Czytaj więcej:
Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA okładka

Średnia Ocena:Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA

Żadna zbrodnia nie ulega przedawnieniu. Poznaj mroczną tajemnicę najbardziej poszukiwanego seryjnego zabójcy w USA. Pięćdziesiąt gwałtów i dziesięć sadystycznych morderstw przez nad dekadę. Ani Zodiak, ani Night Stalker nie dorównywali mu aktywnością. Atakował dziewczyny w ich swoich sypialniach, mordował mężów na oczach żon. Zazwyczaj wybierał parterowy dom w spokojnej dzielnicy. Wchodził do środka, uczył się rozkładu pomieszczeń. Nie zostawiał po sobie żadnego śladu. W końcu zniknął, unikając ujęcia przez policję, w tym jednego z najlepszych profilerów w historii. Michelle McNamara, reporterka kryminalna, twórczyni słynnej strony internetowej TrueCrimeDiary.com, postanowiła dopaść brutalnego psychopatę, którego nazwała Golden State Killerem. Przeczesała tysiące stron policyjnych kartotek, oglądnęła raporty z sekcji zwłok, rozmawiała z ofiarami gwałtów i ludźmi, którzy mogli być świadkami morderstw. Ta wstrząsająca książka, której autorka z powodu dramatycznej i zagadkowej śmierci nie zdążyła dokończyć (ostatni epizod spisał jej przyjaciel), jest świadectwem jej obsesji i niestrudzonej pościgu za prawdą. Przyczyniła się również do ujęcia Golden State Killera w kwietniu 2018 roku. „Błyskotliwie przełamuje gatunki… Pędzi, nie da się przestać czytać” Stephen King „Dosłownie mnie zmiażdżyła” Megan Abbott „Nie mogłem się oderwać! Prawda jest tak pasjonująca!” Michael Connelly "Skrupulatny, pełen wstrząsających obrazów opis prywatnego śledztwa robi wrażenie - tym bardziej, że McNamara podporządkowała mu całe własne życie. Pod wieloma względami jest do mnie podobna." Iza Michalewicz "Niezwykłe połączenie: thriller, kryminał i reportaż w jednym. Czytając, miałam serce w gardle. Historia długo pozostaje w pamięci. Polecam." Magda Stachula Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA
Autor: McNamara Michelle
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2018

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • murder.in.the.librar

  Zanim zaczęłam "Obsesję zbrodni", obiecałam sobie, że nie będę czytać nic, co ma związek z pojmaniem Golden State Killera. Po prostu nie chciałam sobie spoilerować. Jasne, wcześniej obiło mi się o uszy, że ten "cold case" został rozwiązany, lecz bo nie byłam zaznajomiona ze szczegółami sprawy, wiedza dynamicznie uleciała mi z pamięci. I dobrze, ponieważ dzięki temu mogłam podejść do lektury "na czysto". Szperacz z Visalii (Visalia Ransacker) dokonał serii włamań na tle rabunkowym a także w wyniku strzelaniny uśmiercił jedną osobę (w latach 1974-1975). Gwałciciel ze Wschodniej Strony (East Area Rapist - EAR) dokonał co najmniej 50 gwałtów na terenie 7 hrabstw Kalifornii Północnej (w latach 1976-1979). Pierwotny Nocny Łowca (Original Night Stalker - ONS) popełnił co najmniej 13 (według najwieższych danych) morderstw (w latach 1979-1986) o podłożu seksualnym. Wszystko wskazywało na to, że dużo złych ludzi postanowiło osiedlić się na terenie jednego stanu. Na szczęście, dzięki technikom badania DNA udało się ustalić, że Szperacz z Visalii, EAR a także ONS to w rzeczywistości jedna osoba. Okazało się, że to jedna z największych spraw w historii USA. Olbrzymia ilość służb zaangażowanych w śledztwo, mnóstwo środków, apele do obywateli i... nic. Przez nad 30 lat właściwie nie poczyniono postępów. Jednak, dzięki zaangażowaniu grupy internetowych detektywów, sprawę udało się rozwiązać w kwietniu 2018 roku. Książka ebook nie zawiera najwieższych faktów dotyczących schwytania mordercy. Z całą pewnością jest jednak najpełniejszą, najbardziej szczegółową publikacją opisującą tę sprawę, do momentu jej rozwiązania. Ja zrobiłam tak: przeczytałam książkę, a później uzupełniłam wiedzę o nowe info dostępne w internecie. Nieustanne przeskoki czasowe w opowieści trochę komplikowały mi poskładanie wszystkich faktów. Gdyby nie mapka i podsumowanie zamieszczone na początku, to byłoby ciężko. Przydługie opisy życia prywatnego autorki też nie pomogły - pewnie gdyby sama mogła dokończyć książkę to by było inaczej. Mimo wszystko dość mocno mnie wciągnęła.

