Niemy śpiewak okładka

Średnia Ocena:


Niemy śpiewak

Gdy opowieść Stanisława Szukalskiego "Niemy Śpiewak" ukazało się w oryginale, w języku angielskim, zostało wysoko ocenione przez krytykę. Ze względu na wartości literackie i mowa utworu, autora przyrównano wtedy do Josepha Conrada. Natomiast Brytyjska Akademia Nauk zestawiła utwór Szukalskiego z prozą Guya de Maupassanta i Antoniego Czechowa. Pisze o tym w monografii poświęconej polskiemu artyście Lechosław Lameński.

Szczegóły
Tytuł Niemy śpiewak
Autor: Szukalski Stanisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Mimochodem
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Niemy śpiewak w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Niemy śpiewak PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Godiva

    Wielka szkoda, że tak cudownych opowieści nie znajdujemy na kartach większej ilości książek. Na uwagę zasługuje już sama forma wydania tego króciutkiego opowiadania, jest to bowiem (raczej nie przesadzę tak twierdząc) małe dzieło sztuki. Stanisław Szukalski w sposób bardzo emocjonalny przybliża czytelnikowi historię, która podobno wydarzyła się w czasach jego dzieciństwa. Wolumin zawiera też historię życia autora, a także próbę jego interpretacji. Gdybym miała ocenić tę książkę pod jakimkolwiek kątem, to pewnie w każdej nieomal kategorii musiałabym przyznać jej najwyższą ocenę.... za wyjątkiem rodzaju oprawy wybranej przez wydawcę, takie dzieła należy bowiem oprawiać w solidne twarde okładki, ponieważ dzięki nim posłużyć mogą pokoleniom.