Czytaj więcej:
Najdłuższa podróż okładka

Średnia Ocena:Najdłuższa podróż

W obliczu śmierci Ira wspomina własne przeżycia z czasów II wojny światowej: radości i smutki dnia codziennego a także olbrzymią miłość – żonę, Ruth. Równocześnie z historią Iry poznajemy Sophię, studentkę próbującą pozbierać się po burzliwym związku, a także Luke’a, ujeżdżacza byków, który po trudnym wypadku zamierza wrócić na rodeo. Historie obydwu par zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek a także że miłość ma wymiar uniwersalny. Dzieli ich właściwie wszystko. Łączy zaledwie... miłość. Czy wystarczająco silna, by mogli o sobie myśleć: MY? Czy dzieje starego, żegnającego się z życiem człowieka mogą przemienić bieg historii pary młodych ludzi, którzy dopiero w życie wchodzą?

Szczegóły
Tytuł Najdłuższa podróż
Autor: Sparks Nicholas
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Najdłuższa podróż pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Najdłuższa podróż Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Najdłuższa podróż PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Cudowna książka, zakończenie trochę przewidywalne. Polecam!

 • Iwona

  Wzruszona książka ebook szczególnie zalecam na jesienne wieczory przy herbacie.

 • Edzia

  Wzruszająca historia o miłości jaką każdy z nas chciałby przeżyć. Polecam!

 • Caroline Livre

  PRZYPADEK ZMIENIA WSZYSTKO Spotkanie Luka i Sophii mogło wydawać się przypadkowe, a uczucie, które powstało pomiędzy nimi – co najmniej zaskakujące. Ona studiuje historię sztuki i marzy o pracy w galerii, a on zarabia na życie ujeżdżając byki. Zdawałoby się, że ich światy oddziela od siebie gruby mur. Czy mimo wszystko ich miłość ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? „Najdłuższa podróż” już od początku wydawała mi się kolejnym schematem. On i ona, dwa różnorakie światy, które ponoć się wykluczają. Każdy z bohaterów ma bowiem inne problemy, ich codzienność wiąże się z innymi sprawami i wszystko, lecz to naprawdę wszystko ich dzieli. A jednak dynamicznie rodzi się pomiędzy nimi uczucie, które, choć teoretycznie nie ma szansy powodzenia, rozwija się z prędkością błyskawicy. „Wiem, jak bardzo ci na nim zależy. Lecz twoje życie i jego życie to dwie różnorakie bajki, to dwie różnorakie galaktyki. A to znaczy, że od tej chwili musisz sądzić na własne serce, ponieważ inaczej rozpadnie się na milion drobnych kawałków.” Najczęściej szukam w powieściach czegoś nowego, świeżego i oryginalnego. Czasem jednak przewidywalność mnie nie zniechęca, a jeśli chodzi o Nicholasa Sparksa, to już dawno przyzwyczaiłam się do jego pomysłów na fabułę. Są one zatrważająco proste i nieskomplikowane, pozbawione tragicznych zwrotów akcji, lecz i cudowne w własnej prostocie. W końcu wszystko zależy od punktu widzenia i oczywiście gustu czytelnika. Prócz tradycyjnej historii miłosnej, twórca dodał w tej książce pdf też drugi wątek, który przeplata się z romantycznym. Na początku nikt z nas nie domyśliłby się związku opowieści o bezdzietnym małżeństwie z teraźniejszością, który zaskakuje swoim pięknem. Przyznaję się, że w „Najdłuższej podróży” odnalazłam miłość, jaką prawdopodobnie każda dziewczyna chciałaby przeżyć. Taką, o jakiej śnimy po nocach i marzymy za dnia. Tą, która pokonuje przeszkody, burzy mury i uszlachetnia ludzi, lecz przede wszystkim trwa dłużej niż śmierć. W własnych powieściach Sparks prezentuje również, że wierzy w dobro. Ufa, że niezłych ludzi zawsze spotyka szczęśliwe zakończenie. Usilnie trzyma się myśli, że nawet, jeśli doświadczają bólu i nieszczęścia, jeśli potykają się i upadają, to jednak pewnego dnia otrzymają za to nagrodę. A ja chciałabym być taką optymistką, jak on. „Najdłuższa podróż” to następna cudowna i rozczulająca książka ebook autorstwa Nicholasa Sparksa. Może wydawać się schematyczna, przewidywalna i odrobinę zbyt „cukierkowa”, lecz z pewnością wniesie odrobinę wiary w siłę niezła do naszej codzienności. www.carolinelivre.pl

