Czytaj więcej:
Obcy chłopiec okładka

Średnia Ocena:Obcy chłopiec

Do czego się posuniesz, by zachować to, co posiadasz? Cecilia Wilborg ma wszystko – kochającego męża, dwie cudowne córeczki i idealny dom w bogatej dzielnicy małego miasteczka. I trudno pracuje, by to wszystko zatrzymać. Zbyt ciężko... W jej życiu nie ma miejsca na błędy. Nawet zabranie do domu małego chłopca, którego rodzice zapomnieli odebrać z basenu, może zaburzyć starannie zaplanowany plan dnia Cecilii. Zwłaszcza gdy przyjeżdża pod wskazany adres i znajduje pusty, opuszczony przez mieszkańców dom... Cecilii nie pozostaje nic innego, jak zabrać chłopca do siebie, choć nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce jego cicha obecność i przenikliwe spojrzenie wywołają niechciane wspomnienia z jej przeszłości i burzę w jej starannie ułożonym życiu... Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Obcy chłopiec
Autor: Dahl Alex
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Obcy chłopiec pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Obcy chłopiec Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Obcy chłopiec PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • zakochanawksiazkach1991

  Cecilia ma kochającego męża, dwie córki i cudowny dom. W życiu dziewczyny wszystko jest starannie zaplanowane. Pewnego dnia Cecilia zabiera do domu chłopca, którego rodzice nie odebrali z basenu, jedzie pod wskazany przez Tobiasa adres, jednak dom wydaje się być opuszczony. Dziewczyna decyduje się zabrać chłopca do siebie, nie zdając sobie sprawy, że jego obecność wywoła niechciane wspomnienia i zaburzy jej życie. Co skrywa Cecilia? Kto zostawił Tobiasa samego i dlaczego? Było to dla mnie pierwsze spotkanie z autorką, chociaż słyszałam wcześniej o jej książkach, a odkąd zobaczyłam zapowiedź i opis tej historii wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Styl autorki od samego początku przypadł mi do gustu, a ja zostałam wręcz pochłonięta przez tą książkę i nie było możliwości żebym ją odłożyła nie poznając zakończenia. Fabuła książki została w naprawdę idealny sposób nakreślona i poprowadzona, przez cały czas towarzyszył mi dreszczyk emocji, a autorka umiejętnie budowała napięcie, które utrzymywało się w zasadzie do ostatnich stron. Historia przedstawiona jest w zasadzie z perspektywy trojga bohaterów: Cecili, Tobiasa a także Anniki, przeżycia ostatniej z bohaterek napisane są w postaci pamiętnika. Narracja pierwszoosobowa pozwoliła mi lepiej poznać główne postaci, dowiedzieć się co czują, myślą, jakie emocje nimi targają, zrozumieć ich postępowanie a także decyzję, po prostu zagłębić się w ich umysły i osobowości, a te naprawdę zaliczają się do bardzo złożonych i wielowymiarowych. Każdy z nich został w naprawdę idealny sposób wykreowany, lecz na szczególne uznanie zasługę w szczególności postać Cecili, która wielokrotnie raziła mnie swoim tokiem myślenia i zachowaniem. Autorka pokazała dwa drastycznie inne światy i dwie zupełnie inne kobiety, które połączył mały zagadkowy chłopczyk o imieniu Tobias. Mam wrażenie, że autorka przez większość czasu gra czytelnikowi na nosie, naprawdę! Z każdą kolejną przeczytaną stroną wszystkie puzzle zaczynają wskakiwać na własne miejsce wywołując w czytelniku dużo skrajnych emocji, autorka jednak stale nie zwolniła tempa i dalej posycała moją ciekawość jak zakończy się ta historia, a owe zakończenie poraz następny szokuje. Warto wspomnieć, że element akcji tej książki, a w zasadzie ta opowiadana przez Annike poprzez pamiętnik rozgrywa się w Polsce. Bardzo mnie to zaintrygowało, że autorka postanowiła też wprowadzić trochę naszego państwie do własnej nowej powieści. Naprawdę idealnie spędziłam czas z tą książką i już wiem, że sięgnę po inne książki autorki! Jestem pewna, że wielbiciele thrillerów psychologicznych będą usatysfakcjonowani tą historią! Polecam! Moja ocena 9/10.

