Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej okładka

Średnia Ocena:


Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej

Męstwo wykute w chwilach najcięższej próbyMarynarze o stalowych nerwach i wyjątkowej woli walki. Idealnie wyszkoleni. Niezłomni. Porzuceni na pastwę wroga już w pierwszym dniu wojny. Wyjątkowa epopeja polskich podwodników – bohaterów, którzy potrafili dokonywać rzeczy niemożliwych.Załoga ORP „Wilk” przez 11 dni kampanii wrześniowej nieustępliwie stawiała czoła naporowi Kriegsmarine, po czym w pojedynkę przedarła się przez ściśle strzeżone cieśniny duńskie. Do Wielkiej Brytanii „Wilk” dopłynął z trudnymi uszkodzeniami i na oparach paliwa. Byle stale walczyć z wrogiem.Marynarze ORP „Orzeł” udowodnili całemu światu, czym jest polska brawura. Po internowaniu w Tallinie dokonali spektakularnej ucieczki, by bez map i broni przepłynąć cały Bałtyk. Zaginięcie „Orła” wiosną 1940 roku do dzisiaj pozostaje jedną z największych zagadek polskiej historii.ORP „Sokół” i ORP „Dzik” – z respektem określane mianem „strasznych bliźniaków” – przez długie miesiące siały spustoszenie na wodach Morza Śródziemnego. Zatopiły i uszkodziły nad dwadzieścia jednostek wroga. Bestsellerem Cichociemni Kacper Śledziński położył podwaliny pod zupełnie nową jakość literatury historycznej. W Odwadze straceńców raz jeszcze odkrywa nieznane karty wojennej historii i sylwetki zapomnianych bohaterów. Dzielne załogi polskich okrętów podwodnych wreszcie otrzymują hołd, na który zasłużyły.

Szczegóły
Tytuł Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej
Autor: Śledziński Kacper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Tomasz Kowalski

    Plus: za temat, za styl (książkę idealnie się czyta), za jakość wydania. Minus: za mieszanie tematów (przygody niemieckich marynarzy można było pominąć), brak mapek, dobór fotografii. Razem: cztery gwiazdki, to nie jest najlepsza książka ebook Pana Śledzińskiego. Mimo wszystko zdecydowanie warto przeczytać.

  • Piotr Fortuna

    ,,Odwaga straceńców'' to jedna z tych ebooków historycznych, która bardzo dynamicznie wciąga czytelnika, zresztą tak jak i inne pozycje K. Śledzińskiego. Polecam!

  • Piotr

    idealnie napisana książka, która podobnie jak "Cichociemni" okazuje nam bohaterstwo i jednocześnie zwyczajne życie ludzi, którym przyszło żyć w czasach II Wojny światowej. Tym razem mamy do czynienia z marynarzami, o których wiemy może najmniej. Brak było do tej pory opowieści o ich losach, które zaczęły się od pierwszych chwil wojny i trwały do końca. Zalecam wszystkim wielbicielom marynistyki a także tym,którym jest najbliższa historia Naszej Ojczyzny. Prawdziwe dzieje pokolenia Kolumbów na morzu

  • Małgorzata Jankowska

    Zalecam ,, książka ebook zawiera interesujące wątki mało słynne . Szybka akcja powoduje ,że książka ebook " Wciąga " , zaciekawia i można ją przeczytać w kilka wieczorów.Zatem zalecam ją szczególnie Osobom , które pasjonują się okresem II Wojny Światowej .

  • buster

    Podwodnicy w dwudziestoleciu międzywojennym byli elitą marynarki wojennej – przydział na jednym z okrętów podwodnych mogli otrzymać tylko najlepsi. Wszystkich zweryfikowały pierwsze miesiące wojny, a najbardziej słynny przypadek to dezercja dowódcy ORP Orzeł, Henryka Kłoczkowskiego, w Tallinie w okresie internowania. Dni spędzone w klaustrofobicznych i pozbawionych prywatności warunkach okazywały się wycieńczające, co skutkowało na lądzie częstym odreagowywaniem w postaci bójek czy sięganiem po alkohol. Dla marynarzy, którzy dotarli do Wielkiej Brytanii, kolejnych zmartwień dodawała rozłąka z rodziną, która najczęściej zostawała w kraju. W „Odwadze straceńców” Kacper Śledziński pisze nie tylko o sukcesach polskich podwodników, lecz też o ich słabościach i codziennych zmaganiach, które potrafili poskromić, gdy mieli do wykonania zadanie na morzu.