Czytaj więcej:
Młodość. Wyznania nastolatków okładka

Średnia Ocena:Młodość. Wyznania nastolatków

Wyrazisty, przejmujący i prawdziwy głos nastolatków spisany przez Linn Skåber, z wyjątkowymi ilustracjami Lisy Aisato. Nie sposób przejść obok niego obojętnie, bez względu na to, czy mieszkasz w Oslo, czy w Rzeszowie. To głośne YA, które pomoże ci być sobą. A jeśli jesteś już za stary, sprawi, że lepiej zrozumiesz własne nastoletnie dziecko, sąsiada, ucznia. "Mam wianuszek wągrów wokół nosa i krosty (…). Mam chorobliwie wielkie stopy (…). Jestem hałaśliwy, kiedy chcesz ciszy, i milczący, kiedy pragniesz porozmawiać. Jestem nieprzewidywalny, gburowaty i zmęczony (…). Jestem cały przepełniony pogardą, złością, frustracją i zapytaniami (…)." Właśnie rodzę się jako nastolatek. I nagle, z dnia na dzień, najlepsza przyjaciółka, stara drewniana klacz, Stella, nie jest już symbolem wolności, lecz staje się powodem wstydu. Pociąg, którego trasa i los pasażerów zależały kiedyś wyłącznie ode mnie, ma trafić w poklejone słodyczami łapy znienawidzonego małego trolla. A Pernille, ta Pernille, którą znałem od przedszkola, wydaje się odległym i obcym motylem, więc postanawiam trzymać z chłopakami. Teraz ona płacze. "Gdyby tylko wiedziała, jak bardzo się bałem, że jej skrzydła niespodziewanie mi ją odbiorą." "Młodość. Wyznania nastolatków" to opowieści o małych i wielkich rozterkach. O zmaganiach w czasie dojrzewania z wyolbrzymionymi drobnostkami i całkiem realnymi problemami, zmianami wymaganiami a także oczekiwaniami, z którymi młodzież styka się na co dzień. To wołanie, które przypomni dorosłemu czytelnikowi, że to, co dzisiaj zdaje mu się łatwe, bywa cholernie trudne. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Młodość. Wyznania nastolatków
Autor: Skaber Linn , Aisato Lisa
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Młodość. Wyznania nastolatków pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Młodość. Wyznania nastolatków Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Młodość. Wyznania nastolatków PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • motyle_w_glowie

  Siedzę, myślę i ocieram łzy… Sentymentalne łzy… Na chwilę przeniosłam się w czasie. Wróciłam do przeszłości, by przypomnieć sobie, jak to było być nastolatką. Z jednej strony ciekawie było sobie powspominać, z drugiej cieszę się, że mam ten okres za sobą. Ponieważ młodość i dorastanie to nie zawsze droga usiana kwiatkami, lecz nie jest to również ciągła wyboista droga. Młodość to emocje, to masa różnorakich emocji i to właśnie znalazłam w tej książce. Czasem odczuwałam radość, czasem smutek, czasem wsparcie, czasem totalne niezrozumienie. czasem miłość, czasem przeszywający ból. Wszystkiego po trochu, lecz wszystko w takich dawkach, które mocno mnie poruszały. I do tego te piękne ilustracje, które po prostu uwielbiam. „Młodość. Wyznania nastolatków” to następny tytuł, który uaktualnia moją listę ebooków życia. Ja nie zachęcam, tylko mocno Was namawiam do sięgnięcia po nią. Niezależnie od wieku.

 • Magdalena Dziedzic

  Kilkanaście różnorakich historii. Ten sam etap życia. Wrzuceni z dzieciństwa w dorosłość. Każdy podobny na własny sposób, różne problemy. Wejdź do mózgu nastolatka w dość nietypowy sposób. Według niektórych ta książka ebook będzie dziwnie napisana. Według mnie jest idealna. Zlepek historii wśród prześlicznych nietuzinkowych ilustracji spajają tę książkę w idealną całość. Autorka potrafiła odwzorować ten mętlik w głowie, kłopoty - które każde są inne, w dosadny sposób. Dla jednych mniej błahe, nawet my spoglądając dorośli widzimy tę różnicę wśród ludzi, tylko czy Ci nastolatkowie różnią się czymkolwiek od nas - mają inne problemy. Nie. Ta książka ebook trafia w sedno nie tylko podczas dojrzewania rzuca również światło na nasze dorosłe życie. Ci, dla których powinniśmy być oparciem, wzorem czasami sami są tym dla nas. Tylko musimy się zastanowić, czy żeby na pewno to jest dobre dla nich. Dla nas, dla całego ogromu społeczeństwa. Nikt sobie nie wyobrażał, jak potoczy się nasza przygoda z dorosłością, jedni chcieli wrócić do dzieciństwa, inni od razu być już dorosłym. A co pomiędzy? Nikt nie nauczył nas jak poradzić sobie z rzeczywistością, strachem i innymi skrajnymi emocjami. Linn weszła do świata, gdzie tych emocji jest ogrom, nigdy w sensie pozytywnym, a przedstawiła to w dość nietypowy sposób. Krótkie, treściwe rozdziały, dla niektórych będą za krótkie jak dla mnie są bombą, którą warto przeczytać zawierają to co koniecznie i zostawiają z niemałym szokiem. Szczera, krótka prawda o tym co siedzi u nastolatka w głowie. Jestem pełna podziwu, bo trudno jest w ogóle do takiej osoby dotrzeć, a co dopiero spróbować omówić jej myśli, zrozumieć ją w jakiś sposób. Wątki wzruszające, poruszające tą delikatną strunę wśród nas, niektóre głupiutkie dla nas – dla nich jest to kłopot na olbrzymią skalę, z którym nie mogą sobie poradzić. Nie wiem, ta książka ebook jest niecodzienna, zawierająca dech w piersiach treść w dodatku oprawa. Wydawnictwo jak zawsze zrobiło świetną robotę. Te ilustrację są... doskonale oddają uczucia, problemy, nadają rzeczywisty wymiar tym historią. Opowieść szczera, dosadna, idealna! Zalecam serdecznie, każdy powinien choć spróbować sięgnąć i zrozumieć.