 • limonka

  Nad czterdzieści lat – tyle czasu trwało poszukiwanie Josepha Jamesa DeAngelo, jednego z najbardziej nieuchwytnych seryjnych morderców i gwałcicieli w ostatnim stuleciu. Gdyby poszukiwania go porównać do szukania igły w stogu siana, jestem skłonna podejrzewać, że w tym okresie odnaleziono by pokaźną ich ilość. W Obsesji zbrodni, książce pdf autorstwa zmarłej w 2016 roku Michelle McNamary, podążamy tropem śledczych i samej Michelle, która jako reporterka i blogerka kryminalna na swoją rękę przez dużo lat usiłowała rozwikłać sekrety Golden State Killera i odkryć jego tożsamość. A że nie było to łatwe, o czym świadczy fakt niemalże półwiecznego śledztwa w jego sprawie, nie brak tu smaczków, które docenią czytelnicy zafascynowani krwawymi, brutalnymi historiami pisanymi ręką psychopatycznych morderców. Nie nastawiajcie się jednak na narrację szybką niczym spływ górską rzeką – historia omówiona przez McNamarę przypomina raczej pływanie na pontonie w przydomowym basenie, skądinąd przyjemne, nawet jeśli nie w podobnym stopniu emocjonujące. W tym wszystkim doceniam przede wszystkim ogromny, nieustający zapał autorki, która poświęciła olbrzymią element własnego życia (niestety zdecydowanie zbyt krótkiego), na przeszukiwanie niezliczonych ilości informacji, dokumentów i tropów, które mogłyby doprowadzić do schwytania zabójcy. Wyobraźcie sobie bowiem, że przez dużo lat, niemalże dzień w dzień przeszukujecie bazy danych, książki telefoniczne, roczniki szkolne, czytacie zeznania świadków i oglądacie mapy – i to nie dlatego, że ktoś wam za to płaci, lecz dlatego, że wierzycie w to, że sprawiedliwości musi w końcu stać się zadość. Wielka pasja i jeszcze większa determinacja – to się ceni. Zalecam więc spojrzeć na tę książkę właśnie pod tym kątem. Dostrzeżecie wówczas więcej niż wam się wydaje.

 • Spursmaniak

  "Będziesz milczeć wiecznie, a ja zniknę w ciemności." 🔪 Punktem wyjścia dla powstania książki „Obsesja zbrodni” były niewyjaśnione sprawy gwałtów i morderstw popełnionych przez jednego i tego samego sprawcę w latach 70. i 80. XX wieku w USA na terenie Kalifornii. 🔪 Sprawca atakował dziewczyny w ich swoich sypialniach, mordował mężów na oczach żon i dokonywał kradzieży rzeczy osobistych. Za każdym razem drobiazgowo zbierano dowody, zabezpieczano ślady, zachowano nawet DNA sprawcy i sporządzono dokładny portret psychologiczny. Ci, którzy przeżyli, starali się omówić własnego oprawcę jak najdokładniej. Świadkowie podawali szczegóły dotyczące pojazdów, jakimi mógł się poruszać. 🔪 Trzy dekady potem Michelle McNamara omawia te przestępstwa w książce pdf przeplatając je także swoimi wspomnieniami, w tym wątkami dotyczącymi prowadzonych przez siebie poszukiwań tego nieuchwytnego gwałciciela i mordercy. 🔪 „Obsesja zbrodni” to w efekcie zestaw jej obsesji na punkcie tego zabójcy którego nazwała Golden State Killer. Zainteresowała się prawdziwą zbrodnią jako nastolatka po nierozwiązanym morderstwie młodej kobiety w jej domu. Znaczna element tej opowieści dotyczy tego, w jaki sposób ta sprawa miała ją obsesję, i nie usiłuje ona zrozumieć, jak dużo zajęło jej życie. Jest to też opowiadanie o wpływie, jaki stwór wywarł na terroryzowane społeczności a także o tym, w jaki sposób postęp technologiczny w ciągu paru dekad skrócił dystans między podejrzliwością a obawą. 🔪 Bardzo dobrym połączeniem thrillera, kryminału i reportażu. Od samego początku podążamy za Michelle tropem seryjnego zabójcy. Zbieramy dowody, poznajemy szczegóły dochodzenia, zapoznajemy się z zeznaniami ofiar licznych gwałtów. Poświęcenie McNamary kosztowało ją ostatecznie życie. Być może nie wytrzymało jej serce, być może jej psychika. Zmarła niespodziewanie w trakcie pracy, wskutek przedawkowania lekarstw o właściwościach psychoaktywnych. Jej mąż, Patton Oswalt, zatrudnił do dokończenia jej dzieła dziennikarza śledczego Billy’ego Jensena i dotychczasowego współpracownika McNamary – Paula Haynesa. Wspólny wysiłek opłacił się nie tylko ze względu na upamiętnienie McNamary, lecz też jako pomoc w sprawie ujęcia Golden State Killera. Okazało się bowiem, że premiera prasowa książki niemalże zbiegła się w okresie z momentem aresztowania seryjnego mordercy. Niestety książka ebook ma również jedną wadę. Jest bardzo nierówna. Od epizodów bardzo dobrych, gdzie ciężko było się oderwać od lektury, po epizody przeciętne i mało ciekawe. Zapewne powodem tego był fakt iż Książka ebook powstała w znacznej mierze, w oparciu o notatki i zapiski autorki. 🔪 Mimo tego sądzę ją za bardzo ciekawą pozycję i mimo miejscami niełatwego odbioru, wartą poświęcenia jej uwagi.