 • Piotr Kapusta

  książka ebook super, 4 gwiazdki za wątek z umierającym Irą, wg mnie na siłę, trochę sztucznie przedłużany. Może się nie znam, lecz ile można umierać leżąc w zimnie w rozbitym aucie i będąc starym człowiekiem? :) Poza tym idealna opowiadanie o miłości. Jeśli ktoś oglądał film, to zaznaczę że to nie to samo, to 2 różnorakie wersje tej opowieści.

 • Justyna Sieradzka

  Zalecam bardzo dobrza książka ebook na zimowe wieczory.

 • 0301aleksandra

  Nicholas Sparks ...niekwestionowany mistrz opowieści o miłości, twórca kilkunastu powieści, których pojawiły się ekranizacje. Dużo z nich długo miało status ''best'' :) Najdłuższa podróż - opowiadanie dwóch par - Iry i Ruth a także Sophie i Luke'a. Historia par, których dzielą pokolenia, ale tak naprawdę łączy więcej niż mogą sobie wydawać. Ira i Ruth - historia miłosna jak z nie jednego romansu. Jednocześnie poznajemy, wspomnianych już - Sophie i Luke'a - dwojga młodych których dzieli wszystko...lecz ich przypadkowe spotkanie dają początek niespodziewanemu i głębokiemu uczuciu. Ona - studentka historii sztuki. On - ujeżdżacz byków. Czy uczucie zdoła pokonać różnice jakie ich dzielą? Lektura uświadamia nam, że życie potrafi złączyć ludzi w najmniej oczekiwanym momencie...Polecam każdemu miłośnikowi dobrej lektury :)))))!!!!!!!!!!

 • Monia

  Na początek chcę skierować kilka słów do czytelników, którzy może nie do końca przepadają na twórczością Sparksa. Niektórym może się on kojarzyć tylko z ebookami dla dziewczyn i koniec. Jednak po przeczytaniu tej powieści mogę stwierdzić, że nie jest ona skierowana tylko do osób, które czytają romanse. Jest to książka, po którą powinien sięgnąć każdy, kto lubi zwyczajne, interesujące , dobre historie.,,Moim zdaniem ludzie nierzadko nie zdają sobie sprawy, że nic nie jest dokładnie takie, jak to sobie wyobrażają.’’Najdłuższa podróż - życie, dla Iry Levisona było wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Gdy ulega wypadkowi i unieruchomiony, trudno ranny przebywa uwięziony w aucie, nie liczy na żadną pomoc, ale otrzymuje ją - od zmarłej małżonki Ruth. Daje mu nadzieję na przetrwanie tej niełatwej sytuacji. Jednocześnie poznajemy historię Sophie i Luke'a, których dzieli wszystko, ale łączy niespodziewane i głębokie uczucie. Ona - studentka historii sztuki. On - ujeżdżacz byków. Czy uczucie zdoła pokonać różnice jakie ich dzielą?Jest to opowieść obyczajowa, romans a także dramat, w dobrym stylu Sparks'a. Epizody są podzielone na trzy części i są opisane z punktu widzenia trójki bohaterów. Twórca opisując wydarzenia z perspektywy Iry zastosował narrację pierwszoosobową. Kiedy omawiał zdarzenia widziane oczami Sophii a także Luke’a była to narracja trzecioosobowa.Książka ta rozbawiła mnie, wzruszyła i czytając ją spędziłam przyjemnie czas. Opowieść jest napisana wyjątkowo ciekawie, ponieważ akcja przeplata się - raz dzieje Iry a raz Sophie i Luke'a. W ,,Najdłuższej podróży'' pojawił się wątek miłosny, wojenny, listowny bohaterów - czyli wszystko co charakterystyczne dla Sparks'a. Do tego książkę czyta się bardzo dynamicznie - przeczytałam w dwa dni a kiedy dotarłam do końca nie mogłam uwierzyć, że to już koniec.,,To, że o czymś myślisz, wcale nie znaczy, że to rozważasz, a tym bardziej, że to zrobisz.’’Książka pokazuje, że na przestrzeni lat mimo zmieniającego się świata miłość zawsze jest ważna.,,Jeśli istnieje niebo, odnajdziemy się, ponieważ bez Ciebie nie ma nieba.’’Polecam przeczytać tą książkę wszystkim, bo uważam, że każdemu coś w niej się spodoba. Jest to po prostu arcydzieło!