 • Kamila

  Cecilia Wilborg ma wszystko - kochającego męża, dwie cudowne córeczki i idealny dom w bogatej dzielnicy małego miasteczka. I trudno pracuje, by to wszystko zatrzymać. Zbyt ciężko... W jej życiu nie ma miejsca na błędy. Nawet zabranie do domu małego chłopca, którego rodzice zapomnieli odebrać z basenu, może zaburzyć starannie zaplanowany plan dnia Cecilii. Zwłaszcza gdy przyjeżdża pod wskazany adres i znajduje pusty, opuszczony przez mieszkańców dom... Cecilii nie pozostaje nic innego, jak zabrać chłopca do siebie, choć nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce jego cicha obecność i przenikliwe spojrzenie wywołają niechciane wspomnienia z jej przeszłości i burzę w jej starannie ułożonym życiu... Ta historia to jakiś fenomen...🤔 Z jednej strony dość jednostajne tempo akcji przez większą element książki, a z drugiej dziwaczna chęć dotarcia do sedna i zrozumienia o co tutaj chodzi. Już od początku, od pierwszych stron wyczuwa się jakiś bliżej nieokreślony mrok. Cecilia sprawia wrażenie dość upiorne; perfekcjonistka w każdym calu, to najlżejsze z określeń, jakich bym użyła. Nawet kubki w szafce muszą być ułożone uszkami do drzwi inaczej będzie straszna draka. Ta dziewczyna od początku daje znać, że nie jest tym, kim się wydaje i ma za sobą jakąś straszną przeszłość. Jednym słowem - ma zadatki na socjopatkę. Co ma z tym wspólnego mały zagubiony, porzucony chłopiec? Jak się okazuje - ma. I to wiele. I na pewno nie do końca w taki sposób, jaki sobie teraz wyobrażacie. Książka ebook podzielona jest na trzy części; w pierwszej pojawia się Tobias i Cecilia podejmuje próby ustalenia skąd się wziął i co z nim począć. Dwie kolejne części to przeplatanka pamiętników Anniki - dość charakterystycznej postaci, która odegrała tu jedną z ważnych ról a także opowiadanie z punktu widzenia Cecilii i chłopca. Przy czym Cecilia wraz z rozwojem sytuacji wyjawia na własny temat kolejne "prawdy", które okazują się mieć z prawdą tyle wspólnego, co ja mam na ten przykład z baletnicą. Jedna błędna decyzja z przeszłości spowodowała, że całe życie głównej bohaterki zostało zbudowane na kłamstwie i wraz z pojawieniem się Tobiasa chwieje się w posadach. Czy runie, jak domek z kart? Czy Cecilia dostanie to, na co zasłużyła? Co z chłopcem; skąd przybył i co się z nim stanie? Zalecam zapoznać się z tą historią, ponieważ odpowiedzi na powyższe zapytania są arcyciekawe, a drogi do nich prowadzące - arcykręte. Mnie osobiście zaabsorbowała ta historia 🙂 Ocena: 4/5 Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwo FILIA