 • Anonim

  ,,Niełatwo być w czasie przełomu, zmian, przemeblowania. Ponieważ właśnie tak może się czuć nastolatek. Jakby ktoś przemeblował mu pokój bez jego wiedzy i zgody. Chociaż o to nie prosił". 🌿🤸🏼‍♀️ ,,Młodość" to zestaw 31 krótkich opowiadań, które (mimo że są zupełnie od siebie różne) mają jeden wspólny pierwiastek - mówią o młodości i jej obliczach. Norweska autorka Linn Skaber spisała te historie i spostrzeżenia dotyczące okresu dojrzewania na podstawie rozmów z nastolatkami, którzy postanowili dopuścić ją do własnych (często najbardziej skrywanych) uczuć i przeżyć. 💐💌 ,,Młodość" jest zestawem wypełnionym po brzegi silnymi emocjami, takimi jak zagubienie, bezradność, pragnienie akceptacji, smutek, tęsknota, lecz również radość, pożądanie czy miłość. Każdy z tekstów, mimo że krótki i charakteryzujący się oszczędną formą (a może właśnie dlatego?), uderza w czułe struny i porusza. Książka ebook ta przypomina o blaskach i cieniach nastoletniego życia, a czytelnik, nawet jeśli lata młodzieńcze ma dawno za sobą, podczas lektury ma szansę poczuć się znów jak młody, dorastający człowiek, szukający własnego miejsca na świecie. Opowiadania Linn Skaber opatrzone są zniewalającymi ilustracjami autorstwa Lisy Aisato, stanowiącymi doskonałe dopełnienie treści. Pozwalają one czytelnikowi jeszcze głębiej przeżywać każdą z omówionych historii. Książka ebook jest prześliczna i przykuwa uwagę zarówno jeśli chodzi o warstwę słowną, jak i wizualną. To, w połączeniu z solidnym, cieszącym oko wydaniem sprawia, że pozycja ta idealnie nada się na prezent.

 • Kamila

  Starsze pokolenia lubują się w mówieniu do młodzieży o tym, że aktualnie mają najlepsze lata własnego życia, lecz dorośli zapominają, co prócz chwil radości wiąże się z młodością. O tym, że nie każdy wychowuje się w szczęśliwej rodzinie i nie każdy posiada niezłych przyjaciół. Że dorastanie to czas poszukiwania siebie a także pierwszego doświadczenia nowego, które nie zawsze jest dobre czy porządne. Że pierwsze złamane serce boli najbardziej i pierwszy zawód pamięta się na całe życie. Że presja jest niczym trucizna, a troski najbliższych odczuwa się intensywnie niczym własne. Że dorastaniu lubi towarzyszyć poczucie bycia niezrozumianym i bezradność w zderzeniu ze światem. Bywa dobrze, radośnie i miło, lecz nie tylko na tym polega młodość, a odbicie tego znalazłam u Linn Skåber. Dorosłej, która o mlodych napisała z dużą dozą empatii i czułości. Po licznych rozmowach z nastolatkami o tym, czego pragną, co ich boli i czego się boją stworzyła wielobarwny obraz ich życia. W formie krótkich tekstów odmalowała obrazy pełne emocji.. Momentami ściskała moje serce albo usiłowała wycisnąć ze mnie łzy. Pod wobec samego stylu pisania było to prawidłowe i klimatyczne, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę wagę każdego nawet najkrótszego tekstu... Całość staje się lekturą obowiązkową. Jestem mile zaskoczona. I pomyśleć, że skusiło mnie, że książka ebook ma ilustracje Lisy Aisato, a ona nie ma w zwyczaju współpracować przy tworzeniu czegoś, czego nie pokocham. przekł. Milena Skoczko-Nakielska

