Czytaj więcej:
Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa okładka

Średnia Ocena:Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa

Od autoraOddaję do Państwa rąk własny czwarty tomik wierszy. Mimo że będzie to brzmiało kokieteryjnie, dodam, że ocenę utworów, które w nim są, pozostawiam Państwu, to jest Czytelnikom, a także Krytykom literackim, którzy zechcą łaskawie napisać o tym tomiku recenzję.Na ewentualną obronę zarzutów, jakie mogą się ze strony Krytyków pojawić, napiszę tylko, że zdaję sobie sprawę, iż treść i forma tych wierszy daleka jest od Psalmów Dawida, jakkolwiek ich tytuły tak sugerują. Jednakże dopowiem też, że z racji, iż utwory te są rozmową z Bogiem, o Którym opowiada Stary i Świeży Testament, z Bogiem, w Którego wierzę, Któremu ufam, choć z Którym również się nieraz wadzę, uważam, że określenie ich psalmami jest zasadne. Sądzę, że nie od rzeczy będzie, jeżeli wspomnę, co było inspiracją,która sprawiła, że te utwory postanowiłem napisać. A więc we wrześniu 2009 roku byłem na obozie rehabilitacyjnym w Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Pewnego popołudnia wszyscy uczestniczy obozu zostali zaproszeni na koncert paru zespołów bluesowych z regionu Kujaw, koncert, który miał miejsce w Teatrze Letnim w tym mieście. Na tym koncercie pomiędzy innymi grał zespół „Zdrowa Woda” z Ciechocinka. Tenże koncert odbywał się z okazji kolejnej edycji integracyjnego „Biegu Solnego”, w którym biorą udział Osoby chodzące i Osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich.Będę go długo pamiętał, ponieważ zabawa była na nim cudowna, a trwała dodrugiej w nocy. Proszę wybaczyć kolokwializm, którego teraz użyję, pisząc, że jeszcze dziś słyszę, jak chłopaki na scenie przycinalipięknie kawałki chicagowskiego i nowoorleańskiego bluesa, tak że– mimo iż siedzę na wózku – tańczyłem w ich rytm. Przyznaję, żebluesa to ja od wielu lat uwielbiam! Słuchając więc tamtego wieczorubluesowych kawałków i bujając się w ich rytm, wpadła mi do głowymyśl, aby do bluesa, muzyki ludzi samotnych, nierzadko rzuconych naspołeczny margines, jak również tych, którym rzeczywistość bardzo doskwiera,a przy tym muzyki, która daje radość, napisać kilka tekstów.Pierwszy psalm napisałem w październiku 2009 roku, zaś ostatni,czterdziesty, w październiku 2012 roku.Na zakończenie własnej wypowiedzi, może ciut za długiej, bardzo dziękuję mojemu Koledze, a przez jedenaście lat Sąsiadowi, Janowi Czerniawskiemu, za napisanie Wstępu. Dziękuję także mojemuBratu, Dominikowi Bryńskiemu, za projekt okładki a także jego Serdecznemu Koledze, Jackowi Biskupskiemu, za skład tego tomiku.Ukłony podziękowania przesyłam Januszowi Kozakoszczakowi,Prezesowi Zarządu drukarni SOWA Sp. z o.o., za umożliwienie publikacji.Dziękuję też mojej Żonie, Danusi, za wiarę i wsparcie,że tomik ten można wydać swóim sumptem i z pomocą DobrychLudzi.

Szczegóły
Tytuł Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa
Autor: Bryński Bolesław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Sowa Sp. z o.o.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mojemu Bogu śpiewam smutnego bluesa PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!