruchamiają fantacje dziecka. www.psychologicoach.pl

 • Cytryniaki

  Cudownie zilustrowana książka, bogata w ciekawostki i zadania do wykonania. Książka ebook opowiada przygodę Kudłacza i jego towarzysza Karalucha, w przystępny dla dzieci sposób przeprowadza przez etapy ewolucji i przedstawia różnorakie gatunki dinozaurów.

 • jezyna122

  Jakie dzieci lubią najbardziej bajki? Większość wielbi by treść była troszkę straszna, po prostu lubią się bać. A co było duże i budziło postrach swoim wyglądem? Oczywiście dinozaury, które wzbudzają ogromne fascynacje zarówno u małych jak i dorosłych czytelników. Dlatego też, na rynku wydawniczym jest mnóstwo o nich publikacji, zarówno słowników, atlasów jak i form powieściowych. Emilia Dziubak zaprasza dzieci do podróży w czasie, by miały możliwość poznać ich różnorodność sposobu odżywiania, poruszania i czas występowania. Przewodnikiem jest sympatyczny jaskiniowiec wraz ze swoim przyjacielem karaluchem. W krainie dinozaurów jest ogromnie ciekawie, troszkę przerażająco i niesamowicie barwnie. Książka ebook zawiera dużo informacji ale jest bardzo łatwa w odbiorze. Osobiście jestem wielbicielką twórczości Emilii Dziubak i z niecierpliwością czekam na książki przez nią ilustrowane. Moje serce całkowicie podbiły jej prace w książce pdf Barbary Kosmowskiej o zajączku Tru jak i „Niezłe ziółko”. Wiem również, że dzieci bardzo lubią książki z jej ilustracjami, i sama miałam przez to kiedyś problem, gdym malec oddając wypożyczony tom chciał pożyczyć drugi „by był z takimi samymi rysunkami”. Dopiero po chwili doszliśmy do porozumienia, że chodzi mu o bajkę też ilustrowaną przez Emilię Dziubak. Jej prace są niesamowicie dopracowane, wzbudzają całą paletę emocji i chętnie uczestniczymy w zdarzeniach dziejących się w jej wymyślonym świecie. Tę książkę autorską sądzę za jej wielki sukces, idealnie wydana, przyciąga wzrok każdym szczegółem, z bardzo ciekawą treścią. Dodatkowo umieszczone zagadki, labirynty, szukanie szczegółów to jest to, co młody czytelnik ogromnie lubi i nigdy mu się się nie nudzi. Treść rozbudza ciekawość, którą można w późniejszym okresie zaspakajać trudniejszymi opracowaniami tego tematu. Zalecam ponieważ warto !

 • jezyna122

  Jakie dzieci lubią najbardziej bajki? Większość wielbi by treść była troszkę straszna, po prostu lubią się bać. A co było duże i budziło postrach swoim wyglądem? Oczywiście dinozaury, które wzbudzają ogromne fascynacje zarówno u małych jak i dorosłych czytelników. Dlatego też, na rynku wydawniczym jest mnóstwo o nich publikacji, zarówno słowników, atlasów jak i form powieściowych. Emilia Dziubak zaprasza dzieci do podróży w czasie, by miały możliwość poznać ich różnorodność sposobu odżywiania, poruszania i czas występowania. Przewodnikiem jest sympatyczny jaskiniowiec wraz ze swoim przyjacielem karaluchem. W krainie dinozaurów jest ogromnie ciekawie, troszkę przerażająco i niesamowicie barwnie. Książka ebook zawiera dużo informacji ale jest bardzo łatwa w odbiorze. Osobiście jestem wielbicielką twórczości Emilii Dziubak i z niecierpliwością czekam na książki przez nią ilustrowane. Moje serce całkowicie podbiły jej prace w książce pdf Barbary Kosmowskiej o zajączku Tru jak i „Niezłe ziółko”. Wiem również, że dzieci bardzo lubią książki z jej ilustracjami, i sama miałam przez to kiedyś problem, gdym malec oddając wypożyczony tom chciał pożyczyć drugi „by był z takimi samymi rysunkami”. Dopiero po chwili doszliśmy do porozumienia, że chodzi mu o bajkę też ilustrowaną przez Emilię Dziubak. Jej prace są niesamowicie dopracowane, wzbudzają całą paletę emocji i chętnie uczestniczymy w zdarzeniach dziejących się w jej wymyślonym świecie. Tę książkę autorską sądzę za jej wielki sukces, idealnie wydana, przyciąga wzrok każdym szczegółem, z bardzo ciekawą treścią. Dodatkowo umieszczone zagadki, labirynty, szukanie szczegółów to jest to, co młody czytelnik ogromnie lubi i nigdy mu się się nie nudzi. Treść rozbudza ciekawość, którą można w późniejszym okresie zaspakajać trudniejszymi opracowaniami tego tematu. Zalecam ponieważ warto !