 • Weronika

  Minęło dużo czasu odkąd byłam nastolatką, jednak z tamtego okresu zachowałam dużo wspomnień. Niektóre z nich są świetne, o innych wolałabym zapomnieć, jednak wiem, że to właśnie one miały wpływ na to jaką osobą się stałam. Nastoletni wiek jest bardzo istotnym etapem w życiu, dlatego chętnie sięgnęłam po książkę Linn Skåber „Młodość. Wyznania nastolatków”. W swoim dziele norweska reporterka i osobowość telewizyjna zamieściła trzydzieści jeden krótkich tekstów, które zostały napisane na podstawie jej rozmów z młodzieżą. Historie, choć z pozoru tak różnorakie od siebie łączy jedno – niesamowita wrażliwość i szczerość, która wierzę, że podbije serca czytelników. Linn Skåber w niesamowity sposób przelała na papier emocje młodych ludzi tworząc dogłębne studium o dojrzewaniu. Niektóre epizody powodowały u mnie uśmiech, inne wzruszenie, a jeszcze inne głęboki smutek – wszystkie jednak skłoniły do refleksji. Olbrzymim atutem tej książki są magiczne ilustracje Lisy Aisato. Nie tylko doskonale dopełniają warstwę tekstową, lecz są też małymi dziełami sztuki. Moim zdaniem jest to pozycja obowiązkowa zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników (a szczególnie dla rodziców nastolatków i osób pracujących z młodzieżą). Dzięki przepięknemu wydaniu doskonale nada się na prezent. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytać tą niezwykłą publikację i Was też do tego zachęcam. „Młodość. Wyznania nastolatków” to pozycja napisana i zilustrowana sercem.

 • Anonim

  Czy czasami czujecie się nierozumiani? Tak...każdy czasami się tak czuje, a w takich chwilach oferuję Wam bardzo dobrą książkę, którą jest filozoficzna, młodzieżówka "Młodość" Bardzo trudno jest mi się wypowiedzieć na temat tej pozycji, bo była ona na tyle ciężka, że żeby ją zrozumieć, trzeba po prostu ją przeczytać. Książka ebook porusza problemy, dzisiejszych nastolatków. Takich jak np. niezrozumienie, smutek, żal, nietolerancja rówieśników, wygląd, kompleksy i dużo innych rzeczy, które są nie od dzisiaj dużym kłopotem każdego młodego człowieka (nie okłamujmy się, każdy z nas miał w życiu jakiś problem) Pozycja ma w sobie to coś, czego tak nierzadko mi w ebookach brakuje, a mianowicie odpowiedzi. Odpowiedzi na moje pytania, które zadaje do danego tekstu. Nierzadko się zdarza, że oczekuję od książki wyjaśnienia sytuacji, a oto w tej pozycji można było ją odnaleźć. Naturalnie jak to z gatunku filozofia, nie na pierwszy rzut oka, żeby odnaleźć sens, trzeba było głębiej zanurzyć się w powieść, a wówczas wszystko stawało się jasne... Czytając "Młodość", odnajdywałam poniekąd cząstkę siebie, ponieważ nie będę obijać w bawełnę, że i mnie życie czasami daje w kość. Tekst zawarty w tej książce pdf nie raz dawał mi powód do łez, lecz też do wielu refleksji i tych odpowiedzi, o których wcześniej wspomniałam. W skrócie książka ebook jest nieziemska i jest ona istnym złotem. Zalecam ja całym moim sercem!

 • książkowy krawiec

  Okres nastolactwa mam już dawno za sobą. Nierzadko łapię się na tym, że już pozapominałam jak to jest mieć te kilkanaście lat. Kiedy problemy, które teraz wydają się błahe, wówczas były podniesione do najwyższej rangi. I chociaż ja miałam spokojny okres młodości, bez większych ekscesów, z kochającymi rodzicami, którzy mi ufali to wiem, że nie każdy tak miał. "Młodość. Wyznania nastolatków" To zestaw przemyśleń, opowieści norweskiej młodzieży. Brak zaufania ze strony rodziców, kłopot różności, brak poszanowania, nieodwzajemniona miłość, rozwód rodziców, czy nietolerowanie siebie i własnego ciała. I dużo dużo więcej. Niby nic nadzwyczajnego, lecz nie gdy do głosu dochodzą młodzi ludzie. Z niezwykłą celnością i trafnością wyrażają własną opinię i poglądy. Każde ich słowo jest jak strzał w twarz. Prawda rzucona pomiędzy oczy. Brak pohamowania w ubieraniu własnych wątpliwości i kłopotów w obrazowe słowa i porównania. Aż dorosłemu robi się głupio. To prześliczna książka ebook i nie tylko w własnej formie literackiej. Jest także pięknie zilustrowana, gdzie każda ilustracja to małe dzieło sztuki, które jednocześnie zachwyca wizualnie i uzupełnia opowieść, której dotyczy. Ja jestem zachwycona. Absolutnie zauroczona. To jedna z tych książek, do których na pewno wrócę, czy to sama, czy razem z córką w momencie, gdy wejdzie w nastoletni okres.

