Czytaj więcej:
Niezgodna. Tom 3. Wierna okładka

Średnia Ocena:Niezgodna. Tom 3. Wierna

Jeden wybór może cię zmienić.Jeden wybór może cię zniszczyć.Jeden wybór pokaże, kim jesteś…Altruizm (bezinteresowność), nieustraszoność (odwaga), erudycja (inteligencja), prawość (uczciwość), serdeczność (życzliwość) – to pięć frakcji, na które podzielone było społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a później w krwawej ceremonii musiał wybrać frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączył cechy charakteru paru frakcji, był niezgodny – i musiał być wyeliminowany...Ale to już przeszłość. Społeczeństwo frakcyjne, w które Tris tak wierzyła, legło w gruzach – podzielone potyczką o władzę, naznaczone śmiercią i zdradą. Jednego tyrana zastąpił drugi. Miastem rządzą niepodzielnie bezfrakcyjni. Tris wie, że czas uciekać. Ale jaki świat rozciąga się poza słynnymi jej granicami? Może za murem będzie mogła zacząć z Tobiasem wszystko od nowa, bez niełatwych kłamstw, podwójnej lojalności, bolesnych wspomnień? A może poza miastem nie ma żadnego świata… Ale świeża rzeczywistość jest jeszcze bardziej przerażająca. Nowe szokujące odkrycia zmieniają serca tych, których kocha. Raz jeszcze Tris musi dokonać niemożliwych wyborów. Ponieważ tylko ona może przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi… "Trudno się dziwić sukcesowi trylogii "Niezgodna". W tej książce pdf jest wszystko, czego nastoletni czytelnik może poszukiwać. Wartka akcja, suspens, czasem brutalne sceny, pierwsze zauroczenia i doznania erotyczne. To wszystko osadzone w precyzyjnie wymyślonym świecie niedookreślonej przyszłości. Ogromna dawka emocji i psychologii ludzi u progu dojrzałości. Polecam!"Anna Dereszowska

Szczegóły
Tytuł Niezgodna. Tom 3. Wierna
Autor: Roth Veronica
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Niezgodna. Tom 3. Wierna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Niezgodna. Tom 3. Wierna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Niezgodna. Tom 3. Wierna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ASeda

  Nie wszystko jest takim jakim się wydaje. Im mniej wiesz tym lepiej dla Ciebie. Im mniej się zastanawiasz tym lepiej dla Ciebie. Pozostaniesz wierna sobie? Zniszczysz to z czym walczyłaś czy przeciwnie, to o CO myślałaś ze walczysz? Co jest prawdą a co kłamstwem? Na te wszystkie zapytania Tris musi sobie odpowiedzieć w bardzo krótkim okresie w świecie, w którym sama już nie wie kto jest kim i po której stronie stoi.

 • Agnieszka

  Nie przeczytałam jeszcze całej książki, lecz jestem mega zadowolona z zakupu, w związku z tym, że zdecydowanie nie jestem molem książkowym ta książka ebook miała być dla mnie lekka, interesująca i wciągająca i taka właśnie jest. Zalecam ten zakup każdemu, kto chce bez zmuszania się przeczytać lekturę do ostatniej strony : )

 • Anonim

  Pierwsza element mi się bardzo podobała, lecz kolejne już nie :(

 • Kikiuuu

  Książka ebook była mega, polecam, tylko przyszła z uszkodzoną okładką i na jednej ze stron druk byl niewyraźny

 • broda

  Nie dotrwałam do końca tej książki, trochę mnie zawiodła i znudziła

 • Kinga On Tour

  "Niesamowite, jak jedno słowo czy zdanie może przywalić człowiekowi.""Wierna" to przede wszystkim ostateczne rozwiązanie całej trylogii. Co przygotowała autorka? Jak zakończy się historia przedstawiona w "Niezgodnej"? Co stanie się z bohaterami? Czy frakcje stale będą istniały? Ta książka ebook wywołała we mnie wiele sprzecznych emocji. Czytając, zastanawiałam się: "Serioooo?! Lecz jak to?! Czy to w ogóle możliwe?!". Smutek. Żal. Radość. Nadzieja. Niedowierzanie. Zaskoczenie. Można powiedzieć, że byłam w rozsypce niczym główna bohaterka. Stale nie mogłam zdecydować się na jedno jedyne rozwiązanie. Co prawda zakończenie przypadło mi do gustu, bo odzwierciedliło ono doskonale charaktery wszystkich postaci, lecz i tak rozmyślałam o nim jeszcze długo po skończeniu lektury. Myślę, że dla takiej końcówki warto przebrnąć przez niewygodną formę narracji. (