 • Iwona_C_

  Naszymi przewodnikami są: jaskiniowiec Kudłacz a także jego przyjaciel mały karaluch. Oni też cofają się w czasie, by przeżyć wyjątkowe przygody – stanąć oko w oko z eoraptorami, celofyzami a także przeogromnymi diplodokami. Bohaterowie wędrują przez poszczególne okresy w dziejach ziemi, by przekonać się, w jaki sposób zmieniał się świat i żyjące na nim stworzenia. Rozkładówki przedstawiające dinozaury przedzielone są kartami, na których znajdują się szczegółowe info dotyczące życia dinozaurów a także tego, jak kształtowało się życie na ziemi. W książce pdf nie zabrakło też atrakcji dla małych odkrywców, którzy lubią labirynty i różnorakie zagadki. Dzieci będą mogły przeprowadzić bohaterów książki przez labirynt z kości stegozaura a także poszukać różnic na dwóch obrazkach. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje ukryte w tej książce. http://www.czytajac.pl/2017/11/opowiem-ci-mamo-robia-dinozaury/

 • Książkomaniacy

  www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com Wiedzieliście, że słowo dinozaur tak naprawdę oznacza "straszny jaszczur"? Dobra, to mogliście wiedzieć, ale... założę się, że nie mieliście pojęcia o tym, że współcześnie najbliższymi żyjącymi krewnymi dinozaurów są... UWAGA, UWAGA! Kura i gołąb. Nie, to prawdopodobnie nie jest żart. A to, że istniały dinozaury ważące nad 100 ton, charakteryzujące się wysokością wieżowców i długością pociągu z kilkunastoma wagonami, a nawet takie wielkości połówki arbuza? Ciekawostek w tej książce pdf jest wiele. Nie pozostaje więc nic innego jak czytanie! Książka ebook "Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury" to podróż w czasie, której bohaterami są Kudłacz i jego karaluch. Obaj trafiają do fascynującego, a jednocześnie przerażającego i pełnego niebezpieczeństw świata. Na własnej drodze napotkają pterodaktyle, diplodoki, allozaury, amficeliase, leptoklidy i wiele, dużo innych stworzeń. Jednak to nie wszystko. Przyjaciele dowiedzą się też od czego zaczęło się życie na ziemi, ile lat ma nasza planeta i co działo się z nią przez cały czas jej istnienia. Pierwsze co nasuwa się po sięgnięciu po tę książkę - cudownie wydana. Twarda oprawa i twarde strony sprawiają, że książkę można bez obaw sprezentować małemu dziecku. Nic się tu nie porwie, nie wygnie - za to wielki plus. Można śmiało powiedzieć, że ta książka ebook jest dostosowana do użytkowania młodszych moli książkowych. Dużo książek, które mają cudowne ilustracje, wydane są na cienkich kartach, które dzidziuś jednym ruchem może przerwać. Wspaniale, że w tym przypadku tak nie jest. Co jeszcze podobało mi się w tej książce? Wręcz piękne ilustracje. Z pewnością zachęcą każdego malucha do czytania (lub chociaż oglądania). Moją 2-letnią siostrę zachęciło na tyle, by nie mogła oderwać się od książki - Kornelka to książkomaniak z krwi i kości. Jednak "Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury" to nie tylko godne podziwu wydanie. Treść jest równie ważna i wręcz rewelacyjna. Przez ogrom ilustracji przedziera się i tekst. To intrygujące ciekawostki, świetne opisy. Reasumując, książka ebook to edukacja poprzez humor, zabawę, gry na spostrzegawczość i obcowanie z naprawdę idealnymi ilustracjami Emilii Dziubak - żywe kolory, dbałość o szczegóły - urzekną każde dziecko, lecz i rodziców. Gorąco polecam. To wartościowa lektura, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Izabela Nestioruk