 • paola12322

  Nicholas Sparks - niemal wszystkie jego książki goszczą u mnie na półce. Jest niepowtarzalny, każdej powieści towarzyszą różnorakie emocje. Także w tym przypadku nie można się zawieść. Dwoje ludzi spotyka się przypadkowo (czyżby przeznaczenie?) i Sparks się tym "bawi". Wymyśla nową historię, przeplataną z dziejami starszego człowieka i jego perypetiami miłosnymi. Czyta się dynamicznie i lekko, jednak pozostaje w pamięci na długo.

 • HypatiaGrey

  Książka ebook ta poruszy nawet najtwardszego czytelnika. Interesująca fabuła, doskonale odwzorowane otoczenie i idealnie opisywane uczucia. Niedość dobrego to okładka piękna. Zalecam

 • wercix99

  Nicholas Sparks przedstawia nam dwie różnorakie historie, jedna o starości, druga o młodości. Wydawałoby się, że niewiele mają ze sobą wspólnego, lecz czy na pewno? Obie te historie łączy miłość, igranie ze śmiercią, zamiłowanie do sztuki, a także wzajemne oddanie. Książka ebook jest oprawiona w doskonały klimat. Wspomnienia Iry wyświetlają się w naszej głowie, jak film w kinie i skłaniają do refleksji. Czytelnik czuje w jednym momencie radość, rozbawienie i melancholię, a na następnej stronie jest już poirytowany, zły i rozczarowany. Twórca na każdym kroku nas zaskakuje. Podoba mi się z jaką łatwością buduje w książce pdf napięcie i nieprzewidywalną akcję, a także to, jak idealnie udało mu się połączyć te dwa, z goła odmienne, wątki. Jednak najbardziej zaskoczył mnie sposób, w jaki przeciął ze sobą drogi tych bohaterów. Zapraszam do przeczytania całej recenzji: https://ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com/2016/05/10-najduzsza-podroz-nicholas-sparks.html

 • Paulina Odzimek

  Sparks jest zaprzeczeniem teorii "nie ma ludzi niezastąpionych". Nikt, powtarzam nikt nie jest w stanie konkurować z jego kunsztem pisarskim. Najdłuższa podróż mnie rozczuliła, tak, to najlepsze określenie. Ta książka ebook rozczula. Uczy kompromisu i tego, że miłość może być do końca świata i o jeden dzień dłużej. Dwie, z pozoru nie łączące się historie, idealnie barwią w mojej głowie miłość karta, za kartką. Wzrusza i bawi, uczy doceniać, ufać i nie zapominać.

 • Karolina Zientek

  Książki Sparksa mają specyficzny styl i większość z nich jest do siebie w pewnym sensie podobna.... lecz wiecie co?... i tak je kocham ! :) Przeczytałam większość z nich ....najdłuższą podróż pochłonęłam w jeden dzień przy końcu płacząc jak bóbr. Historia rozkręca się powoli i niektórych książka ebook z początku może nudzić jednak w drugiej części wszystko zaczyna tworzyć idealną całość....akcja się rozpędza, żeby na końcu całkowicie zaskoczyć i rozłożyć na łopatki ! Jeśli oglądaliście już film to i tak zalecam Wam przeczytać książki bo w ekranizacji ta historia jest inaczej przedstawiona.... lecz o tym przekonajcie się sami :) Warto !

 • Nina Koder

  Ostatnio mam tak zwanego nosa do interesujących książek. Intuicyjnie postanowiłam dać szansę Najdłuższej podróży Nicholasa Sparksa i byłam urzeczona tą niezwykle ciepłą historią. Sam Sparks to klasa sama w sobie, jak ten mężczyzna potrafi głęboko pisać o emocjach i uczuciach pomiędzy ludźmi.