 • wogrodzieliter

  "Młodość" Linn Skåber, norweskiej aktorki i dziennikarki, to zestaw trzydziestu jeden krótkich tekstów, które powstały na podstawie rozmów autorki z młodymi ludźmi – ich doświadczeń, wspomnień, uczuć i przemyśleń na temat bycia nastolatkiem. Linn Skåber z wrażliwością, wyczuciem i ciepłem porusza kwestie dotyczące dojrzewania, akceptacji, miłości, przyjaźni, tożsamości, straty i choroby. Głosem młodych ludzi opowiada o trudnych relacjach z rodzicami i rówieśnikami, braku wiary we swoje możliwości, wstydzie, lękach, marzeniach, wewnętrznych zmaganiach a także zmianach fizycznych i budzącej się seksualności. "Młodość" daje czytelnikowi wgląd w blaski i cienie dojrzewania i uświadamia, jak złożony jest nastoletni świat. Zachwyca trafnością i różnorodnością doświadczeń, nastoletnią perspektywą a także mieszanką życia i liryzmu. Książka ebook została prześlicznie wydana – barwne ilustracje Lisy Aisato przenoszą całość na zupełnie inny poziom (małe dzieła sztuki). Idealna oferta dla nastoletniego czytelnika, rodzica i każdego dorosłego – może być jak pomocna dłoń, wskazówka, wspomnienie z młodości. Gorąco polecam.

 • Mama książka i ja

  Linn Skåber „Młodość. Wyznania nastolatków” „Młodość” to zestaw krótkich sekwencji i historii opowiedzianych przez młodych, nierzadko zagubionych ludzi, którzy w rozmowie z autorką, uzewnętrznili własne pragnienia i obawy. Niestety nie są to lekkie opowieści. Z większości wypływają troski i pragnienie, żeby ten czas przemian jak najszybciej się zakończył. Niektóre teksty wzbudziły we mnie niepokój, inne wywołały łzy wzruszenia. Nierzadko kłopoty nastolatków wynikają z akceptacji własnej fizyczności, lecz też dotykają sfery rodzinnej, kłopotów nie tylko z odnalezieniem się w grupie, lecz też z agresją, z którą sobie nie radzą. Wielkim atutem tych wyznań są do bólu szczere ilustracje, stworzone przez moją ukochaną ilustratorkę Lisę Aisato. Wiedziałam, że jak jej nazwisko widnieje na okładce, to nie może być to zła książka. Musicie się z nią zapoznać, nie macie wyjście, to trzeba przeczytać, tym bardziej będąc rodzicem nastolatka.

 • Kucka

  dawno nie czytałam tak dogłębnego studium dojrzewającej młodzieży. Szczera do bólu, a przy tym lekko dziecinna. Zaczytałam się od pierwszej strony

 • Dagmara Łagan, BooksCatTea

  Nastoletnie lata to najładniejszy okres naszego życia, lecz i najbardziej emocjonalny. Mając naście, lat czujemy, że u stóp mamy cały świat lub że jest on doszczętnie zdeptany, a nawet doznajemy jednego i drugiego jednocześnie. Kto nie doświadczył myśli mknących niczym rollercoaster, kto choć raz nie odczuwał końca wszystkiego? „Młodość. Wyznania nastolatków” to prześliczny obraz dorastania a także związanych z tym stałych zmian, które powodują, że element życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością bogaty jest w liczne wyzwania. Nieszablonowa kreacja treści wnika wprost do serca czytelnika, będąc formą zrozumienia dla najmłodszych odbiorców, a refleksyjnym powrotem do przeszłości dla tych starszych. Niewiele treści obfitej w wartości, uniwersalny przekaz – to konstrukcja, która zawsze robi na mnie niesamowite wrażenie, zakleszcza w swoim uścisku, absorbując całą uwagę. Wyrazista kreska Lisy Aisato i unikatowe pióro Linn Skåber to urzekająca korelacja delikatności i dosłowności, zabawy i poważnej mądrości tkająca osobliwe, lecz prawdziwe oblicze nastolatków. Ta książka ebook to trudna podróż przez codzienność młodych ludzi, która raz przypomina ekscytującą ekspedycję do tej pory nieznanych lądów, a raz nużącą tułaczkę po nieźle znanych, dostarczających kłopotów terenach. Czule, z wyczuciem i z uwagą wykreowane historie, utkane z autentycznych doświadczeń nastolatków, stanowią drzwi do ich pilnie strzeżonego świata, którym pragnęli się podzielić. Treść, poprzetykana urokliwymi ilustracjami, w które można wpatrywać się godzinami i kontemplować ich szczegóły, to wybitny portret wszystkich kilkunastolatków, jak i każdego z osobna, który nazywa to, co nieokreślone – rozmaitość emocji, które kształtują indywidualizm zagłuszany potrzebą przynależności i dopasowania się. Ten tytuł buzuje hormonami, rozbrzmiewa drobnostkami przybierającymi postać życiowych rozterek – to literacki krzyk o uwagę, o tolerancję i akceptację skierowany do dorosłego czytelnika, który po przekroczeniu określonego wieku zatraca młodzieńcze zgryzoty, zapomina o swoich doświadczeniach. Ta książka ebook to zestaw pragnień, marzeń, lecz także i lęków z perspektywy młodych dorosłych poszukujących własnej drogi i tożsamości w poczuciu niedoskonałości Tę pełną nostalgii pozycję należy mieć na półce biblioteczki i przeczytać bez względu na to, ile ma się lat.