 • Kto czyta - nie pyta

  Ostatnio oglądałam Park Jurajski i jednocześnie przeglądałam świetną książkę od Naszej Księgarni i z radością sprawdzałam nazwy dinozaurów. Ku swojej radości - znalazłam wszystkie! Jak widać, książka ebook została napisana z dużym sercem i starannością. Dinozaury są narysowane cudownie i miło się na nie patrzy. Do rysunków są dołączone info i ciekawostki, dzięki czemu dzidziuś rozwinie własną wiedzę nie tylko o prehistorii, lecz również o naszej planecie. Na pierwszej stronie poznajemy naszego głównego bohatera - uroczego, głodnego jaskiniowca, który znajduje zagadkowe jajko, okazujące się maszyną przenoszącą w czasie... Razem z znalezioną marchewką wędruje po kartach książki i poznaje nieznany do tej pory świat przeszłości. Nie muszę Wam więcej opowiadać, ponieważ ta książka ebook się sama broni - starczy do niej zajrzeć, by z miejsca się zakochać! Opowiedz mi mamo, co robią dinozaury jest kolejną cudownie wydaną książką od Wydawnictwa Nasza Księgarnia i jestem pewna, że nie ostatnią. Zalecam Wam gorąco całką tę serię, ponieważ rozwijają wiedzę i ciekawość świata, a przy tym jest fantastyczne wydana. Nawet dorośli mogą się z nich dużo nauczyć.

 • Paulina W.

  Moja Michasia totalnie zwariowała na punkcie dinazurów po wakacyjnej wizycie w nieodległym Dinoparku. Genialne prezentuje kłapanie paszczy tych dużych gadów a także dźwięki, które (przynajmniej według niej) wydają. Tym większa była nasza radość, gdy zobaczyliśmy w listopadowych zapowiedziach naszej księgarni tą oto książkę! W październiku pokazywałam Wam inną świeżość z serii "Opowiem Ci mamo" i zupełnie nie spodziewałam się, że tak dynamicznie ukażę się następna część. Ta seria dla młodszych jest naprawdę idealna pod każdym względem. Sztywne, kartonowe strony przejdą test nawet najbardziej diabelskich rączek, a mistrzowskie dopracowanie ilustracji zachwyci nawet najbardziej wymagające oczka. Tym razem Nasza Księgarnia i autorka książki, Emilia Dziubak wzięli na tapetę prehistoryczne gady, jakimi są dinozaury. W podróż w okresie udajemy się wraz z pewnym jaskiniowcem, imieniem Kudłacz, który po kolei przeprowadzi nas przez kolejne okresy ery dinozaurów. Możecie być pewni, że to będzie niesamowita i pouczająca przygoda. Prócz tego, że Kudłacz przedstawi nam wszystkie najistotniejsze dinazaury, to też zapewni sporą dawkę dobrej zabawy. Naszym zadaniem będzie znaleźć różnice pomiędzy dwoma dinojajami czy np. odbyć wędrówkę w labiryncie z dinoszkieletu. Sami widzicie, nuda nam nie grozi! Moje dziewczynki pokochały tą książkę niesamowicie. Mimo, że jest pomiędzy nimi różnica aż siedmiu lat, każda jest tą pozycją zafascynowana. Oczywiście w nieco inny sposób, lecz jednak. Michalina wielbi szukać dinojajek na rysunkach, Zuzia zaś z ciekawością zagłębia się w info o dinozaurach i ćwiczy zapamiętywanie ich skomplikowanych nazw! Emilia Dziubak stworzyła piękną pod każdym wobec książkę, która zachwyca konceptem a także mistrzowskimi ilustracjami.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!