Czytaj więcej:
Pani Anglików okładka

Średnia Ocena:Pani Anglików

Piękno. Władza. Obowiązek. Pożądanie.Rok 1125. Po śmierci męża Heinricha, z którym zaręczyła się jako siedmioletnia dziewczynka, Matylda, wnuczka Wilhelma Zdobywcy, wraca ze Świętego Cesarstwa, żeby rozpocząć nowe życie na dworze ojca, króla Anglii Henryka I. Ojciec, wytrawny dyplomata i strateg, dynamicznie znajduje dla niej drugiego męża, wiele od niej młodszego Godfryda z Andegawenii, który zostanie potem nazwany Pięknym. Pomiędzy małżonkami źle się układa i Matylda ucieka od męża, po czym pod naciskiem ojca wraca do niego. Tymczasem ponad Anglią zbierają się ciemne chmury: Henryk I umiera i choć przed śmiercią skłonił baronów do przysięgi wierności względem córki a także jej syna, możni ani myślą jej dotrzymać, gdyż nie widzą dziewczyny w roli monarchy. Matylda upomina się o własne prawa i rozpoczyna bezpardonową walkę o władzę… Po trylogii o Eleonorze Akwitańskiej, jednej z najwybitniejszych dziewczyn w dziejach, poznajemy dzieje jej teściowej, cesarzowej Matyldy, pani Anglików i królowej bez korony, która nigdy nie zasiadła na tronie i spełniła własne ambicje dopiero w osobie syna, Henryka II Plantageneta, dużego króla i niezwykłego człowieka. Twarda i bezkompromisowa, "bez śladu łagodności kobiecej", jak o niej mawiano, Matylda wyprzedzała własną epokę niezłomną siłą charakteru i hartem ducha, dzięki którym mimo licznych niepowodzeń w końcu dopięła swego. Przeciwieństwem Matyldy jest Adelajda z Louvain, jej rówieśniczka i macocha, która po śmierci Henryka I również musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odnalazła na to swój sposób. Dwie sylwetki dziewczyn średniowiecza, dwie skrajnie różnorakie postawy, które mówią nam dużo o epoce i jej obyczajach, jak zawsze przedstawionych przez Elizabeth Chadwick z olbrzymią dbałością o szczegóły."Uznana autorka powieści historycznych pokazuje średniowieczną wojnę płci z perspektywy Matyldy i jej macochy." "New York Post""Chadwick snuje wiarygodną wizję epoki, to jej znak firmowy… prawdziwa uczta dla zmysłów." "RT Book Reviews" "Zawsze ceniłam twórczość Elizabeth Chadwick, odkąd sięgnęłam po jej pierwszą powieść. Jej bohaterowie żyją, czują i są równie namacalni jak osoby z pierwszych stron gazet, które oglądamy na ekranach telewizorów i których istnienie to dla nas oczywistość. To samo dotyczy bohaterów Chadwick: nawet fikcyjni wydają się równie prawdziwi jak tło historyczne, w którym są osadzeni. Jej wcześniejsza powieść, »To Defy a King«, słusznie zdobyła tytuł najlepszej powieści historycznej 2011 roku. »Pani Anglików« jest równie godna polecenia." "Historical Novels Review""Elizabeth Chadwick jak zawsze kreśli szczegółowy i pasjonujący obraz średniowiecza, pełen intryg politycznych a także barwnych postaci z otoczenia króla." Historical-Fiction.com

Szczegóły
Tytuł Pani Anglików
Autor: Chadwick Elizabeth
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania: 2019

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Pani Anglików pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Pani Anglików Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Pani Anglików PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!