 • czytanie.na.platanie

  Znacie powieści Alex Dahl? „Obcy chłopiec” to następna szokująca książka, którą autorka dosłownie zwaliła mnie z nóg. Ukazuje dwa totalnie odmienne światy, dwie zupełnie różnorakie dziewczyny wyłaniające się z opowieści o zagadkowym chłopczykowi z ukrytą przeszłością. W jaki sposób drogi nieźle sytuowanej Cecilii przecinają się z tymi, którymi podąża pogrążona w nałogu narkotykowym Anni? Autorka od samego początku gra na emocjach czytelnika. Ciężko przejść obojętnie obok porzuconego, pogubionego i złaknionego odrobiny ciepła ośmiolatka. Jednak Cecilia, pod której opiekę chłopczyk trafia, obawia się, że jego obecność zakłóci budowaną przez nią pieczołowicie harmonię jej rodziny. A może bardziej chodzi o demony przeszłości, które budzą się na jego widok? Czy jej życie jest jedynie idealną wydmuszką na pokaz? Jak daleko się posunie, by zachować to wszystko, na co tak trudno pracowała, do czego dążyła przez lata? I kto tak naprawdę skrywa klucz do rozwiązania zagadki przeszłości chłopca, on sam, czy Cecilia? Narracja pierwszoosobowa zarówno z perspektywy Cecilii, jak i małego Tobiasa przerywana jest kartami z dziennika narkomanki Anni. Każda z tych historii porusza w inny sposób, trąca inne struny, jednak to postać Cecilii okazuje się najbardziej złożona i z pewnością nie budzi pozytywnych emocji. Ta na pozór doskonała małżonka i matka wielokrotnie szokuje własną obłudą, wyrachowaniem i bezwzględnością. Sposób prowadzenia fabuły od początku budzi niepokój i pytania, na które nie ma odpowiedzi i gdy w pewnym momencie wszystkie fragmenty układanki wskakują na własne miejsce, napięcie nie słabnie, a oczekiwanie na to jak zakończy się ta historia jest niemalże bolesne. Tu nikt nie jest jednowymiarowy i prosty w ocenie. Niemalże każdy z bohaterów ujawnia własne najgorsze, zwierzęce instynkty, a zderzenie dwóch światów, luksusowego z pełnym nędzy i przemocy razi kontrastem. Gdzie w tym wszystkim jest chłopiec, który zadając sobie ból krzyczy o pomoc? Sprawdźcie sami!

 • Anonim

  Miała... Idealnego męża. Idealne dzieci. Doskonały dom. Ideały jednak nie istnieją - wkrótce demony przeszłości, tak skrzętnie skrywane pod szczelną powłoką, zaczną wypływać na wierzch... Poprzednia książka ebook Dahl wywarła na mnie spore wrażenie, jednak to "Obcy chłopczyk " będzie w tym momencie moją ulubioną historią spod jej pióra - cóż, czekam na więcej! Thriller który opiera się w głównej mierze na postaci dzidziusia niemalże od razu kojarzy się motywem uprowadzenia. Dahl przełamuje jednak wszelkie utarte w tym gatunku schematy, ukazując nam chłopca, którego... nikt nie chce. Pozostawiony sam sobie na miejskim basenie przypadkowo trafia pod dach obcej mu kobiety. Uwierzcie mi, sceny ukazane jego oczami, to odrzucenie i przeszywające poczucie wyobcowania, łamią serce. Historia ta perfekcyjnie obrazuje zatarcie się dwóch kompletnie różnorakich warstw społecznych - tych uprzywilejowanych i tych, którzy walczą o każdy następny dzień. Autorka nurza się w życiu Cecilii, stopniowo ujawniając wszelkie brudy i jej mroczne sekrety. Swoistego charakteru pozycji tej nadaje też pierwszoosobowa narracja, przez którą trudno wydać poprawny osąd i dzięki której Dahl skutecznie manipuluje czytelnikiem. I udaje jej się to aż do samego końca. "Obcy chłopiec" to powiew świeżości. Nieoczywisty i pochłaniający thriller psychologiczny, który zapada w pamięć - polecam!

 • Beata

  Twórczość Pani Alex Dahl zdążyłam już poznać i gdy zobaczyłam, że pojawiła się następna książka ebook autorki to wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Fabuła była świetna! Już od samego początku czuć lekki niepokój, a z każdą stroną jest tylko lepiej. Alex Dahl stworzyła idealny thriller psychologiczny, który czytałam z olbrzymią ciekawością, a zakończenie mnie zaskoczyło. Jak dla mnie książka ebook zasługuje na 5 gwiazdek. Pamiętajcie, że każdy ma swoj gust i każdemu podoba się coś innego :) Za możliwość przeczytania tej idealnej książki dziękuję @wydawmictwofilia @filiamrocznastrona

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!