 • Sylwia

  „Obsesja zbrodni” to następny reportaż, który miałam przyjemność przeczytać. Lubicie książki na faktach? Poniżej moja chłopczykowi o niej :) „Obsesja zbrodni” jest reportażem, lecz w formie powieści, zapisem działania seryjnego włamywacza i gwałciciela, a także kilkukrotnego mordercy, który funkcjonował w różnorakich hrabstwach Kalifornii. Dopuścił się w sumie nad 100 włamań, 50 gwałtów i 12 zabójstw. Do każdej własnej zbrodni przygotowywał się wyjątkowo skrupulatnie. Poświęcał bardzo wiele czasu na poznanie rozkładu dnia własnej ofiary, a atakował zawsze w domu, czyli tam, gdzie każdy z nas czuje się bezpiecznie i traci czujność. Początkowo atakował tylko kobiety, później pary, jednak dla mnie najbardziej poruszającymi były informacje, że świadkami jego późniejszych zbrodni były dzieci. Bestialstwo prawda? Przez kilka lat był nieuchwytny, do czego w głównej mierze przyczynił się słaby przepływ informacji pomiędzy posterunkami policji. Dopiero w latach 90 odkryto, że poszukiwani The Diamond Killer, Original Night Killer i East Area Rapist (EAR) to ta sama osoba - Golden State Killer. Michelle McNamara, autorka książki i blogerka, która z uporem maniaka śledziła seryjnego gwałciciela, jest niesamowita! Ta dziewczyna miała nieprzeciętną intuicję i właśnie drobiazgowość a także jej upór w odnajdywaniu najmniejszych powiązań w teoretycznie nic nieznaczących przedmiotach, w końcu doprowadziły do ujęcia sprawcy. Autorce niestety niedane było poznać tożsamości osoby, której poświęciła dużo lat własnego życia, bo zmarła, zanim został ujęty. Niemniej jednak materiały, które zebrała a także jej wnioski były wyjątkowo pomocne w śledztwie. Bardzo się cieszę, że mogłam ją lepiej poznać, gdyż książka ebook poza zbrodniami jest też opowieścią o jej życiu, o tym, kiedy poczuła „pociąg do zbrodni” a także jej blogu poświęconym tematyce kryminalnej. Akcja nie toczy się równomiernie — pędzi, po czym wyhamowuje, ponownie przyspiesza — jak na kolejce górskiej ;) Mnie nie nużyła, pewnie, że opisy zbrodni czytałam ze zjeżonym włosem, a wtrącenia innych wątków już z mniejszą ekscytacją (jeżeli mogę to tak określić), jednak całość oceniam jako dobrą książkę. Moim zdaniem to naprawdę interesujący reportaż, a na pewno dający do myślenia. Cieszę się, że na polu kryminalistyki tak dużo się od czasu Golden State Killera zmieniło. Polecam.

