Czytaj więcej:
Obywatel i Małgorzata okładka

Średnia Ocena:Obywatel i Małgorzata

„Obywatel i Małgorzata” autorek Małgorzaty Potockiej i Krystyny Pytlakowskiej to książka ebook o dużym polskim artyście Grzegorzu Ciechowskim. Małgorzata Potocka, wieloletnia partnerka lidera zespołu Republika, ikony pokolenia lat 80., przedstawia Grzegorza Ciechowskiego w nowym, nieznanym do tej pory świetle. Opowiada o życiu codziennym z artystą, o tym, jakim był człowiekiem poza sceną. W książce pdf zobaczymy też unikatowe i do tej pory nigdzie niepublikowane zdjęcia.

Szczegóły
Tytuł Obywatel i Małgorzata
Autor: Potocka Małgorzata, Pytlakowska Krystyna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Obywatel i Małgorzata pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Obywatel i Małgorzata Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Obywatel i Małgorzata PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Dorota Jaroszewska

  Obywatel Małgorzata" rozmowa Krystyny Pytlakowskiej z Małgorzatą Potocką o barwnym życiu, wielkiej miłości i burzliwym rozstaniu z Grzegorzem Ciechowskim.Zasmuciła mnie ta książka ebook i zmusiła do refleksji. Po pierwsze o tym, czy naprawdę wszystko jest na sprzedaż? Niektóre elementy książki porażają intymnością... Po drugie o tym, jak umowną sprawą, w niektórych sytuacjach, bywa prawda, a raczej kto i dlaczego się z tą prawdą rozmija... Niektóre opisywane przez Panią Małgorzatę szczegóły rozstania z Grzegorzem Ciechowskim pozostają w totalnej sprzeczności z tymi, które zdradziła w jakimś wywiadzie "ta trzecia" - Pani Anna...Po trzecie - lektura tych wspomnień potwierdza, że nic nie jest nam dane raz na zawsze i że za wszystko przyjdzie nam kiedyś zapłacić ponieważ karma wraca...

 • mirka

  interesująca książka ebook biograficzna,w interesujący sposób napisany.poruszająca biografia słynnych ludzi,polecam każdemu,kto jest ciekaw życia innych osób,jak im się układa.

 • Andrzej Bartkowski

  Grzegorz Ciechowski i jego związek z Małgorzatą Potocką widziany oczami autorki. Dla każdego kto lubi wchodzić z butami w cudze życie lektura obowiązkowa! Z tym że trzeba umieć czytać tę książkę też pomiędzy wierszami i nie przyjmowac bezkrytycznie wszystkich "faktów" w niej opisanych. Dlatego znajomość historii Republiki, Grzegorza Ciechowskiego bardzo sie tu przyda. Polecam.

 • Emilia Janiszewska

  Małgorzata i Grzegorz - to była wyjątkowa para, dwie interesujące, niezwyczajne osobowości. Książka ebook jest fascynującym portretem zarówno niezapomnianego Grzegorza Ciechowskiego jak i Małgorzaty Potockiej. Pozycja o tyle ciekawa, że prezentuje uzupełnianie się tych dwóch różnorakich osobowości. Ja zalecam nie tylko wielbicielom Obywatela G.C. i Republiki.

 • Plenty_Black

  Książka ebook przeczytana, a na mojej minie dalej maluje się zdziwienie, skąd te wszystkie negatywne recenzje, opinie i komentarze? Wiem, że jestem trochę nie na czasie, ponieważ fala bulwersów związanych z tą pozycją odpłynęła już w nieznane, lecz przeczytałam własne i mówię głośno - skąd ten, za przeproszeniem, ból czterech liter? Fakt, Potocka ma trochę wybujałe ego, lecz czujny czytelnik nie będzie miał żadnego problemu - przynajmniej taka moja wiara w niego - z oddzieleniem jej wyobraźni na temat swojej osoby z faktami, które po prostu miały miejsce. Może pomogła mi w tym wiedza na temat samego Grzegorza i jego życia artystycznego. A może po prostu najzwyczajniejszy w świecie dystans do ludzi i ich historii. Oczywiście, książka ebook miała się sprzedać, więc im głośniej na jej temat, tym lepiej dla sprzedaży. Od nas jednak zależy jak podejdziemy do czytanego tekstu. Ja poznałam niezwykłą historię dwójki ludzi, podkreślam słowo - LUDZI. Ponieważ własne błędy popełniali, nierzadko byli zagubieni i przerażeni w

 • Tiba

  Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Małgorzata Potocka pozwola nam poznać bardzo intymne szczegóły własnego związku, a później rozstania z Grzegorzem Ciechowskim. Momentami miałam wrażenie, że to jednak przesadny ekshibicjonizm! Lecz skłamałabym mówiąc, ze ksiażka mi się nie podobała! Bardzo wciąga, tylko trochę za mało w niej Obywatela GC.

