Czytaj więcej:
Nic nie zdarza się przypadkiem okładka

Średnia Ocena:Nic nie zdarza się przypadkiem

Ryszard Kapuściński sądził go za dużego reportera, którego twórczość można czytać jak poezję.Podróżowanie było dla Tiziano Terzaniego formą istnienia. Kiedy dowiaduje się, że jest trudno chory, instynkt podpowiada mu, by wyruszyć w podróż. Lecz ta podróż różni się od innych. Jest najtrudniejsza, ponieważ każdy krok może być wyborem pomiędzy rozumem a szaleństwem, pomiędzy nauką a magią. Z długiego pobytu w Świeżym Jorku, a później w "alternatywnym"ośrodku w Kalifornii rodzi się niepokojący portret Ameryki. Włóczęga po Indiach, w tym trzy miesiące spędzone w jednym z aśramów, pozwala Terzaniemu dostrzec duchowość tego kraju. Twórca poznaje medycynę tybetańską i chińską, jogę i energoterapię. Przypadkowe spotkanie ze starym mędrcem w Himalajach - choć zapewne nic nie zdarza się przypadkiem - wyznacza koniec wędrówki. Pośród ciszy idealnej przyrody Terzani dochodzi do wniosku, że najistotniejsza jest harmonia ze światem i samym sobą: trzeba umieć spoglądać na niebo i być chmurą, trzeba "słyszeć melodię".

Szczegóły
Tytuł Nic nie zdarza się przypadkiem
Autor: Terzani Tiziano
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nic nie zdarza się przypadkiem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nic nie zdarza się przypadkiem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nic nie zdarza się przypadkiem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Leca

  Następna wartościowa pozycja tego autora.Był bardzo ciekawą osobistością...

 • MiraWind

  Postać Tiziano Terzaniego od zawsze nie fascynowała, dlatego oczywistym było to, że ta biografia wcześniej, czy potem trafi w moje ręce. W tej idealnej autobiografii Terzani przedstawił siebie takiego, jakim jest naprawdę - bez ściemy. Super przyjemna a zarazem bardzo genialna lektura, spowodowała, że ja też postanowiłam przewartościować własny świat. Autobiografia genialna!

 • dzioobson

  Książka ebook wielorazowego użytku. Można ją czytać i czytać, i za każdym razem odkryć jakieś fantastyczne zdanie, które rezonuje w głowie i zmusza do przemyśleń...

 • Vajolka

  Pierwsza książka ebook Terzaniego, która wpadła w moje ręce, lecz chcę więcej i więcej. To niebywałe, że człowiek, który dowiaduje się o własnej chorobie, może czerpać taką radość z życia. "Nic nie zdarza się przypadkiem" to poszukiwanie swojej drogi, udana próba pogodzenia się ze swoim życiem, to radość, którą daje nam każdy dzień, to wszystkie dary, które przynosi nam los. Gorąco polecam!

 • Hikaru

  Przyznam się szczerze, że to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Dużo dobrego o nim słyszałem od kolegów i nie tylko, więc postanowiłem sam się przekonać na swojej skórze. Czytając tę książkę, a w zasadzie biografię da się odczuć, że ten człowiek wielbi to co robi. Podróże to element nie tylko jego życia, lecz element jego samego. Cudowna i pouczająca podróż!

 • Portos

  Książka ebook jest wspaniała. Przedstawia podroż w poszukiwaniu życia. Twórca chory na raka szuka leku, ukojenia, spokoju. Brava dla Tiziano Terzaniego za jego charyzmę. Niby nie ma tu tradycyjnie poprowadzonej akcji, lecz od pierwszych kart książka ebook jest niesamowicie wciągająca. Bardzo rzetelne opisy kultur dalekiego wschodu. Polecam!

 • Beata Sułtanik

  Bardzo lubię książki reportażowe. Od jakiegoś czasu bardzo najbliższy stał się Terzani Tiziano, dzięki jego ebookom odbyłam niejedną podróż. Daltego nie mogę doczekać się jego kolejnej książki. Słyszałam, że ma być zupełnie inna niż poprzednie. Zamówiłam i mam nadzieję, że szybciutko trafi w moje rączki. Jeśli ktoś nie czytał ksążek Tiziano, to zachęcam ponieważ warto.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!