Czytaj więcej:
Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim okładka

Średnia Ocena:Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim

"Na ostatni guzik" to nowy, cudownie ilustrowany wybór wierszy i prozy ks. Jana Twardowskiego, zawierający teksty do tej pory niepublikowane, jak też te najbardziej przez czytelników twórczości ks. Twardowskiego cenione. Znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. A dzięki dużej, czytelnej czcionce dzieci mogą jej nie tylko słuchać podczas wspólnej rodzinnej lektury, lecz i czytać samodzielnie, mogą po nią sięgnąć też seniorzy, by powrócić do chwil własnego dzieciństwa. Kalendarzowy układ i treści przeznaczone na różnorakie pory roku a także różnorakie święta czynią tę książkę idealnym upominkiem na każdą okazję i dobrym towarzyszem przez cały rok. Książka ukazała się z okazji setnych urodzin księdza Jana Twardowskiego.

Szczegóły
Tytuł Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim
Autor: Twardowski Jan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • monia

  zalecam

 • beatajarosz

  Kupiłam jako niezobowiązujący upominek na Pierwszą Komunię, piekne wydanie, twarda oprawa, duza, gruba ksiazka, jak dla mnie na taki upominek idealna.

 • Katarzyna Skiba

  Ostatni mój zakup, to książka ebook ks.Jana Twardowskiego "Na ostatni guzik". Może być wspaniałą lekturą dla dzieci i starszych.Myślałam,że podaruję ją mojej kuzynce lecz prawdopodobnie będzie najlepszym upominkiem dla chrześnicy na Komunię Świętą.Doskonały zakup,ta książka ebook to trochę katechizm i modlitewnik.Napisana mądrze,dowcipnie,z poczuciem humoru.

 • Sylwia Madej

  Książka ebook dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym lecz i dla starszych. Teksty w stylu Księdza Twardowskiego, czyli utrzymane w radosnym tonie, jednocześnie mówiące o najistotniejszych życiowych prawdach.

 • dobrerecenzje.pl

  Wydawnictwo Święty Wojciech, jak zawsze potrafi zaskoczyć, powiem szczerze byłam pod dużym wrażeniem, jak zobaczyłam książkę ks. Jana Twardowskiego. Cudowna w twardej oprawie książka ebook formatu A4 ze słodkimi rysunkami na pierwszej stronie, które bardzo przyciągają oko, a szczególnie oko dziecka. Teksty zebrane w tej książce pdf są na każdy dzień roku, a także zawarte w niej kluczowe święta kościelne, to wszystko przez księdza w sposób bardzo jasny opisane. Stanowi bazę, a raczej podstawową wiedzę jaką powinno posiadać dzidziuś w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest to swego rodzaju przewodnik adresowany do najmłodszych, a ksiądz Jan Twardowski przekonuje, że dziecko, które posiada tę książkę na pewno zapnie wszystko na ostatni guzik. Literki są wystarczająco duże, z myślą o dzieciach, które mogą już samodzielnie czytać, lecz również kierowane do rodziców, dziadków, cioć i wujków, którzy poczytają dzidziusiowi i spędzą z nim przyjemnie czas. W 2015 roku przypada 100 rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego, który pisał nie tylko wiersze, jak też cudowne opowiadania, które chwytają czytelnika za serce. Książka ebook ta to wprost wymarzony upominek dla dzidziusia na święta, pod choinkę, lecz także na Pierwszą Komunię Świętą, więc drodzy rodzice, dziadkowie i rodzice chrzestni kupcie ją, a zobaczycie, że dzidziuś będzie szczęśliwe. Zabawne wierszyki, śmieszne opowiadania uczą i bawią, a przez to młody człowiek wiele się uczy np. o ziołach: „ szałwia czerwona szalona, ma dla nas jednak względy nie całując gęby, leczy mam dziąsła i zęby”… Do książki dołączony jest też kalendarz do powieszenia na ścianie. Każdy miesiąc cudownie omówiony i zawarta w nim myśl ks. Jana Twardowskiego zmusza dzidziuś do zastanowienia się i refleksji np. we wrześniu zawarta jest myśl „Kto nie miłuje ten zaczyna straszyć” to podpowiada dzidziusiowi jak być dobrym, słuchać rodziców, nie dokuczać kolegom. Oddaje Wam do rąk tę książkę kochani rodzice, dziadkowie, żeby odkryć wspólnie z dzieckiem te święte sekrety zawarte w książce. To sekrety narodzin, śmierci, zmartwychwstania, wniebowstąpienia Pana Jezusa, żeby wspólnie je z dzieckiem przeżyć. Ocena: 10/10 Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

