Czytaj więcej:
Naznaczone złotem okładka

Średnia Ocena:Naznaczone złotem

Szesnastoletnia Deka musi przejść Rytuał Czystości, który zadecyduje, czy zostanie prawowitą członkinią własnej wioski. Świadoma, że wyróżnia się wśród innych, Deka modli się, żeby jej krew była czerwona, a ona wreszcie mogła poczuć, że gdzieś przynależy.  Kiedy jednak podczas Rytuału jej krew staje się złota, Deka wie, że za nieczystość poniesienie konsekwencje gorsze niż śmierć.   Z wybawieniem przychodzi zagadkowa kobieta, która oferuje Dece przyłączenie się do grupy dziewcząt takich jak ona – armii walczącej dla cesarza.  Świadoma niebezpieczeństw, które czyhają, Deka nad wszystko pragnie akceptacji, dlatego postanawia porzucić to, co dotychczas znała. Kiedy dociera do stolicy, żeby przygotowywać się do największej walki własnego życia, odkrywa, że otoczone olbrzymimi murami miasto skrywa dużo niespodzianek. Nikt i nic nie jest tym, czym się wydaje. Nawet sama Deka. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Naznaczone złotem
Autor: Forna Namina
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: We need YA
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Naznaczone złotem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Naznaczone złotem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Naznaczone złotem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Weronika

    „Naznaczone złotem” to zaskakująca fantastyka młodzieżowa. Główną bohaterkę Dekę czeka Rytuał Czystości, który ma sprawdzić jakiego koloru jest jej krew. Niestety jest złota przez co kobieta zostaje uznana za demona, a mieszkańcy wioski odcinają się od niej. Dece przyjdzie zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, a także będzie musiała stawić czoła swojemu przeznaczeniu. Gdy tylko zobaczyłam piękną okładkę „Naznaczonych złotem” wiedziałam, że czeka mnie interesująca historia. Bardzo dynamicznie zżyłam się z Deką - główną bohaterką przez co łatwiej było mi jej kibicować, lecz wiele trudniej czytało mi się o strasznych rzeczach jakich doświadczyła. W książce pdf zostają wspomniane makabryczne sytuacje. Nie są one szczegółowo opisane, jednak osoby szczególnie wrażliwe na takie treści powinny mieć to na uwadze. Wielkim atutem są tutaj postacie drugoplanowe, które nie są tylko ładnym tłem, lecz faktycznie wnoszą coś do opowieści. W książce pdf znajdziecie także subtelny wątek romantyczny, który był uroczy! Motyw złotej krwi był wyjątkowo oryginalny, jednak jeszcze ciekawsze okazały się być krzykacze śmierci, czyli zagadkowe istoty, którym trzeba stawić czoła. Gdy już myślałam, że odkryłam w jakim kierunku pójdzie historia to autorka wywróciła cały świat do góry nogami. Ostatnie kilkadziesiąt stron musiałam czytać w zwolnionym tempie, ponieważ dostałam mnóstwo różnorakich informacji i nie chciałam aby mi coś umknęło. Mamy tutaj także motyw potyczki z patriarchatem, przemianę bohaterów, siostrzaną miłość a także silne, kobiece postacie. Jeśli miałabym szukać minusów to uważam, że niektóre rzeczy przychodziły bohaterom zbyt łatwo. Gdy pojawił się jakiś kłopot to czasami za dynamicznie znalazło się i jego rozwiązanie, ALE: lecz z drugiej strony uważam, że to dobrze. Nasze bohaterki wycierpiały tyle złego, że chciałam, żeby niektóre rzeczy przychodziły im łatwiej. Jeśli lubicie książki z silnymi, kobiecymi postaciami, które walczą o własne prawa - czytajcie. Jeśli kochacie plot twisty - czytajcie. Jeśli dobra, młodzieżowa fantastyka przyprawia was o szybsze bicie serca - czytajcie. Jeśli razem ze mną chcecie wyczekiwać premiery drugiego tomu - czytacie. Ta książka ebook pokazuje, że nawet po traumatycznych zdarzeniach warto się unieść i walczyć dalej. Mam nadzieję, że będzie ona inspiracją dla wszystkich skrzywdzonych osób. Książka ebook 14

  • anonymous

    Przeznaczenie jest złotem i nic, lecz to nic nie stanie mu na drodze. Życie Deki, a także innych dziewcząt podporządkowane jest dążeniu ku Rytuałowi Czystości. Krew powinna płynąć w ich żyłach w kolorze głębokiej czerwieni, szlachetnej i czystej. Ale kiedy zamiast czerwieni ujrzysz złoto - twoje dni zostaną policzone, a ostatni nadchodzi właśnie teraz. Nieczystość nigdy nie zostaje wybaczona, a bliscy potrafią wymierzyć pierwszy cios. Jednakże droga Deki ku przeznaczeniu, pomimo swych zawiłości i trudów musi prowadzić ją dalej, a przed kobietą staje ktoś, kto ją ratuje. A może skazuje na przeżywanie kolejnych fal bólu i cierpienia? O tym Deka będzie musiała przekonać się sama, a także wsłuchać się w głos przeznaczenia, który od teraz będzie szeptał jej do ucha bez przerwy - maszyna ruszyła i wchodzi na coraz to wyższe obroty. Nigdy nie sądziła, że jej los został przypieczętowany, ale teraz kiedy wszystko jest jasne - czas na prawdziwą walkę. Co czuję? SZOK! Doznałam ogromnego szoku, bo książka ebook mnie zachwyciła. Podeszłam do niej na spokojnie, bez tupania nogami, lecz Moi Drodzy, tupanie nogami przyszło samo i nie opuściło mnie aż do końca ostatniego zdania! Silna główna bohaterka, która od początku przechodzi przemianę. Postaci poboczne, które idealnie uzupełniają Dekę i spełniają własną rolę w całej fabule. Do połowy książki miałam poczucie, że znajdę jakieś minusy, jednak później zdecydowanie straciłam to przeczucie. Bawiłam się świetnie, a kilka brutalnych scen dodało książce pdf naprawdę dobrego klimatu. Wątek miłosny? Coś się kręci, coś się dzieje, lecz to coś mało wyczuwalnego, delikatnego. Autorka skupiła się na umiejętnościach bohaterów i rozbudowie historii. Olbrzymim plusem tej historii jest według mnie wprowadzenie wątku potyczki o status kobiet. Przedstawienie tego, jak wygląda ich życie, jak są traktowane i wedle jakich zasad powinny żyć. Przemyślenia Deki w tym temacie dają wiele do myślenia! Podsumowując - zalecam Wam ją z całego serducha i pomimo docelowej grupy wiekowej (14+) nie czujcie, że książka ebook Was zawiedzie - oj nie. To coś, co sprawi, że Wasze emocje będą pozytywne! I krótkie jedno dodatkowe zdanie... Widzicie tę okładkę? No właśnie. OKŁADKOWE SROKI NA POKŁAD!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!