Czytaj więcej:
Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? okładka

Średnia Ocena:Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?

Rodzice przekazują dzieciakom własne przekonania i wartości, a one zazwyczaj chętnie z nimi współdziałają. Trwa to jednak tylko do czasu, póki nie osiągną wieku nastoletniego. Wówczas niespodziewanie wszystko się kończy. Kiedy dzieci mają czternaście lat, jest już za późno na wychowanie! Nastolatki same komunikują to rodzicom, tylko ci nierzadko nie chcą ich słuchać. Jesper Juul, uznany pedagog i terapeuta rodzinny, podkreśla, że dorośli mają do odegrania ważną rolę w życiu nastolatka. Są jak sparingpartner, który stawia maksymalnym opór, nie wyrządzając żadnej krzywdy. Wciąż mają wielki wpływ na myślenie i postępowanie własnego dziecka, lecz nie jest to już wpływ bezpośredni. Juul opisuje także najistotniejsze kłopoty wieku nastoletniego, takie jak seksualność, alkohol, kłopoty w szkole, obowiązki domowe, kwestię wzajemnego zaufania i wsparcia.

Szczegóły
Tytuł Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?
Autor: Juul Jesper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: MiND Dariusz Syska
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Małgorzata Legawska

  Zupełnie inaczej niż o nastolatkach. Podobno niektórych czytających wpędza w poczucie winy - mnie akurat wyzwala. Ciepły ton narracji, przykłady z życia i uświadomienie, że nastolatek to nie plastelina - lecz można jakoś z nim żyć;) I nawet się tym wspólnym życiem cieszyć.

 • fuks_ja

  Bardzo ciekawy jak zwykle wywód Jespera Juula, lecz jak dla mnie zbyt skrótowy - a szkoda, ponieważ temat bardzo kluczowy i wart pogłębienia.

 • Marta

  Zalecam każdemu rodzicowi, najlepiej w pakiecie z warsztatami z pedagogiki Juulowskiej.

 • Elżbieta Kostrzewska

  Doskonała książka ebook dla rodziców, pomoże w zrozumieniu nastolatków

 • Tomasz Dyk

  Kontrowersyjna i prowokująca do myślenia lektura, lecz być może pomoże Ci Drogi czytelniku zrozumieć własne nastoletnie dzidziuś i umocni wasze więzi zamiast je niszczyć. Prosta do czytania, łatwy język, przykłady z życia . Naprawdę warto. Ja przeczytałem w jeden wieczór...Spróbowałem w relacji z synem i...działa. Zamiast oskarżeń - zrozumienie. Zamiast złości - akceptacja.

 • Czarek Posak

  Mądra, pomaga zrozumieć ten niełatwy wiek i się dostosować do wymagań chwili.

 • Joanna

  Przy mieszkaniu z nastolatkiem nieodzowna lektura😉

 • hugo

  Idealna książka ebook dla rodziców mających nastoletnie dziecko!! Książkę bardzo dynamicznie się czyta a rady w niej zawarte można wykorzystać chociażby w cześć w praktyce. Żałuję ze tak późno wpadła mi ona w w ręce, lecz lepiej późno niż wcale:)

 • anonymous

  zalecam rodzicom. szkoda, że nasi rodzice nie mieli takiej świadomości jaką my możemy teraz zdobyć dzięki takim mądrym publikacjom.

 • iza

  Czy wiedzieliście, ze po 10 roku życia Waszego dzidziusia skończyło się jego "wychowywanie"?Teraz możecie jedynie czy również dopiero wspierać własną nastoletnią pociechę, zadbać o rozwój Waszych relacji i czerpać radość z obserwacji, jak radzi sobie w życiu. Bez poczucia winy. Krzepiące. Zmieni Wasz sposób myślenia o Waszych rodzicielskich powinnościach a także o tym, kim jesteście dla Waszego Nastolatka.Sparingpartnerem. Nie służącą. Nie Mama-Hotel. Nie strażnikiem więziennym.Poradnik, jak przemienić Wasze rodzinne życie na lepsze. Choćby rodzina była niepełna, patchworkowa czy baaardzo wielodzietna.Polecam.

 • Ewelka

  "Nastolatki" to następny idealny tutorial wychowawczy autorstwa Jaesper Juul. Podobnie jak w poprzednich pozycjach, nie dostajemy gotowych porad, a jedynie wiedzę, dzięki której rodzice mają szansę sami "wpaść" na rozwiązanie własnych kłopotów wychowawczych. Juul następny raz utwierdza w przekonaniu, że najlepszym podejściem do dzidziusia jest pozostanie nie tylko rodzicem i opiekunem, lecz przede wszystkim przyjacielem własnej pociechy. Książka ebook dla wszystkich rodziców, nie bójcie się poradników, naprawdę nie gryzą.

 • Kasinia

  Każdy rodzic nastolatka wie, że przychodzi taki okres, kiedy rodzice przestają być autorytetem, a dzidziuś zaczyna samodzielnie wkraczać w okres dorosłości. "Tam, gdzie kończy się wychowanie" to książka, która pomoże wszystkim rodzicom zrozumieć, jakie zmiany zachodzą w umyśle nastolatka, a jednocześnie uświadomi, że okres młodzieńczy nie jest całkowitą samowolką dla dziecka. Rodzic też powinien mieć własny wkład i nad wszystko powinien potrafić słuchać i w dalszym ciągu pozostawać przyjacielem własnego dziecka, mimo, że pociecha nie zawsze skorzysta z naszych rad.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!