 • jeke5

  Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006) był nauczycielem i przyjacielem dzieci. Uczył je religii, pisał dla nich książki i wiersze a także wygłaszał kazania.Z okazji setnej rocznicy urodzin księdza Jana Twardowskiego w 2015 roku Wydawnictwo Świętego Wojciecha opracowało i wydało całoroczny przewodnik z księdzem pt.,,Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim".Niektóre teksty publikowane są w książce pdf po raz pierwszy, a element z nich już jest słynna z innych opracowań. Książka ebook podzielona jest na cztery pory roku, a te z kolei na miesiące. W każdym miesiącu zawarte są kluczowe wydarzenia i rocznice albo święta w nim przypadające. I tak dla przykładu w maju znalazły się teksty i wiersze poświęcone nabożeństwom majowym, 1 maja-Święto Józefa Robotnika i Święto Pracy, 3 maja-Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski a także Święto Konstytucji 3 Maja, Wniebowstąpienie Pańskie, Zielone Świątki, Niedziela Najświętszej Trójcy, 15 maja- Międzynarodowy Dzień Rodziny, 22 maja- Dzień Praw Zwierząt, 26 maja- Dzień Matki.Jestem zachwycona tą książką. Genialnymi i pełnymi ciepła tekstami, które pomagają dzieciom, a także dorosłym, którzy muszą odpowiadać na dziecięce dociekliwe pytania, zrozumieć znaczenie obchodzonych świąt, rocznic i okazji. Pokazują, jak się można do nich przygotować, żeby pełniej w nich uczestniczyć. Uwrażliwiają i uczą miłości do tradycji a także otaczającego świata.Przewodnik jest cudownie wydany, w twardych okładkach, na bardzo dobrej jakości papierze. Zachwycają kolorowe ilustracje Elżbiety Kidackiej.Ciągle biorę tę książkę do ręki i oglądam, podziwiam, czytam mojemu synkowi. Jest idealna na prezent. Co tu wiele mówić, czy raczej pisać-jest dopięta na ostatni guzik:)

 • emik84

  Kalendarz przypomina nam o zbliżających się świętach a także kluczowych wydarzeniach. Żyjąc w ciągłym biegu częstokroć zapominamy o ich symbolice, o tym jak są ważne, jak bardzo potrzebne, jaka jest ich historia czy zwyczajnie, po co są obchodzone. Bardzo cudownie opowiada o tym wszystkim ksiądz Jan Twardowski (1915 – 2006) w książce pdf „Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim”.Na kartach tej wyjątkowej lektury, skierowanej nie tylko do młodszych czytelników, znajdziemy coś w rodzaju kalendarza dat. Od stycznia aż do grudnia ks. Twardowski opowiada o najróżniejszych świętach, tych bardziej jak i mniej słynnych bądź normalnie częstokroć zapomnianych. Do czytelnika zwraca się prostym, ciepłym mową tak, że nie sposób oderwać się od lektury. A o czym mówi? A o życiu, o naszej codzienności, o tym jak należy przygotować się do danego wydarzenia, święta tak by celebrować je w pełni. Przecież nie każde święto musi wiązać się z nakładami materialnymi, nierzadko starczy miły gest, ciepłe słowo, tak niewiele a czasem i o tym zapominamy. W książce pdf znajdują się różnorodne teksty księdza Twardowskiego i te publikowane wcześniej i te zupełnie nieznane, wybrane z całego dorobku pisarza. Podzielona została na dwanaście epizodów a każdy z nich jest odpowiednikiem jednego miesiąca. Myślę, że wydanie takiej niesamowitej publikacji w setną rocznicę urodzin autora jest pięknym gestem i fantastycznym pomysłem. Jego teksty, poezja, proza są stale żywe, stale poruszają i trafiają do serc każdego z nas. Ks. Twardowski jest dzisiaj nie tylko nauczycielem, lecz też przyjacielem, który prowadzi nas wskazując właściwą drogę w życiu, przypomina, że każdy świeży dzień jest niezwykły i trzeba umieć cieszyć się małymi rzeczami.Publikacja poza piękną treścią bogata jest w równie śliczne i kolorowe ilustracje, które ucieszą szczególnie młodszego czytelnika. Łatwy i przejrzysty układ lektury sprawia, że wszystko jest czytelne i uporządkowane. Ja oceniam ją bardzo wysoko i szczerze zalecam ;)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!