 • posrod_kwiatow_i_cieni

  Mówi się, że młodość rządzi się swoimi prawami. Ponieważ to czas, w którym w którym chce się wszystkiego spróbować, doświadczyć, poczuć wszystkie emocje i tak po prostu, żyć na swoich zasadach. To przede wszystkim czas, w którym chce się być słyszanym, czas pełen ideałów i buntu, niepewności i skłonności do ryzyka. Młodość, to odwaga i otwartość, o których my, dorośli, zapominamy. To czas, który ukształtował nas najbardziej, mimo popełnionych błędów i rozczarowań, które nam towarzyszyły. Będąc dorosłym takie książki, jak ta autorstwa Linn Skåber, ceni się podwójnie. Książki, które mają olbrzymią głębię i wpływ na czytelnika. Książki, które z rozbrajającą szczerością uświadamiają jak prosto było nam zapomnieć o naszej młodości, a jednocześnie widzimy w nich siebie. Zamknięta w monologach, które są małymi fragmentami, migawkami, życia młodszych. Małymi puzzlami ich problemów, bolączek i radości. I mimo, że już nie jestem nastolatką, to potrafiłam odnaleźć się w każdej z tych historii. Ogromnie wzruszająca, empatyczna, czuła i poruszająca. Poszczególne historie różnią się mową i formą. Niektóre wybuchają gniewem, inne wręcz paraliżują smutkiem i przygnębieniem. Czasami śmiałam się, płakałam albo dziko kręciłem głową. Czasami nawet wszystko jednocześnie. Lecz każda z nich sprawiała, że ta chwila ponad książką była również chwilą rozmyślań i zadumy. Na pewno warta drugiej, trzeciej i kolejnej lektury. Lecz ta książka ebook staje się naprawdę kompletna dopiero dzięki wyjątkowo szczegółowym i wielowarstwowym rysunkom, które można wielorako interpretować. Rysunkom genialnej artystki, Lisy Aisato. Przy wielu z nich można długo się zatrzymać, a niektóre puenty skryte pod kolorami mają gorzki efekt. To, co Linn Skåber naprawdę udało się zrobić, to obudzić pewną świadomość. Ponieważ tak jak młodzi ludzie, tak samo czują się inni ludzie. Każdy etap życia wymaga od nas wiele, coś nas kosztuje, a jako młody człowiek można mieć coś do powiedzenia w każdej sytuacji. Linn Skåber wykazała się olbrzymią wrażliwością i z szacunkiem podchodziła do powierzonych jej słów. Świetna, wyjątkowa książka ebook ponad którą nie tylko się zatrzymujemy by w zamyśleniu uronić łzę, lecz również odkryć, że młodość stale w nas siedzi.

 • Anna K.

  Absolutne arcydzieło. Zastanawiam się, jak to jest możliwe, że każda książka, do której ilustracje wykonuje Lisa Aisato jest jak dzieło sztuki. Co mnie urzekło w tej pozycji? Dosłownie wszystko! W trakcie lektury bardzo nieźle widać, jak autorka weszła w świat młodych ludzi, których zaufanie zapewne musiała długo zdobywać, ponieważ przecież rzadko który nastolatek dopuszcza do siebie osoby dorosłe. Natomiast wynik tych spotkań, rozmów i aktywnego słuchania widać na każdej stronie. To nie jest książka, którą przeczytamy, nieźle będziemy się bawić w trakcie czytania i potem odłożymy na bok. To jest książka, którą będziemy przeżywać całym sobą. Oczywiście każdy przez inny pryzmat. Niektórzy zapewne przypomną sobie własne nastoletnie lata, te wszystkie buzujące emocje, nierzadko brak zrozumienia i wsparcia, być może niespełnione marzenia i pierwsze miłości, lecz również pierwsze rozczarowania, odrzucenia i straty. Inni z kolei spojrzą na nią przez pryzmat rodzica, jeśli mają swoje dzieci. Być może zaczną się zastanawiać, co również kryje się w ich głowach i jak mogą ich wesprzeć na drodze do dorosłego życia. Ciężko słowami opisać, co możemy znaleźć w tej pozycji i czego się spodziewać, gdyż niesie za sobą taki ładunek emocjonalny i tyle prawdy o młodych ludziach, że po prostu trzeba to poczuć samemu, aby się o tym przekonać. Nie zabraknie również zapewne momentów wzruszeń, gdyż autorka potrafiła to wszystko, czego się dowiedziała od młodych ludzi, ubrać w przepiękne słowa. Jak sama zaznacza, dużo tekstów to dokładnie odwzorowane historie opowiedziane jej przez młodzież, a w niektórych używała nawet dosłownych cytatów. Oczywiście nie mogę pominąć fenomenalnych ilustracji Lisy Aisato, które dopełniają całą książkę i w dosłowny sposób obrazują opisane sytuacje, czy również uczucia. Dzięki nim możemy zatrzymać się na chwilę refleksji czy również wspomnień. „Młodość” zalecam absolutnie każdemu. Nastolatkom, którym wydaje się, że nikt ich nie rozumie. Rodzicom, żeby chociaż po części zostali dopuszczeni do tego, co czuje młodzież. A także dla wszystkich innych, którzy nastoletnie lata mają już za sobą, a chcieliby choć na chwilę do nich wrócić, nawet jeśli tylko we wspomnieniach.