 • harenka

  piekna opowiadanie zakochanej, kochającej kobiety... Chociaż bardzo miło się ją czyta, to zastanawia fakt czy to nie fikcja literacka...Można się przy niej rozmarzyć...

 • Katarzyna Brogosz

  Wczoraj skończyłam czytać tę pozycję. Dałam sobie dzień na ochłonięcie, lecz zdania niestety nie zmieniłam. Książka ebook jest monologiem...wyrzutem odrzuconej dziewczyny , bez jakiegokolwiek przekazu nad to co czuła ta konkretna dziewczyna w tej konkretnej sytuacji. Pani Potocka cały czas powtarza że już pogodziła się z tym odrzuceniem lecz nie widać tego w jej wypowiedziach jakie przewijają się w książce. Być może miała o być forma autoterapii , lecz nie widzę powodu ku temu bym kupowała książkę tylko po to aby ....no właśnie po co ? Po przeczytaniu książki z pewnością nie miałam wrażenia iż moja wiedza o Ciechowskim, sposób postrzegania go jako artysty przemienił się, nie doszło do efektu gloryfikacji jego osoby ani również do przybliżenia jako zwykłego człowieka, mężczyzny.... a taka argumentację powstania tej książki podawała również Pani Potocka. Nie polecam. Bez tej pozycji wiedziałam że Grzegorz był dużym artystą, inteligentnym i skomplikowanym mężczyzną ... taki pogląd dają już piosenki.

 • Milena Andruszkiewicz

  Miałam mieszane uczucia kiedy zobaczyłam na półce, a jednak nie zawiodlam się, pierwsza cześć rewelacyjne do tego stopnia ze siedziałem póki nie skończyłam jej czytać, druga trochę nudna, odniosłam wrażenie ze pojawiła się aby książka ebook była grubsza...ale nie zmienia to faktu ze jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem w pozytywnym tego słowa znaczeniu, gratuluje Pani Malgorzato...

 • BogdanH.78

  Grzegorz Ciechowski był niewątpliwie jednym z najwybitniejszych polskich muzyków w historii. Jego piosenki porywały tłumy w czasach PRL. Teksty były wyrazem buntu przeciw rzeczywistości i absurdom w jakich toczyło się wówczas życie młodych ludzi w Polsce. Obywatel G.C i Republika nieustanny się legendami polskiej sceny muzycznej i teraz po nad 20 latach stale są chętnie słuchane i doceniane za niebanalne teksty i brzmienie. Ta książka ebook napisana głównie przez Małgorzatę Potocką, która była partnerką Ciechowskiego, przybliża nam postać tego wspaniałego artysty i jego życie. Dowiemy się jaki był na co dzień, o czym myślał i marzył. Naprawdę bardzo wartościowa lektura dla każdego fana tego artysty. Zalecam

 • warsisawa

  Naprawde swietna ksiazka! Wciaga do tego stopnia, ze nie da sie przestac czytac. Druga czesc troche nudnawa i chaotyczna lecz pierwsze rewelacyjna. Potocka lubi mowic dobre rzeczy o sobie, lecz tez umie przyznac sie do bledow i porazek za co dajejej kredyt. Zalecam

 • MatyldaK

  Ładunek emocji zgromadzony w tej książce pdf po prostu zwala z nóg. Jest tam wszystko: szalona miłość, codzienne życie dwójki rockandrollowców, emocjonalny trójkąt i tragiczne rozstanie. Idealna lektura!

 • Ella

  Mocna, wręcz naturalistyczna. Bomba emocjonalna. Zalecam nie tylko wielbicielom Ciechowskiego. Książka ebook to przede wszystkim opowiadanie o wielkiej sile miłości, o zdradzie, zazdrości i przebaczeniu. Lektura obowiązkowa.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!