 • Patrycja Lenska

  Trzecia element trylogii "Niezgodna", bardzo ciekawa, trochę smutna, zalecam ;)

 • Julia Kurek

  To już trzecia element przygód Wiernej. Główna boahterka musi się odnaleźć w brutalnej rzeczywistości, do której zupełnie nie pasuje. Polecam, abyście przed sięgnięciem po tę książkę, przeczytali wcześniejsze części, bo tylko wówczas lepiej zrozumiecie całą fabułe. Tris, główna boahterka, po raz następny musi dokonać niemożliwych wyborów. Przede wszystkim w to co wierzyła i osoby, które miłowała teraz stają się zupełnie inne. Tris musi zdecydować czy warto rozpocząć nowe życie poza miastem, czy stale walczyć z bezfrakcyjnymi. Wciągająca i godna polecenia. Rewelacja

 • dagielicous

  Ciekawa, wciągająca, dla wielbicieli poprzednich części na pewno extra :-)

 • Madzik89

  Cała trylogia świetna! Zaskakujące zakończenie serii!

 • Tomaszynka49

  Zalecam na zimowe poranki bo emocje zawarte w tej książce pdf są przedsawiane kłopoty współczesnych ludzi w innym przedstawieniu .

 • Julia Perkowska

  Ostatnia książka ebook z serii Niezgodna Veronici Roth jest zaskakująca. Autorka wykazała się dużą odwagą podejmując taką decyzję w sprawie zakończenia. Książka ebook przedstawia nam Chicago za kilkanaście lat. Prezentuje nam życie ludzi w społeczeństwie podzielonym na frakcje. Nastolatkowie muszą dokonywać bardzo niełatwych decyzji, ktore zadecydują o ich dalszych losach. "Wierna" zaskakuje nas nie tylko zakończeniem, lecz także decyzjami bohaterów, akcją i tym jak prawdziwie historia prezentuje życie młodych ludzi. Główna bohaterka musi wyrzec się wielu rzeczy i pokonać rożne przeciwności losu. Z całego serca zalecam ostatnią cześć. Nie jest to zwyczajna love story ani książka ebook akcji. Jest to coś nad to wszystko. Każdy znajdzie kogoś z kim bedzie mógł się utożsamić. Bohaterowie nauczą nas wielu rożnych rzeczy. Książka ebook ta spodoba się każdej osobie, która lubi Igrzyska Śmierci czy Więźnia Labiryntu. Warto zainteresować się tą serią, ponieważ historia bardzo mocno "wciąga" czytelnika ;)

 • Natalia Siwek

  "Wierna" - trzecia i ostatnia element trylogii "Niezgodna" jest najlepszym końcem historii, jaki mogłam sobie wymarzyć.W Chicago panuje system frakcyjny, na który składają się: Erudycja (ludzie mądrzy), Serdeczność (ludzie uprzejmi), Prawość (uczciwi), Altruizm (bezinteresowni) a także Nieustraszeni (odważni). W tym mieście żyje główna bohaterka książki - Tris. Cara i Johanna tworzą Wiernych. Tris i reszta jej przyjaciół dołączają do nich. Razem wyjeżdżają za płot.Co kryje się za ogrodzeniem? Jak Tris i reszta jej kolegów odnajdą się w nowej rzeczywistości? Dowiemy się tego z tej pełnej sekretów powieści Veronicy Roth. Książka ebook głęboko porusza. Gorąco polecam, Natalka 10 lat.

 • Rafał Plewczyński

  Zakończenie bardzo dobrej trylogii. W książce pdf zostaje wyjaśnione kilka wątków, które gdzieś nasuwały się czytelnikom już wcześniej. Pomimo wolniejszego tempa akcji książkę czyta się miło i jest to bardzo silne i emocjonalne zakończenie całej historii. Zalecam przeczytanie nie tylko tej książki lecz całej serii.

