O niepodległą i granice. Tom 2 okładka

Średnia Ocena:


O niepodległą i granice. Tom 2

Celem publikacji jest ukazanie w całości raportów i komunikatów Sztabu Generalnego i Ministerstwa Spraw Wojskowych dostarczających wielu, nierzadko bardzo szczegółowych, informacji odnośnie sytuacji wewnętrznej państwa polskiego w pierwszych dwóch latach niepodległości. Ramy chronologiczne publikacji tworzą lata 1919-1920. Publikacja powstała wspólnie z Wydziałem Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Ministerstwem Obrony Narodowej.

Szczegóły
Tytuł O niepodległą i granice. Tom 2
Autor: Opracowanie zbiorowe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku
Rok wydania: 2000
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki O niepodległą i granice. Tom 2 w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

O niepodległą i granice. Tom 2 PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Jacek Ruszczewski

    O niepodległą i granice, tom 2, Raporty i komunikaty naczelnych władz wojskowych o sytuacji wewnętrznej Polski 1919-1920. Dla przeciętnego czytelnika może być momentami nużące w początkowej partii raportów, lecz potem daje idealny obraz powstającej na nowo Polski bez retuszu. Zmagania z sąsiadami od nieznanej nierzadko szerzej strony, stan początkowego wewnętrznego zapomnianego już chaosu i bieda bez perspektyw. A w szczegółach, często głodne, bose, obdarte, zawszone i żywione śledziami wojsko. Brutalni, prymitywni podoficerowie poniewierający ochotnikami 1920 roku. Hulający na tyłach oficerowie. Silne antagonizmy między dzielnicami nowego państwa i partiami politycznymi. A mimo to w 1920 r. bolszewizm nie przeszedł.