Czytaj więcej:
Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku okładka

Średnia Ocena:Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku

Najbardziej tajemnicza cywilizacja Ameryki Środkowej Przedstawiciele nieznanej cywilizacji skolonizowali Amerykę Środkową 4000 lat temu! Skąd w sercu Meksyku wzięły się wielkie wyrzeźbione w bazalcie głowy o negroidalnych rysach? Dlaczego w ich okolicy nie odnaleziono żadnych śladów po narzędziach? Jak je wykonano? Po co ich twórcy deformowali czaszki? Czy to dowód ich związków z legendarną Atlantydą? Czy to oni założyli najstarsze miasta Majów i wznieśli piramidy Teotihuacan? Kim byli? Cudzoziemskimi kolonizatorami, którzy przybyli za oceanu? I dlaczego tak niespodziewanie zniknęli? Do lat 30. XX wieku uważano, że najstarszą cywilizacją Ameryki Środkowej byli Majowie. Dzisiaj wiemy, że poprzedzała ją wysoko rozwinięta kultura Olmeków. Olmekowie znali metalurgię, pismo i kalendarz na długo przed nadejściem Majów. Oficjalna nauka stale jeszcze nie odnalazła jednak odpowiedzi na pytanie, kim byli.

Szczegóły
Tytuł Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku
Autor: Childress David Hatcher
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Olmekowie. Najstarsza tajemnica Meksyku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Fantasy-Bestiarium

    „Olmekowie — najstarsza sekret Meksyku” jest arcyciekawą książką, w której twórca z detektywistyczną zaciętością stara się zbadać tajemnicę jednej z najbardziej tajemniczych cywilizacji. David Hatcher Childress przemierza cały świat, zbierając liczne info na temat tej zadziwiającej kultury. Olmekowie są najbardziej tajemniczą cywilizacją Ameryki Środkowej, której przedstawiciele skolonizowali Amerykę Środkową nad 4000 lat temu! David Hatcher Childress stara się odpowiedzieć na dużo ważkich pytań tyczących się Olmeków. Skąd w sercu Meksyku wzięły się wielkie wyrzeźbione w bazalcie głowy o negroidalnych rysach? Dlaczego w ich okolicy nie odnaleziono żadnych śladów po narzędziach? Jak je wykonano? Po co ich twórcy deformowali czaszki? Czy to dowód ich związków z legendarną Atlantydą? Czy to oni założyli najstarsze miasta Majów i wznieśli piramidy Teotihuacan? Kim byli? Cudzoziemskimi kolonizatorami, którzy przybyli za oceanu? I dlaczego tak niespodziewanie zniknęli? Jeszcze do niedawna sądzono, że najstarszą cywilizacją Ameryki Środkowej byli Majowie. Okazało się to jednak nieprawdą. Kulturę Majów poprzedzała cywilizacja o dużo starsza i potężniejsza. Olmekowie znali choćby metalurgię, pismo czy kalendarz na długo przed nadejściem cywilizacji Majów. Oficjalna nauka stale jeszcze nie odnalazła odpowiedzi na pytanie, skąd się wzięli Olmekowie. Z pewnością długo jeszcze będziemy musieli czekać, żeby znaleźć na nie odpowiedź. Do lat 30. XX wieku uważano, że najstarszą cywilizacją Ameryki Środkowej byli Majowie. Gdy odkryto kulturę Olmeków, wywołało to burzliwą dyskusję naukowców na całym świecie. Zdumiewające artefakty tej cywilizacji zaskakują kunsztem i pietyzmem wykonania. Wielu naukowców sądzi, że Olmekowie są potomkami ludności mitycznej Atlantydy. Ogromne kamienne głowy, które pozostały po tej cywilizacji potrafią wzbudzić podziw wymieszany z grozą. Możliwe, że kiedyś uda się rozwiać tajemnicę, która kryje się za tymi wielkimi głowami. „Olmekowie — najstarsza sekret Meksyku” to pozycja zawierająca kolejne szokujące pytania, które domagają się rychłej odpowiedzi. Książka ebook potrafi zaciekawić i miejscami zaskoczyć zachęcając do głębszego zgłębienia tematu. Całość napisana jest lekko i barwnie, sprawiając, że od lektury wręcz nie można się oderwać. W niniejszej pozycji znajdziemy dużo zdjęć, które pomogą w lepszy sposób wsiąknąć w temat tych zadziwiających artefaktów. Odkrycia tego rodzaju dają dużo do myślenia i nastręczają dużo nawarstwiających się pytań. Z pewnością jeszcze dużo zadziwiających sekretów starożytnych cywilizacji skrywa się przed nami w przepastnych mrokach wieczności. Jak najbardziej polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2017/12/olmekowie-najstarsza-tajemnica-meksyku.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!