 • werka777

  Życie nastolatków bywa skomplikowane. Nierzadko mówi się, że to buntownicy szukający własnego miejsca na ziemi, lecz czasami warto siąść i zerknąć głębiej. Posłuchać, pomyśleć, przekonać się. Co czują, co myślą. Wszak prawda może okazać się banalnie prosta. Linn Skaber pokazuje, jak wyglądają rozważania młodych ludzi na tematy bardzo życiowe. Dotykające każdego z nas. To wcale nie są mało ważne sprawy. W kolejnych rozdziałach dotyka takich spraw jak dojrzewanie, choroba, Bóg, istota samoakceptacji, utrata, dorosłość. Piękno, którego nastolatki nierzadko w sobie nie zauważą, pochłonięte kompleksami. Niektóre epizody przypominają formą wiersz, inne opowiadania, są budowane na kształt osobistej spowiedzi, zwierzeń, inne luźnych pogawędek. Różnoraki jest także ich wydźwięk. Jedne są przepełnione humorem i bawią. Inne nasączone bólem, goryczą, smutkiem. Takie właśnie jest życie, także i w oczach młodych ludzi. Ma różnorakie barwy i różnoraki oddźwięk w zależności od sytuacji, konkretnego przypadku i chwili. We wstępie autorka książki wspomina o tym, że towarzyszyła nastolatkom w spotkaniach w kawiarni, lecz także w ich pokojach czy w parku. Nie zgłębiła w pełni tematu młodości, lecz była blisko młodych ludzi i pokazała świat widziany ich oczami. Są teksty, które powstały na bazie ich zwierzeń, są takie, które stanowią połączenie paru wypowiedzi, lecz jak wspomina autorka, dużo zdań to po prostu ich cytaty. „Młodość. Wyznania nastolatków” to na pewno była książka, która dużo mnie nauczyła, która skłoniła do refleksji, zmusiła do chwili przemyślenia. To historia, którą najlepiej czytać w ciszy, analizując słowa, ponieważ każde z nich ma tutaj naprawdę kluczowe znaczenie. Wniosek jest oczywisty, podobnie powinniśmy słuchać nastolatków, nie bagatelizować tego, co mają nam do powiedzenia. Niech ta książka ebook jest przesłaniem do rodziców, lecz i poradą dla młodych ludzi, że nie wszystkie sprawy warto brać sobie na poważnie. A na pewno i jednych i drugich ucieszą ilustracje malowane ręką Lisy Aisato. Jak zawsze nie zawiodła i pokazała własny niesamowity talent. Polecam.

 • urszula_gala

  Linn Skåber "Młodość" Wyznania nastolatków, "Mam wymagającą osobowość. Delikatnie mówiąc. Jestem hałaśliwy, kiedy chcesz ciszy, i milczący, kiedy pragniesz porozmawiać. Jeśli oczekujesz od mnie odpowiedzi, jest krótka i niewyraźna, a kiedy pragniesz spokoju, jestem krzykliwy, głośny i wkurzony. Jestem nieprzewidywalny, gburowaty                      i zmęczony. (...) Właśnie rodzę się jako nastolatek." Żadnemu dorosłemu nie jest prosto wejść do świata nastolatków. A jednak Linn Skåber spróbowała, czego owocem jest ta książka. Czasem smutna aż rozrywa serce, w innym miejscu tętniąca niespożytą energią lub wypełniona ciszą. Nierzadko nieprzewidywalna, wybuchająca euforią, nagłą złością, nie dająca się okiełznać, buntownicza, spotykająca na własnej drodze niezrozumienie, poszukująca drogi czy życiowej mądrości. Inną niż dużo innych skierowanych do młodego czlowieka. Inna niż się spodziewacie. W dodatku bogato ozdobiona przepięknymi ilustracjami Lisy Aisato 💙 "Młodość" zaskakuje też strukturą. To zestaw przeplatających się różnorodnych form narracji. Czasem są to dłuższe, mocno intymne  teksty, innym razem wiersz biały bądź pojedyncze zdania. W nich skrywają się różnorakie młode charaktery, osobowości, do bólu szczere i prawdziwe. Są jak wybuchający wulkan, z którego wylewa się lawa, niemożliwy do okiełznania, aż skończy się proces erupcji. Kiedy starałam się przypomnieć własną młodość, okazało się, że tak naprawdę pamiętam z niej w większości dobre momenty. Te złe zatarły się już dawno, umknęły na przestrzeni lat. Lecz przyszedł czas, że znalazłam się również po drugiej stronie barykady, gdzie własnego miejsca na ziemi intensywnie poszukuje młody czlowiek. Jeszcze niedawno otwarty i ufny jak każde dziecko. Teraz tworzący wybuchową mieszankę emocji i potrzeb, pełen skrajności, poszukujący, ponieważ młodość jest bardzo wymagająca i trudna. Wiem jednak, że w przyszłości pozostaną po niej najlepsze wspomnienia, a książkę ukradkiem mu podrzucę.

