Obrońcy okładka

Średnia Ocena:


Obrońcy

Piotr Andrzejewski, Wiesław Johann, Zofia Romaszewska, Jan Krzysztof Kelus, Andrzej i Joanna Gwiazdowie, Andrzej Kołodziej, Andrzej Rozpłochowski, Stefan Hambura i Andrzej Lew-Mirski opowiadają o adwokatach, konieczności oporu, klasie robotniczej, lewakach, transformacji, prywatyzacjach, krzywdach, psychuszkach, Annie Walentynowicz, nadziei, zdrowej diecie, aresztowanej krowie, pająkach, bohaterach w biedzie, zasługach bez nagrody, zbrodniach bez kary i wielu innych sprawach. ''Obrońcy'' to zestaw wywiadów z adwokatami w procesach politycznych i ich klientami - postaciami jakby z innej planety, wręcz egzotycznymi, szczególnie dla młodszego czytelnika. Opowieści bohaterów, skrzące się od anegdot, przynoszą bardzo ostre oceny rzeczywistości, dla wielu bolesne, zawsze idące pod prąd tak zwanej poprawności politycznej.

Szczegóły
Tytuł Obrońcy
Autor: Dłużewska Maria
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Trzecia Strona
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Obrońcy w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Obrońcy PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Michał Szprot

    Pozycja bardzo potrzebna... Wydawać się może, iż przy bogatej twórczości autorki jest to następny projekt, ale ze względu na istotną lukę w pojmowaniu jak rozwijał się wymiar sprawiedliwości w Polsce, ta książka ebook dodaje trochę pełniejszego obrazu od uczestników wydarzeń, których co raz "nowsze" pokolenia polaków, pamiętać już nie mogą. Warto poznać pewną niezapisaną jeszcze, patriotyczną tradycję, która mimo wszystko jednak istniała pod "pręgierzem" systemu państwowego, starającego się przede wszystkim mieć wpływ na pojęcie prawa, zwłaszcza kiedy tworzyły się podwaliny opozycji przejmującej się losem bliźniego, a komunizm po mimo szczytnych idei, nigdy tego nie uczył. Istnieją w tych wywiadach wielcy nieobecni choć wspominani jak mecenas Olszewski, lecz to jak z dobrym bluesem, nie znamy osobiście ale słuchamy wiernie. Nieźle dla jakości przyszłości wymiary sprawiedliwości, że publicystyka nie odpuszcza i zagląda tam , gdzie historia tej dyscypliny by wskazywała. Widocznie zrozumienie i szacunek stale bywają międzypokoleniowym rozgraniczeniem, lecz jednak każdy z nas chciałby mieć poczucie iż pojawić się może "obrońca" wspólnej sprawy, a to przecież było jednym z podstawowych wartości "Solidarności". Dlatego warto poszukiwać publikacji, której dotykają w tym względzie kwestii prawnej. Zalecam wysłuchać wypowiedzi osób, które nie są z pierwszych stron gazet, z którymi nie musimy się zgadzać, lecz Polak nie musi być "mądr" po szkodzie. Może być rezolutny i poszukujący mądrości za wczasu. W końcu to również jest historia, czasem zapomniana, czasem niechciana, lecz istniejąca. Polecam.