Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna okładka

Średnia Ocena:


Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna

Zdjęcia Filipa Halsmanna wiszą dzisiaj we wszystkich największych galeriach świata. Twórca portretów Alberta Einsteina, Salvadora Dalego, Marca Chagalla, Johna F. Kennedy'ego, Marylin Monroe i Alfreda Hitchcocka, autor nad 100 okładek dla magazynu "Life", w 1958 został uznany przez "Popular Photography" za jednego z dziesięciu najlepszych fotografów świata, co postawiło go w jednym rzędzie z takimi sławami jak Irving Penn, Henri Cartier-Bresson, Ansel Adams czy Alfred Eisenstaedt. Nie zawsze jednak los sprzyjał Halsmannowi. Na całym jego życiu zaważyła śmierć ojca.

Szczegóły
Tytuł Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna
Autor: Pollack Martin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Radosław Kurzeja

    Frapującą historię Filipa Halsmanna, sławnego dzisiaj fotografa, czyta się niczym mroczny kryminał. Reportaż trzyma w napięciu od pierwszych stron, a idealna narracja autora pozwala z łatwością przyglądać się próbom rozwikłania zagadkowej zagadki zabójstwa ojca głównego bohatera fabuły. Kto zabił? to nie jedyne zapytanie jakie kołacze się czytelnikowi w głowie podczas lektury. Martin Pollack znowu sięga do źródeł nazistowskiej Europy i z niespotykaną wnikliwością, kreśli społeczno-obyczajowe tło austriackiej rzeczywistości. Tarcia pomiędzy środowiskami żydowskimi (Wiedeń) a aryjskim (Tyrol) rzucają, może nie nowe, lecz świeże światło na rodzący się w czasie międzywojennym nazizm.