Obrona człowieka okładka

Średnia Ocena:


Obrona człowieka

Obrona człowieka to zestaw esejów, które łączy jedno: chęć uchronienia osoby ludzkiej przed zakusami chcących ją pochłonąć systemów. Wiek XX był stuleciem, w którym sekularyzacja dotknęła nie tylko religii, lecz i gnozy. W związku z tym powstało dużo odmian gnozy politycznej, społecznej czy kulturowej, ubranej nierzadko w kostium nauki, ale propagującej zabobon. Ich piewcy z poczuciem nieomylności głosili, że tylko oni posiedli klucz do szczęścia dla całej ludzkości. W tej globalnej - a niekiedy wręcz kosmicznej - perspektywie, ginęła natomiast jednostka, ze swą konkretną tożsamością i osobistymi pragnieniami. I właśnie w obronie takiego konkretnego człowieka z krwi i kości – a więc w obronie każdego z nas – staje G. K. Chesterton. "Wszyscy ludzie są normalnymi ludźmi - a ludzie nadzwyczajni to ci, którzy to rozumieją" - G.K Chesterton

Szczegóły
Tytuł Obrona człowieka
Autor: Chesterton Gilbert Keith
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania: 2013
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Obrona człowieka w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Obrona człowieka PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • edyta grabałowska

    Zalecam książkę w szczególności dla młodych ludzi, gdzie pokazane jest bardzo świeże i aktualne spojrzenie na dzisiejsze czasy. Pomimo, tego że twórca żyje w innej epoce, felietony przedstawiają rzeczywistość, która nic się nie zmieniła.