 • aannaa_czyta

  Okres dorastania to czas kiedy dzidziuś oddziela się od rodziców, próbując znaleźć swoją  życiową drogę. I choć ten czas nie jest zbyt wygodny dla rodziców to cierpliwość, którą zaczną w sobie pielęgnować z pewnością okaże się bardzo potrzebna. Każdy rodzic musi nieustannie  pamiętać o tym, że ten aktualny bunt pomoże naszemu nastolatkowi stać się dorosłym człowiekiem, takim, który w przyszłości poradzi sobie z kłopotami codzienności. Kto ma w domu nastolatka ten zapewne wie o czym mowa. Z pewnością nieraz zastanawialiście się kto podmienił Wam wasze ukochane dzidziuś i zastąpił je kimś zupełnie innym? Od kiedy przestało się tak bardzo liczyć z waszym zdaniem, a zaczęło większą uwagę przykładać do tego co mówią koledzy? I tutaj z odpowiedzią przychodzi nam Linn Skåber w własnej najwieższej publikacji „Młodość. Wyznania nastolatków”. Książka ebook jest swoistym obrazem okresu dorastania, który powstał z licznych głosów ludzi młodych. Opowiadają nam oni o codzienności, własnych pragnieniach, o troskach i o radościach, nie zapominając o tym czego obawiają się powiedzieć najbliższym. To również opowiadanie o ich marzeniach, o tęsknocie, miłości, przyjaźni i wszystkich tych emocjach, które rodzą się pod ich skórą.  Dla mnie to pozycja obowiązkowa zarówno dla rodziców jak i dla samych nastolatków. I tylko zastanawiałam się podczas lektury, czy ilustracje, czy tekst zrobiły na mnie większe wrażenie? Tutaj wszystko się ze sobą przeplata, tworząc jedną całość od której decydowanie ciężko oderwać własne myśli i … oko. Jeśli szukacie prezentu dla Nastolatka, którego macie pod swoim dachem albo takiego,  któremu pragnęlibyście podarować coś pięknego, nieoczywistego i wyszukanego – całym sercem zalecam właśnie tę książkę. Gwarantuję, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie…

 • czytac.lubie

  "Młodość. Wyznania nastolatków" to historie młodych ludzi, przeplecione niesamowitymi ilustracjami. Norweska dziennikarka, pisarka osobowość telewizyjna, rozmawiała z dziesiątkami nastolatków. Pytała o ich życie, codzienność, troski i radości. O to, czego pragną, o czym ciężko jest im mówić rodzicom, nauczycielom. Na podstawie licznych rozmów powstał porażająco szczery obraz okresu dorastania. Wyrazisty, przejmujący i prawdziwy głos nastolatków spisany przez autorkę z wyjątkowymi ilustracjami. To książka ebook dla każdego, jej lektura sprawi, że lepiej można zrozumieć nastoletnie dziecko, wczuć się w jego emocje. "Młodość. Wyznania nastolatków" to opowieści o małych i wielkich rozterkach. O zmaganiach w czasie dojrzewania z wyolbrzymionymi drobnostkami i całkiem realnymi problemami, zmianami wymaganiami a także oczekiwaniami, z którymi młodzież styka się na co dzień. To wołanie, które przypomni dorosłemu czytelnikowi, że to, co dzisiaj zdaje mu się łatwe, bywa cholernie trudne. "Dorośli mówią, że człowiek nie potrzebuje wielu przyjaciół, starczy jeden. Czy ktoś ma numer do tego Jednego?" Czy to jest książka ebook tylko dla nastolatków? Absolutnie nie, te historie młodych ludzi powinni przeczytać dorośli, to książka, która zmusza czytelnika do refleksji, łapie za serce. Tę książkę warto przeczytać! To zestaw krótkich opowiadań. Autorka w interesujący sposób przedstawiła świat widziany przez nastolatków . To książka ebook o uczuciach, zmartwieniach małych i tych dużych. Zachęcam do lektury! To jedna z najładniejszych ebooków pod wobec stylu, tematu, szaty graficznej. Książka ebook pełna emocji. Sięgnijcie po tę lekturę!

