Czytaj więcej:
O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści okładka

Średnia Ocena:O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści

Jak pokonać strach i wykazać się odwagą, prawdziwą odwagą, nie lekkomyślną brawurą?  Opowiadanie o odwadze jako przezwyciężaniu strachu otwiera idealnie ilustrowaną serię dla dzieci francuskiego pisarza, autora m.in. znanej książki "Oskar i pani Róża". Przewodnikiem serii jest sowa Minerwa, symbol mądrości, zachęca ona młodych odbiorców do stawiania kluczowych pytań i samodzielnego myślenia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści
Autor: Schmitt Eric-Emmanuel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

O kotku, który bał się wszystkiego. Sowie opowieści PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Izabela

  Na początku myślałam, że zakończenie będzie inne, lecz mnie przyjemnie zaskoczyło pokazując że starych nie jest niczym złym. Na pewno ta książka ebook będzie przez nas czytana dużo razy, ponieważ niesie idealna wartość i cudowna naukę dla dzieci. Pokazuje, jak prosto pomyśli odwagę z innymi, niekoniecznie niezłymi emocjami, cechami charakteru. A co najistotniejsze mówi o tym, czym tak na prawdę odwaga jest i że to właśnie strach jest najlepszym przyjacielem tej cechy. Mały kotek jest postrzegany przez inne zwierzątka i brata jako mały strachliwy kotek, któremu odwagi na wyczynowe zabawy. Babcia przychodzi mu z pomocą i wysyła do mądrej sowy po poradę. Lecz kotek nie dostaje to czego by chciał. Stale nie jest dzielny i nie wie jak się takim stać. Kiedy jednak przerażający orzeł postanawia porwać jego siostrę, wszystkie zwierzątka w pobliżu nie pomagają mu, a niektóre myślą tylko o sobie. Kiedy jego brat, najodważniejszy zwierzak w grupie, zamiera przed orłem, kotek nie ma wyjścia. Musi pomóc siostrze i babci w opałach. Kiedy orzeł zaatakowany przez kotka puszcza własne zdobycze i zabiera go do gniazda okazuje się że był to tylko test wymyślony przez sowę. Dzięki tej sytuacji sowa objaśniła mu ile "odwagi" jest w każdym zwierzęciu i dlaczego w chwili niebezpieczeństwa to oni zawiedli. Ciekawi tej książki? Na prawdę warto😍

 • Anonim

  "O kotku, który obawiał się wszystkiego" Éric-Emmanuel Schmitt To cudowna opowiadanie z morałem, która pomoże dzidziusiowi zrozumieć otaczający świat. To książka ebook z serii Sowie opowieści, która jest kroplą mądrości wspaniałego pisarza, autora mojej ulubionej książki "Oscar i pani Róża" 😍 Głównym bohaterem tej opowieści jest kot Fortunio, który boi się wszystkiego, lecz do czasu... Jego babcia Kocibabcia wysyła go do sowy filozofki. Sowa Minerwa daje mu piękną radę: "ODWAGA BEZ STRACHU NIE ISTNIEJE. ODWAGA POJAWIA SIĘ DOPIERO KIEDY ZDOŁASZ PRZEZWYCIĘŻYĆ STRACH" ❤ Fortunio nie musiał długo czekać, aby przekonać się, że te słowa są prawdziwe. Zachęcam do sięgnięcia po książkę i poznania co spotkało Fortunia. U nas książka ebook wzbudziła olbrzymią ciekawość, dzieci słuchały z przejęciem i szeroko otwartymi oczami. Ta książka ebook w przejrzysty sposób prezentuje czym jest odwaga, lecz też strach, brawura, lekkomyślność i przede wszystkim, że każdy jest inny. Doskonały wstęp do rozmów z dziećmi. Zalecam każdemu 😍

 • Ewa. G

  Kotek Fortunio w przeciwieństwie do własnego odważnego brata Lolka, boi się wszystkiego. Czuje się przez to bardzo nieszczęśliwy. Sowa Minewra postanawia pomoc małemu kotkowi zyskać pewność siebie i zrozumieć czym jest prawdziwa odwaga. Ta opowiadanie jest bardzo wartościowa. Prezentuje nam, że prawdziwa odwaga, to pokonywanie swoich leków. Natomiast robienie groźnych rzeczy, by komuś zaimponować czy przechwalanie się własną siłą jest zwykłą głupotą i zarozumialstwem. Wielki plus za ilustracje. Bardzo spodobały się synkowi, dzięki czemu jestem w stanie przeczytać całość tekstu, zanim przerwóci kartkę na następną stronę.

 • Polecamyzabawki

  Bardzo lubimy z córką takie mądre i cudownie zilustrowane opowiadania, a gdy dodatkowo pomagają odnaleźć odpowiedzi na nurtujące dzieci zapytania to jako rodzic osiągamy pełnię zadowolenia. Seria Sowich opowieści pomoże dzieciakom lepiej zrozumieć otaczający je świat, w tej części dowiedzą się czym jest odwaga. To wszystko dzięki sowie Miewrze, która udziela bohaterowi książki genialnych porad i tłumaczy, że odwaga nie istnieje bez strachu. Córka słuchała tej historii z dużym zaciekawieniem, lektura była dla nas okazją do rozmowy na temat bycia dzielnym a także emocji, jakie temu towarzyszą. Polecam.

 • Marta

  Fantastyczna książka. Trafiłam na nią dzisiaj przypadkowo. Idealnie prezentuje dzieciakom czym jest odwaga. Chłopcom w wieku 4 i 7 lat bardzo się podobała

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!