 • Cassandra

  Czytając pierwszy tom trylogii "Niezgoda" stwierdziłam, że autorka ma wyjątkowy talent w kreowaniu powieści z gatunku postapokaliptycznych/dystopijnych i sięgając po ostatnią element liczyłam na wybuchowy finał w dosłownym tego słowa znaczeniu, jednak jak to zwykle bywa, przeliczyłam się.Głowna bohaterka Tris, która w pierwszej części była kreowana na osobę posiadającą wszystkie cechy pięciu frakcji - Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość), w ostatniej części jest zagubiona, bez wyrazu, po prostu mdła. W pewnym momencie miała ochotę złapać ją za ramiona, wstrząsnąć i krzyknąć: dziewczyno ogarnij się! W założeniu finał miał wzruszać, jednak w moim odczuciu rozczarował na całej linii. To co miało wzruszać - śmieszy, to co zaskakiwać - zawodzi. Veronica Roth po idealnej Niegodnej i zadowalającej Zbuntowanej spoczęła na laurach i prawdopodobnie stwierdziła, że cokolwiek napisze i tak będzie dobrze. Autorka pogubiła się sama w sowich wątkach i planach, zaczęła się motać i w końcu utonęła w fali niezrealizowanych planów na idealny finał.Ostania element pozostawia dużo do życzenia i jest najgorszą z całej trylogii.

 • Maximum Książek

  Wierna to zwieńczenie trylogii Niezgodnej. Książka ebook w dalszym ciągu ukazuje przyszłość , dążącą do upadku. Książka ebook więc została w klimacie dystopijnym. Lecz czy przypadkiem się nie pogorszyła w stosunku do poprzednich części? Postanowiłam to sprawdzić. Społeczeństwo było podzielone od wieków na pięć frakcji- Altruizm, Serdeczność, Erudycję, Nieustraszoność i Prawość- lecz podział się skończył. Gdy Jeannine została zabita, jednak jeden tyran został zastąpiony drugim, Sytuacja ludzi się nie poprawiła, bezfrakcyjni zaczęli rządzić Chicago. Tobias i Tris a także ich bliscy wyruszają po za mur, żeby znaleźć rozwiązanie problemu Chicago, a także w końcu zaznać trochę spokoju. Jedak życie za miastem nie jest lepsze, liczne sekrety i intrygi doprowadzają do wielu nieszczęśliwych wypadków, kończących się nierzadko śmiercią. Zaczynają od akcji, jak pisałam już wcześniej, pierwszy tom jest po prostu pełen emocji i fabuła pędzi, w drugim zwalnia, lecz dalej przenosi mnóstwo emocji. Jeśli chodzi o trzeci tom to z początku historia gna, niespodziewanie zwalnia na jakiś czas, wówczas właśnie są opisane intrygi i problemy, a niespodziewanie ponownie się rozpędza, aż do granic możliwości, a sama książka ebook kończy się gwałtownie, wręcz się urywa. Zdecydowanie jest to plusem tego tomu, nie jest nudny. Autorka nie postawiła tylko na walka, lecz postanowiła zaciekawić czytelnika czymś innym, pokazała, ze przemyślenia mogą być równie wciągające. Fajne jest to, ze w tym tomie pojawia się wątek rodziców Tris. Wiadomo co się wydarzyło wcześniej i chociaż autorka mogła skończyć ten wątek, to tego nie zrobiła. Kontynuowała go i to z dobrym skutkiem, dzięki temu Tris nie była tylko rebeliantką, która potrafi kochać, lecz okazuje to tylko swojemu chłopakowi. Jest ukazana żałoba po rodzicach, smutek, ból, żal a także tym, czym jest prawdziwe poświęcenie. Ogólnie wszyscy bohaterowie przeszli zmianę i to duża. Prócz tego pojawiają się nowi bohaterowie niezwykle ważni w tym tomie. Oczywiście ponownie poruszę temat okładki i rzeczy technicznych. Okładka jest niezbyt ładna, nie przyciąga ona wzroku,a na samym przodzie element recenzji Anny Dereszowskiej jest zbędny. Notka wydawnicza za długa, za wiele tekstu z tyłu, nikt tego nie będzie czytał. Czcionka w książce pdf jest normalniej wielkości, taka jak wszędzie. Podsumowując, Wierna jest godnym zwieńczeniem trylogii, wiem, ze nie napisałam dużo, lecz co tu więcej pisać, po więcej informacji odsyłam was do recenzji poprzednich tomów. Książka ebook ma ciekawą akcję, nierzadko trzymającą w napięciu, bohaterowie są cudowni, chociaż bardzo się zmienili. Kontynuacja wątku rodziców Tris była dobrym zabiegiem, kończąc trylogia godna polecenia.