 • Ver.reads

  Nie był ani zagadkowym Zodiakiem, ani żądnym sławy Kubą Rozpruwaczem. Był natomiast cieniem, który przez dekady spowijał słoneczną Kalifornię, mroczną zjawą, która spędzała sen z powiek jej mieszkańcom i licznym profilerom. Dziesięć przypisanych mu morderstw, dziesiątki brutalnych gwałtów, prześladowania, wszystkie popełnione przez jedną bezwzględną postać - Golden State Killera. Początek tej pozycji był mocny, bardzo mocny - chwyta czytelnika połączeniem szarej rzeczywistości przeplatanej zimnymi, dokonywanymi bez jakichkolwiek skrupułów rzeźniami. Wciąga też samo pióro autorki, która nie przedstawia jedynie suchych faktów, która w spokojną scenerię potrafiła wpleść mroczne obrazy, odmalowujące się w mojej wyobraźni. I przede wszystkim widać było olbrzymią pasję, wręcz obsesję, która ją ogarnęła - Michelle po prostu żyła tą sprawą. W pewnym momencie jednak dynamizm diametralnie spada, wdziera się chaos, który nie funkcjonuje na korzyść tej pozycji. Zabrakło mi odpowiedniej klamry, powalającego zakończenia, które niestety wypada dosyć blado na tle fenomenalnego początku, na co nie pozwoliła przedwczesna śmierć autorki. "Obsesja zbrodni" mogła być książką genialną, jest natomiast tylko lub aż niezła - mimo wszystko myślę, że śmiało mogę polecić ją wielbicielom gatunku.

 • czyczytasz

  "Obsesja zbrodni" to zapis wieloletnich, wytrwałych poszukiwań jednego z najgroźniejszych morderców ostatniego stulecia. Michelle McNamara to reporterka zafascynowana zbrodniami i zdeterminowana w dążeniu do schwytania seryjnego zabójcy zwanego Golden State Killerem. Książka ebook jest jednocześnie owocem jej ciężkiej pracy jak i świadectwem obsesji na punkcie tego zbrodniarza. Co znajdziemy w środku ? Przede wszystkim zapis wielu dokonanych przez mordercę gwałtów i zabójstw wraz z opisem towarzyszących im okoliczności i analizą przeszłych wydarzeń. Autorka omawia szereg czynności wykonanych przez policję w celu ujęcia sprawcy i zwraca uwagę na jego nieuchwytność. Autorka objaśnia też skąd tak wielkie zainteresowanie z jej strony i nie ukrywa, że Golden State Killer zdominował całe jej życie zawodowe i osobiste. Jest to z pewnością lektura dla fanów mocnych wrażeń i zbrodni a także osób, które kochają emocje. Przyznam, że ja zostałam całkowicie wyciągnięta w wir opisanych zdarzeń a Golden State Killer towarzyszył mi nawet w snach. Interesująca, wstrząsająca, na długo pozostająca w pamięci historia o jednym z najbardziej poszukiwanych amerykańskich przestępców. To też obraz tego jak dużo strachu i złych emocji może wywołać jeden człowiek, który przez dużo lat pozostawał nieuchwytnym cieniem, zjawą czającą się tuż za rogiem i ucieleśnieniem najgorszych obaw. Prawdziwa historia mordercy, który przez dziesięciolecia terroryzował mieszkańców Kalifornii i który został schwytany niedawno też dzięki ciężkiej pracy autorki tej książki. Serdecznie zalecam Wam lekturę "Obsesji zbrodni" i czekam na Wasze opinie !

 • Przemyslaw

  Książka ebook bardzo mi się spodobała, na razie jestem w połowie ,ale mogę powiedzieć jest ciekawa, niebezpieczna z wieloma wątkami. Nie żałuje zakupu - polecam.

 • Lidka

  Zalecam tę pozycję wszystkim miłosnikom seriali CS.I Niestety gwałty i zbrodnie opisywane w tej książce, to nie fikcja literacka ani bogata fantazja autorki. To, niestety, wszystko wydarzyło się naprawdę. Autorka rzeczywiście miała obsesję na punkcie zbrodniarza, który umykał wymiarowi sprawiedliwości nad 40 lat! I nie tylko ona. Cała rzesza detektywów amatorów próbowała namierzyć sprawcę i na szczęście w 2018 r. się to udało, lecz dzięki nowoczesnej technice kryminalistycznej, a konkretnie badaniom DNA. Książkę idealnie się czyta,bo napisana wyjątkowo ciekawie, choć bardzo szczegółowo. Autorka niestety nie dokończyła własnej pracy, ponieważ zmarła nagle, lecz książkę dokończyli jej współpracownicy w śledztwie i ta element jest zdecydowanie słabsza, ponieważ pisana w innym stylu, lecz również ciekawa. Książka ebook ukazała się prawdopodobnie przed ujęciem sprawcy i o jego złapaniu ani personaliach nie dowiemy się nic. Jedynie wzmianka na okładce informuje o tym, że wymiar sprawiedliwości dopadł tego zwyrodnialca. A szczegóły w Internecie.

 • monja19

  Prawdziwa historia, a czyta się jak najlepszy kryminał. McNamara poświęciła życie, żeby wytropić Golden State Killera. Nie udało się to, lecz to też dzięki jej pracy został on ujęty w kwietniu 2018r. Dla fanów kryminałów, thrillerów, prawdziwych historii kryminalnych. Szczerze polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!