Czytaj więcej:
Noir okładka

Średnia Ocena:Noir

Pewnego dnia w gabinecie detektywa Michaela Todda pojawia się Rita Maroni, małżonka zamordowanego w zagadkowych okolicznościach członka włoskiej mafii, z prośbą o wytropienie mordercy jej męża. Choć Michael ma mnóstwo wątpliwości dotyczących tego zlecenia, postanawia przyjrzeć się sprawie. Coraz bardziej zafascynowany dziejami pięknej Rity, skrupulatnie bada kolejne tropy i wątki, walcząc jednocześnie z pojawiającymi się w jego głowie niepokojącymi, krwawymi wizjami. Być może wkrótce okaże się, że z mordercą łączy go o dużo więcej, niż mógłby kiedykolwiek podejrzewać…

Szczegóły
Tytuł Noir
Autor: Markowska Zofia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Noir pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Noir Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Noir PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Zuza Maniek

  Mały, zgrabny kryminałek, przyciągający oko piękną, minimalistyczną, stylową okładką. Mam słabość do ładnych grafik i zdjęć, nawet nie próbuję tego ukrywać - lubię, gdy cieszą moje oko. Otwieram książkę i niemal ląduję na podłodze - napisała ją siedemnastolatka! Ukłony dziewczyno! 🖤 Jest klimat i czuje się charakterystyczny styl, a to już bardzo dużo. Czuć jakąś melancholię, smutek, może rezygnację, trochę przegranej bohaterów, niedoskonałych i ciut zepsutych przez uleganie swoim słabościom. Nie ma wysokiego, elektryzującego napięcia, lecz czyta się przyjemnie. A co to za historia? W klimacie retro - włoska mafia, bezwzględni, brutalni mężczyźni, swoiste zasady i wyjątkowa dziewczyna w czerni. Wdowa po zamordowanym właśnie właścicielu restauracji zjawia się w biurze detektywa Todda, zlecając znalezienie sprawcy zbrodni. Elektryzująca piękność przejmuje coraz więcej myśli, czasu i uwagi mężczyzny. Opowieść ma 200 stron, podzielonych na rozdziały, z których każdy zaczyna się mroczną wizją senną detektywa i jest to zabieg bardzo ciekawy. Jak wspomniałam - nie jest morderczo ekscytująca, może brakuje ostrzejszych klimatów, lecz przyjemną lekturę popełniła obiecująca, pamiętajmy - bardzo młoda autorka. Będę kibicowała i obserwowała, co tam będzie tworzyła. Niewątpliwie ma talent.

 • Klaudia

  Michael Todd jest bardzo ekscentrycznym detektywem, o nietypowych metodach pracy. Lecz dla jego klientów nie to jest istotne. Najistotniejsze jest, że Todd jest wyjątkowo skuteczny. Pewnego dnia otrzymuje on zlecenie, które nieodwracalnie wpłynie na jego życie. Zagadkowa i cudowna Rita Maroni, dziewczyna powiązana z mafią, wynajmuje go, by znalazł mordercę jej męża. Pomimo targających nim wątpliwości, detektyw postanawia zająć się sprawą, na boczny tor odkładając prowadzone do tej pory śledztwa. Detektyw nie zdaje sobie sprawy, do czego może doprowadzić rozwiązanie tej zagadki. . „Noir” to literacki debiut 17 – letniej Zofii Markowskiej. Trzeba przyznać, że czytając, nie da się wyczuć, iż autorka jest w tak młodym wieku – posługuje się dojrzałym mową a także licznymi środkami stylistycznymi. Jeśli zaś chodzi o samą treść, historia detektywa jest wciągająca, nie męczyłam się czytając. Co prawda w opisie prowadzonego przez niego śledztwa brakuje napięcia i zwrotów akcji, lecz zakończenie mocno zaskakuje. Wydaje mi się, że autorka ma bardzo wielki potencjał, by w przyszłości tworzyć naprawdę dobre książki.

 • HORROR_BOOK_DEVOURER

  Zofia Markowska zabiera czytelnika w brudny i zepsuty świat, dla którego nie ma już ratunku. Przemoc i fałsz otaczają społeczeństwo uwypuklając wszystko, co najgorsze, a poczucie klaustrofobii nie opuszcza czytelnika ani na krok. "Noir" jest czarnym kryminałem i w taki ciemny świat zabiera czytelnika.

 • Anonim

  Okładka książki jest bardzo prosta, niepozorna, jednak idealnie pasuje do fabuły. Przez własny minimalizm, bardzo mi się podoba. Detektyw Todd jest postacią mroczną, intrygującą, silną, nieprzewidywalną. Swoim zachowaniem a także sposobem, w jaki prowadzi śledztwo zaskakuje Czytelnika w najmniej oczekiwanym momencie. Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia przez niego przesłuchań ewentualnych podejrzanych. Klimat książki jest ciężki, mroczny lecz nie przytłacza. Wątek miłosny jaki się pojawia, jest tylko dopełnieniem głównych zdarzeń i nie stanowi dla nich konkurencji. Jest dość subtelny i w jakiś sposób określa bohaterów. Książkę czyta się szybko, widać dokładność z jaką Autorka tworzyła poszczególne zdania. Jej styl pisania podoba mi się, mimo cięższego klimatu nie przytłacza. Zakończenie jest dramatyczne, jednak pasuje do detektywa i jego historii. Rozwiązanie zagadki może być dla innych zaskoczeniem, dla mnie było dosyć oczywiste, lecz nie odebrało mi to chęci do dalszego czytania.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!