 • Adam Zniszczoł

  Wbrew wielu opiniom o tej książce, że jest ona najgorsza z całej trylogii, powiem, że osobiście sądzę ją za najlepszą część.Pierwszą rzeczą jaka niezmiernie przypadła mi do gustu jest podział opowieści na świat widziany oczami Tris i świat widziany oczami Tobiasa. Zamiast różnorakich tytułów epizodów widnieje jedno z imion bohaterów, który wszystkie wydarzenia będzie sam opowiadał. Dzięki takiemu podziałowi opowieść ta powinna przypaść do gustu zarówno kobietom jak i chłopakom, gdyż jakiś czas temu zauważyłem, że kobiety wolą czytać historie opowiadane przez bohaterki - dziewczyny, a chłopacy - historie opowiadane przez bohaterów - chłopaków; więc wszyscy powinni być usatysfakcjonowani.Na prawdę warto zakupić tę książkę ze względu na natychmiastowe rozpoczęcie powieści od bezpośredniej kontynuacji akcji z drugiego tomu "Zbuntowana"; a także po to, aby przekonać się jak dużo zwrotów akcji autorka w niej zamieściła.Rzeczą, która niezmiernie zaskakuje jest zakończenie powieści, które na pewno jest nietypowe i szokujące. Jakie jest zakończenie? O tym musicie sami się przekonać dokonując zakupu tej książki i wchłaniając jej zawartość - jak uważam - jednym tchem.

 • Magdalena Szlosarek

  Wszystko przewraca nam się do góry nogami. Cały koncept świata, który pozostał po wojnie, cały ta walka, wszystkie niepotrzebne zabójstwa, martwi ludzie i to po co? Dla eksperymentu! W tej książce pdf jest jeszcze więcej tajemnic,tajemnic, które utrzymują przed sobą Tris i Tobias... A koniec... Wole nie mówić, lecz w sumie autorka zrobiła dobre posunięcie, Tris na pewno wiedziała, że kiedyś tak się to skończy...

 • Agnieszka Deja

  Veronica Roth jest autorką powieści młodzieżowych. Jej najbardziej znaną serią jest Niezgodna. Trzeci tom serii to Wierna, którą tak jak poprzednie części wydało wydawnictwo Amber.System frakcyjny upadł. Miastem rządzą bezfrakcyjni. Jednak nie każdy zgadza się z ich rządami. Wśród mieszkańców zawiązuje się grupa Wiernych, którzy chcą sprawdzić, co kryje się za ogrodzeniem. Tris dołącza do nich wraz z Tobiasem. Jednak nowe rządy to nie jedyne zmartwienie dziewczyny. Matka jej chłopaka za nią nie przepada, a jej brat siedzi w więzieniu. Tobias ratuje Caleba i razem wyruszają w drogę za płot. Po drodze jednak napada na nich grupa bezfrakcyjnych. Evelyn nie chce, by ktokolwiek sprawdzał, czy wiadomość od założycieli miasta jest prawdziwa. Grupie udaje się uciec, lecz nie są pewni, co ich dalej czeka. Po drodze widzą całkiem świeży świat – reklamy po zamierzchłych społecznościach, zapadłe budynki, zniszczenia. Są jednak zdeterminowani – chcą sprawdzić, czy ktoś jeszcze żyje poza miastem i co ma wspólnego z ich życiem.Narratorów jest dwoje – Tris i Tobias opowiadają to, co im się przytrafia. Oboje używają czasu teraźniejszego, co jest dość nietypowym zabiegiem. Mało która książka ebook posługuje się tym czasem w narracji. Ta element ma dużo akcji, lecz jest również wiele rozmów i przemyśleń. Trzeba zdecydować, komu zaufać i której grupy się trzymać. Zerwanie albo sprzymierzenie się z którąkolwiek oznacza zagrożenie z drugiej strony. Para podejmuje decyzję – chce zobaczyć, czy wiadomość, którą z takim poświęceniem zdobyła dziewczyna, jest prawdziwa. Mimo że są razem, nie zawsze się ze sobą zgadzają. Każde z nich jest silne i niezależne, oboje kierują się intuicją, której ufają i przez to wybuchają pomiędzy nimi konflikty. Rozmowy i przemyślenia dotyczą nie tylko tego, komu zaufać. Bohaterowie zastanawiają się również ponad własną przyszłością, poszukują rozwiązań na nowe konflikty. Starają się odnaleźć w świeżym świecie, lecz porzucenie dotychczasowego życia jest niemożliwe. Postacie w książce pdf poszukują własnej tożsamości w tej nowej rzeczywistości. Nie każdy umie sobie poradzić z nową sytuacją, demony przeszłości ścigają ich nawet poza murem.Ta element zawiera również dużo zaskakujących momentów. Nowe miejsce, do którego trafiają bohaterowie, nie jest idealne. Okazuje się, że nawet za murem dosięga ich cierpienie, postawieni są przed ciężkimi wyborami. Pod koniec książki czytelnik może mocno się zdziwić wydarzeniami, które rozgrywają się w powieści.Uważam, że trzecia element była niezła. Była akcja, trudne wybory i niebezpieczeństwo, czyli to wszystko, co znaleźliśmy w poprzednich tomach. Narracja zaskakuje, niektóre momenty także. Tris trochę się uspokaja, nie ma już wyrzutów sumienia, które pchają ją do samobójstwa. Tym razem podejmuje decyzje z zimną krwią, nierzadko narażając na zagrożenie siebie i innych. Jest silna i zdeterminowana.Ogólnie książka ebook jest ciekawa, trzyma w napięciu i zaskakuje. Osobiście mam jednak z nią kłopot – przeczytałam okropny spojler, którym ktoś życzliwy postanowił podzielić się w sieci, nie informując nikogo, że zamierza to zrobić. Odebrało mi to radość z lektury i sprawiło, że emocje związane z zakończeniem były dla mnie zdecydowanie mniejsze niż te, które towarzyszyły moim koleżankom.Polecam tym, którzy czytali poprzednie części. To dobre zakończenie trylogii. Na pewno warto zapoznać się z tym tomem, ponieważ niedługo ma się pojawić jego filmowy odpowiednik. A wiadomo – najpierw książka, później film.