 • agnethaczyta

  Młodość, dojrzewanie to czas dużego przełomu i zmian. To również czas pełen ciekawości świata, przyjaciół, pierwszych miłości i imprez. Dla jednych jest to okres pełny żartów i wybuchów śmiechu, dla innych zaś to okres, który kojarzy się głównie z samotnością, smutkiem i niezrozumieniem. Linn Skåber w własnej książce pdf oddaje głos nastolatkom wchodzących w dorosłość. Towarzyszy im podczas spotkań w kawiarni, siedzi z nimi w parkach, pokojach i słucha... Cześć tekstów w książce pdf to nierzadko dokładne cytaty albo zdania wypowiedziane przez młodzież połączone w zgrabne opowiadania. Książka ebook "Młodość. Wyznania nastolatków" uczy, wzrusza, bawi i pozwala lepiej zrozumieć świat nastolatków. I nawet jeśli już dawno przestaliście być nastolatkami to z pewnością docenicie olbrzymią wrażliwość i piękno, które z niej bije. Ta książka ebook idealnie sprawdzi się jako upominek dla nastoletniej osoby albo jej, jego rodziców. Na uwagę zasługują też cudowne ilustrację Lisy Aisato. Możecie kojarzyć tę ilustratorkę z ebookami takimi jak: "Snieżna siostra" czy "Strażniczka słońca". Na prawdę jest na czym zawiesić oko, a ilustracje dodatkowo skłaniają do wielu przemyśleń i refleksji. Na story postaram się wrzucić wam mały przedsmak. Myślę, że to książka ebook która znajdzie szczególnie miejsce nie tylko na półce lecz także w sercach wielu z was. Prócz tego, że jest cudownie wydana jest także bardzo genialna i stanowi szczery obraz okresu dojrzewania. Prawdziwe arcydzieło!

 • Madzik

  Już nie dziecko, a jeszcze nie całkiem dojrzały człowiek. Nastolatek. Pamiętacie jeszcze jak to było? Młodość jest piękna, lecz również niebywale trudna, to prawdziwy emocjonalny roallercoaster! W 31 rozdziałach autorka - Linn Skåber zawarła przejmujący, szczery i prawdziwy portret młodych ludzi. Jest tu niemal wszystko: żal za utraconym dzieciństwem, strach przed nowym, lęk przed odrzuceniem, bunt, pierwsze motyle w brzuchu, uczucie niezrozumienia, szalenstwo hormonów, tęsknota, niezgoda, utrata rodzica, choroba, fascynacja, pierwsze miłości, rozterki, pragnienia, relacje rodzinne, a nawet obrzydzenie do własnego, zmieniającego się ciała. Lecz nie myślcie sobie, że to tylko depresyjny obraz młodzieży. Absolutnie nie, jest tu również miejsce na radość, czułość, mniejsze i większe marzenia, na szaleństwa młodości. Wyjątkowa forma literacka - czasem pojedyncze zdania, czasem anegdoty, czasem poezja, urywki rozmów, zapis myśli - to wszystko plus niesamowite, malarskie, pełne póz ilustracje potęgują niesamowicie emocjonalny przekaz tej książki. To pozycja obowiązkowa nie tylko dla nastolatków - żeby zobaczyli, że nie są sami w własnych młodzieńczych rozterkach. Lecz również to lektura dla rodziców, pedagogów i dla wszystkich, którzy chcą sobie przypomnieć jak to było. Piękna, mocna, poruszająca!

 • Alatanka

  Następna doskonała oferta od @wydawnictwo_literackie. Książka ebook autorstwa Linn Skaber przedstawiona w formie opowiadań nastolatków dotyczących ich życiowych kłopotów i rozterek. Trzydzieści jeden krótkich i szczerych wyznań, zarówno tych wesołych, jak i smutnych. Książka ebook dla dorosłych i dla młodzieży. Ci pierwsi być może przypomną sobie jak to było mieć naście lat i jak się w tym wieku spogląda na świat, a Ci drudzy przekonają się, że nie są sami ze własnymi uczuciami. „Jakie taki nastolatek może mieć problemy? Jak dorośnie to dopiero zrozumie.” Na pewno każdy z Was choć raz usłyszał takie zdanie, a być może i nawet sam je wypowiedział  Troszkę jest w tym prawdy. Sama pamiętam jak niektóre kłopoty były przeze mnie wyolbrzymiane. Teraz uśmiecham się na myśl na niektóre takie wspomnienia, lecz wówczas wcale nie było mi do śmiechu. Wręcz przeciwnie. Lecz każdy z nas wie jak dziwaczny jest to okres w naszym życiu. Nie jesteś już dzieckiem, lecz również nie dorosłym. Prawdopodobnie nie da się na ten gorący okres przygotować ani swojego dzidziusia ani siebie. Co według Was jest podstawą dobrej relacji rodzic – nastolatek? P.S. Książka ebook uzupełniona o ilustrację fenomenalnej Lisy Aisato. Niezmiennie mnie zachwycają.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!