Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA okładka

Średnia Ocena:


Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA

Jedna z najdowcipniejszych ebooków roku i duży bestseller "New York Timesa". Pełne kapitalnego poczucia humoru wspomnienia słynnego amerykańskiego satyryka, który dorastał w niełatwych warunkach w czasach apartheidu w RPA. To również opowiadanie o miłości, jaka łączyła go z niezłomną matką, która nie obawiała się sprzeciwiać ani rasistowskiemu systemowi, ani tradycjom, spychającym afrykańskie dziewczyny na sam dół społecznej drabiny. Wciągająca narracja, fantastyczne pełnokrwiste postacie i pozytywne podejście autora do ludzi i życia składają się na podnoszącą na duchu, mądrą książkę.

Szczegóły
Tytuł Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA
Autor: Noah Trevor
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Katarzyna

    Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA, to przewspaniała, zabarwiona śmiechem, lecz i sporą porcją goryczy opowiadanie o dzieciństwie mieszanego dzidziusia (matka ciemnoskóra, ojciec biały) w RPA tuż po upadku aparthaidu i życiu tuż przed owym upadkiem. Noah z niesamowitym poczuciem humoru, dystansem, lecz i kiedy trzeba znacznym zaangażowaniem opowiada o tym, jak było i co z tego wynikło. Ta książka ebook to także opowiadanie o jego wyjątkowej matce, Patrici, która sprzeciwiała się temu, co w czasie segregacji rasowej uznawano za prawo, łamała konwenanse i była niezwykłą choć czasami dziwną kobietą. Książka ebook ma same plusy, a minus jeden - za dynamicznie się skończyła:) Gdy odkładałam w nocy książkę na półkę miałam wrażenie, jakbym kończyła wspaniałe spotkanie z długoletnim przyjacielem, podczas którego wysłuchiwałam jego cudownej opowieści, historii z mrocznego, koszmarnego świata zabarwionej niesamowitym poczuciem humoru. Książkę czytałam na raty, fragmentami, gdy miałam gorszy humor, gdy coś w pracy nie wyszło. Pewnego dnia czytałam o problemach transportowych w RPA i jechałam akurat metrem pełnym ludzi. Historia była tak zabawna, tak plastycznie opowiedziana, ze dosłownie ryknęłam śmiechem na cały wagon metra. To nie jedyny przypadek, gdy w trakcie lektury tych wspomnień śmiałam się na głos. W związku z tym niezła rada, zastanówcie się, gdzie będziecie czytać Nielegalnego... Ponieważ przeczytać musicie. Poprawi wam to humor, pozwoli spojrzeć na swoje osiągnięcia, kłopoty ze sporego dystansu. Dodatkowo jest to po prostu mądra, pouczająca książka. Nic dziwnego, że nieustanna się dużym bestsellerem „New York Timesa”. Jeżeli nie przeczytacie Nielegalnego będziecie ubożsi o niesamowite doznania, które towarzyszą lekturę, a także możliwość poznania mądrego, zabawnego gawędziarza, jakim bez wątpienia jest autor.

  • Spursmaniak

    "Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA" to fascynujący, inspirujący i komiczny bestseller New York Timesa o dojrzewaniu młodego chłopaka, rozgrywający się podczas zmierzchu apartheidu i burzliwych dni wolności, które nastąpiły potem w RPA. W książce pdf tej Trevor Noah obecnie słynny komik i prezenter telewizyjny w USA opowiada o swoim dzieciństwie i latach młodzieńczych w RPA. 📚 Jako syn białego ojca i czarnej matki w czasach, gdy taki związek był karany pięcioletnim więzieniem. Z tego właśnie powodu, Trevor był trzymany głównie w domu przez pierwsze lata własnego życia, związany skrajnymi i nierzadko absurdalnymi środkami, które jego matka podjęła, żeby ukryć go przed rządem, który mógłby w każdej chwili go ukraść a nawet go jej odebrać. 📚 Niezależnie od tego, czy w niełatwych czasach jedzą gąsienice na kolację, wyskakują z jadącego samochodu podczas próby porwania, czy po prostu próbują przetrwać zasadzki życia, Trevor ożywia własny interesujący świat mocnym dowcipem. Dzieli się własną historią z tak dużą dozą dowcipu i szczerości, że niektóre jego przygody były tak zabawne, że po prostu siedziałem i śmiałem się i śmiałem. Były również chwile bólu i smutku bijące z jego historii, że czułem się jakbym był tam obecny razem z nim i przeżywał jego upadki jak własne. Niejednokrotnie przez własne pochodzenie i kolor skóry, przez białych uważany za czarnego, a przez czarnych za białego. Każdy pojedynczy incydent, niezależnie od tego, jak zabawny czy dramatyczny, prowadzi do konkluzji, że rasa i pochodzenie decyduje o wszystkim w Afryce Południowej. 📚 Matka Trevora nauczyła go używać humoru, żeby poradzić sobie z życiem, i nieźle się nauczył tej lekcji. Pomimo niezłych powodów, żeby czuć ulgę i urazę, Trevor miał talent do znalezienia humoru w nawet najtrudniejszych okolicznościach. Nie wymuszony, żartobliwy humor, lecz po prostu niski poziom uznania za dziwactwo życia. 📚 Jego opowieści splatają się w całość, by stworzyć poruszający i bardzo zabawny portret chłopca, który przedziera się przez zniszczony świat czarnoskórych w groźnym czasie, uzbrojony jedynie w przenikliwe poczucie humoru i niekonwencjonalną, bezwarunkową miłość matki. To fascynująca książka, która zabierze Cię w głąb świata życia w Południowej Afryce. 📚 Trevor Noah jest idealnym gawędziarzem, a wspomnienia jego dotykają dorastania jako dzidziuś rasy mieszanej, samotnej matki żyjącej w ubóstwie w głęboko rasistowskiej i seksistowskiej południowej Afryce. Kiedy przewracałem ostatnią stronę, uśmiechnąłem się do zakończenia, co było idealne, lecz również czułem smutek, że historia się skończyła. @Spursmaniak