Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra okładka

Średnia Ocena:


Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra

Następna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury. Pierwszy zestaw opowieści p.t. „Sekretne życie twórców lektur szkolnych” stał się bestsellerem. 1.    Johann z Czarnolasu. Niepolskie obyczaje Jana Kochanowskiego i Orszulka której – być może – nie było. 2.    Gdy cię nie widzę nie wzdycham nie płaczę. Gustaw i Maryla. Prawda i legenda o największej romantycznej miłości Mickiewicza 3.    Kordian i Krezus. Giełdowy wilk Juliusz Słowacki i jego trafione inwestycje. 4.    Nie-boska farsa. Burzliwe życie i romanse wieszcza Zygmunta Krasińskiego 5.    Ciężki los szpiega – pracoholika. Józef Ignacy Kraszewski. 6.    Ku pokrzepieniu serc i … sakiewki. Finanse Henryka Sienkiewicza 7.    Władysław Reymont i duchy. O upodobaniu noblisty do zjawisk paranormalnych, i oszustwie medycznym, które zapewniło mu niezależność finansową. 8.    Ogień trawiący i mordercza tęsknica. Małżeńskie niepowodzenia Jana Kasprowicza 9.    Sezonowa miłość. Burzliwe związki i romanse Gabrieli Zapolskiej 10.    Przyjaciel wesołego diabła. Przypadki Kornela Makuszyńskiego. Dlaczego  autor ebooków dla dzieci chronicznie nie znosił dziatwy szkolnej.  11.    W chruśniaku malinowym. Wszystkie dziewczyny Bolesława Leśmiana 12.    Niezwykłe zastosowania celi Konrada. Kulisy kariery poetyckiej Czesława Miłosza. 13.    Noblistka i wędkarz. Wisława Szymborska i Tytus Filipowicz 14.    Diabeł ubiera się w …komisie. Prawdziwe oblicze Haliny Poświatowskiej.  15.    Czwarta granica. Plagiat Adama Bahdaja  16.    Czterej pancerni i bujda na resorach. Przypadki Janusza Przymanowskiego. 17.    Jaki ojciec taki syn? Wszystkie donosy Andrzeja Szczypiorskiego i jego pierworodnego. 18.    Najlepsza przyjaciółka Wandy Wasilewskiej. Janina Broniewska.  Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra
Autor: Koper Sławomir
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fronda
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Nieznane losy autorów lektur szkolnych. Wstydliwe tajemnice mistrzów pióra PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Eliza

    Wielbieni przez polonistów, przyrównywani do nieskazitelnych ideałów. Każdy patrzy na nich poprzez pryzmat ich talentu. A gdzie w tym wszystkim prawdziwość? Ta realność jest zupełnie inna. Jestem pod dużym wrażeniem. Pozycja zawiera info o piętnastu artystach pióra. Ukazuje się ich życiorys taki jaki jest naprawdę. Nie byli to ludzie nieskazitelni, lecz posiadali oni własne ciemne strony, słabości czy odczuwali strach. W szkołach uczy się by sławić dużych poetów. Mam wrażenie, że celowo omija się te cienie na ich życiorysie. Dlaczego? Idealizacja nie służy niczemu dobremu. Poznając cały życiorys danego autora można z łatwością zrozumieć jego twórczość. Nie podaje się tylko suchych faktów, jak w ebookach do języka polskiego. Ma się wrażenie, że twórca snuje opowiadanie z olbrzymią precyzją, sercem i zaangażowaniem. Przywołuje się opinie, opisy sytuacji. Niektóre z epizodów opatrzono ilustracjami rodem z komiksów. Niektóre z historii mnie zaskoczyły, zadziwiły czy wywołały we mnie głęboką odrazę, zniesmaczenie. Po lekturze odczułam dziwne wrażenie, autorzy byli swego rodzaju indywidualistami. Wyróżniali się z tłumu, ich zachowanie momentami nie mieściło się w przyjętych ramach społecznych. A ta inność była dobra. Teraz inność nieustanna się normą i została bez mrugnięcia okiem przyjęta przez społeczeństwo. Ta inność nie jest dobra. Prócz faktów typowo biograficznych można dowiedzieć się tematów około literaturowych. Wiedzieliście, że w świecie rzeczywistym istniał pierwowzór doktora z III części Dziadów. Ja nie wiedziałam. Zarysowano dokładnie tło danej epoki i wyszczególniono relacje, atmosferę panującą między poszczególnymi osobami ze środowiska artystycznego. Autorzy mimo swoich, czasem niełatwych charakterów nie byli samotni. Zawsze ktoś trwał przy ich boku. Niektóre z biografii wywarły na mnie takie wrażenie, że chcę bliżej poznać dzieła tych autorów. Takie książki są potrzebne pod wobec życiowym i naukowym. Nic nie jest idealne, a nawet osoba posiadająca najznakomitszy z talentów zawsze pozostanie człowiekiem.