 • Anna Pleśniak

  Zalecam książka ebook zawiera wątek miłosny a historia napisana przez Nicolasa jest zarazem zabawna jak i wzruszająca :D

 • senarien

  Bardzo lubię książki Nicolasa Sparksa, dlatego po "Najdłuższą podróż" sięgałam z przekonaniem, że czekają mnie długie, miłe chwile przy książce pdf i kawie. Nie zawiodłam się - dzięki powieści zrelaksowałam się i przeniosłam się w zupełnie inny świat. Książka ebook opowiada równoległe dwie pozornie odrębne historie - lecz czy na pewno odrębne? Dla mnie odpowiedź na to zapytanie była znacznym zaskoczeniem... Historia jest bardzo wzruszająca, momentami traciłam kontrolę ponad emocjami i po prostu się rozklejałam. Nicolas Sparks po raz następny udowodnił, że wie jak pisać książki dla kobiet. Jak pisać w taki sposób, żeby poruszyć serca czytelniczek. Książka ebook liczy niemal 500 stron, a przeczytałam ją niesamowicie szybko. To zasługa nie tylko wciągającej fabuły, lecz też przystępnego języka. Nierzadko się zdarza, że niełatwy styl autora komplikuje czytanie książki - na szczęście nie u Sparksa. Jestem pod olbrzymim wrażeniem twórczości Nicoalasa Sparksa, znajduje się on w czołówce moich ulubionych autorów, których książki mogę czytać o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od nastroju :-) Gorąco polecam.

 • Karolina Matczak

  Bardzo wzruszająca książka, godna polecenia dla każdego. Opisanie dwie historie miłosne tak różnorakie a jednak tak podobne. Ira Levison 91 letni facet podczas wypadku samochodowego wspomina własną małżonkę i ich miłość, która musiała przetrwać wojnę. A także historia Sophi i Luk'a. Luke niestety skrywa tajemnice... Prześliczna książka ebook

 • Paulina Jankowska

  Najwspanialsza . Zalecam dla wszystkich pań :) Zalecam także film zaraz po przeczytaniu.

 • wiki190498

  Jestem olbrzymią wielbicielką Nicholas'a Sparks'a i tym razem się nie zawiodłam. Opowieść jest na prawdę idealna i niejednokrotnie do niej wracam :) na pewno zamówię resztę jego powieści :)

 • czubekweronika

  Nie ukrywam, że do lektury Najdłuższej podróży zmotywowała mnie jej ekranizacja, a przynajmniej zwiastun do filmu. Niestety nie zdążyłam zobaczyć go na wielkim ekranie, co nie zmienia faktu, że na przeczytaniu pierwowzoru mi zależało. Po średniej lekturze Ostatniej piosenki postanowiłam dać Sparks'owi jeszcze jedną szansę. Całe szczęście, że to zrobiłam, bo książka ebook jest warta uwagi.Przedstawione nam zostają dwie, zupełnie niezależne od siebie historie. Pierwsza - Sophie i Luke'a, dwojga zakochujących się w sobie ludzi, którzy chcą zawalczyć o wspólną przyszłość a także Iry - owdowiałego staruszka, który w obliczu własnej nieuchronnej śmierci pragnie po raz ostatni wspomnieć własne dotychczasowe życie. Od początku jednak wiemy, że dzieje tej trójki przypadkowo się ze sobą złączą, co moim zdaniem jest własnego rodzaju spojlerem. Powoli odechciewa mi się czytać opisów z odwrotu książek.Sophia jest ułożoną i spokojną studentką, której świeży chłopak do szczęścia nie potrzebny. Zwłaszcza po zerwaniu dwuletniego związku z Brianem. Już na początku książki nie polubiłam głównej bohaterki. Nigdy do mnie nie dotrze jak można wybaczyć mężczyźnie zdradę. Ktoś musi być naprawdę zdesperowany, żeby posunąć się do tego typu rzeczy. Co do Briana - autorzy są niezwykle sztampowi przy kreowaniu eks chłopaków/dziewczyn. Rozumiem, że niewierny facet nie jest wcieleniem dobroci, lecz nie czyni go to najpodlejszym i najgłupszym człowiekiem, jaki stąpa po tej Ziemi! Taka drobna uwaga. Luke jest za to typem chodzącego ideału, którego największą wadą jest upór przy groźnym ujeżdżaniu byków (oczywiście nie robi tego dla siebie, lecz dla trudno pracującej matki). Bohaterowie źle wykreowani, lecz nie oszukujmy się - Nicholas Sparks jest w tym (o ironio) idealny.Po pełną recenzję zapraszam na bloga: http://bookocholic.blogspot.com/2015/09/najduzsza-podroz-nicholas-sparks.html

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!