 • Bett20

  Śmiech, płacz, radość, tony wylanych łez, poczucie bezsilności z jednoczesnym przeświadczeniem, że świat w którym żyjemy wcale nie jest taki zły – tych wszystkich odczuć dostarczy nam lektura Wiernej. Bestseller młodej amerykańskiej autorki pochłoniemy w jeden wieczór, tak jak i poprzednie tomy serii czując jednocześnie olbrzymi niedosyt i – zupełnie jak na świetnych wakacjach z których wcale nie mamy ochoty wracać – brak chęci oderwania się od książki. Zakończenie za to potraktuje nas brutalnie, autorka niemalże dosłownie uderzy nas pięścią w brzuch, zasmuci i rozwali na najdrobniejsze kawałki z których ciężko nam się będzie pozbierać. Można śmiało porównać to do zerwania z cudownym i doskonałym chłopakiem, z którym liczyłyśmy ułożyć sobie przyszłość. Ostatnie stronice książki są zaskakujące, bolesne, sprawiają, że pochłoniemy kilogramy lodów leżąc w łóżku zastanawiając się ponad sensem życia, będziemy w kompletnej rozsypce jednocześnie mając świadomość że tak właśnie musiało być. Gdy minie nam początkowe otępienie, chęć spalenia, podarcia i wyrzucenia książki wraz z wysłaniem listu z pogróżkami do pani Roth dostrzeżemy to co autorka naprawdę chciała nam pokazać – całą satyrę polityczno-społeczną, wartość miłości i przyjaźni w życiu, potęgę rodziny i rolę wybitnych, dzielnych jednostek w życiu społeczeństwa.Wydarzenia w Wiernej rozpoczynają się bezpośrednio po kontrowersyjnym zakończeniu w „Zbuntowanej”. Tris posądzona o bycie buntowniczką musi stawić czoła ludziom których do tej pory sądziła za przyjaciół starając się im udowodnić powody własnego postępowania. Narastające kłopoty z Tobiasem i zagadkowe nagranie Amandy Ritter zaprowadzą jej do miejsca, w którym tak naprawdę wszystko się zaczęło. Tris odkryje, że to co wiedziała do tej pory było jedynie niewielkim elementem skomplikowanej gry do której zostali wciągnięci bez własnej wiedzy. Frakcje, walki, intrygi względem tego wszystkiego ponownie będą musieli stanąć słynni nam z wcześniejszych tomów bohaterowie. Cztery i Sześć tym razem dostaną dla siebie parę chwil więcej niż w ostatnich częściach, które nareszcie wynagrodzą im całe zło z którym musieli się zmierzyć. Poznamy też szokującą przeszłość kogoś bardzo bliskiego Tris.Obiektywnie rzecz biorąc książka ebook jest perfekcyjna w każdym calu. Wartka akcja, zrozumiały język, bystre dialogi i życiowość bohaterów, która sprawia iż myślimy, że znamy ich od lat sprawiają, że jest obiektem must have na naszej półce. Już od dawna nie sięgałam po książkę tyle razy w ciągu kilku miesięcy ile po „Wierną”, którą z całego serca zalecam czytelnikowi w każdym wieku.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!