Czytaj więcej:
Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1 okładka

Średnia Ocena:Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1

Książka, którą Czytelnik trzyma w rękach, to tłumaczenie wyboru mitów i legend Indian Ameryki Północnej z jednego z największych i najlepiej opracowanych przez naukowców zbiorów. Znajdują się tutaj opowieści plemion zamieszkujących różnorakie tereny, od Alaski i północnej Kanady aż po Zatokę Meksykańską. Książka ebook ta wydana w 1984 roku stanowi klasykę antropologii i mitologii plemion indiańskich Ameryki Północnej.

Szczegóły
Tytuł Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1
Autor: Erdoes Richard, Ortiz Alfonso
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Alter Radosław Palonka
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Mity i legendy Indian Ameryki Północnej. Część 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Wkp

    Rdzenni Amerykanie i ich wierzenia to temat fascynujący i wyjątkowo obszerny. Temat rzeka, można by rzec. Prawdziwy ocean przekonań i wizji. Zmierzyć się z nim postanowili dwaj mężczyźni – pisarz zajmujący się tym tematem i antropolog, który sam wywodzi się z indiańskich korzeni. I z tego zdawałoby się niemożliwego zadania wyszli obronną ręką.Co znajduje się na stronach książki, streszczać nie ma sensu. Już same legendy i mity to opowieści na tyle krótkie, nierozbudowane, że mówienie czegokolwiek o ich brzmieniu mija się z celem. To, co jednak zebrano w tej książce, a właściwie pierwszym tomie kompilacji tych opowieści, to przekrój przez najistotniejsze z wierzeń rdzennych mieszkańców amerykańskiej ziemi. Jak powstał człowiek, jak powstał świat, skąd wzięły się niektóre rytuały, jaki jest świat duchów i jaki będzie koniec. Krok po kroku, legenda po legendzie, wędrujemy coraz dalej w wyjątkowy świat Indian. Ich codzienności, religii, niepowtarzalnych przekonań i tego, czym kierowali się w życiu. Ponieważ legendy i mity nie stanowiły dla nich tylko snutych tu i tam, z pokolenia na pokolenie, historyjek, a nadawały rytmu i znaczenia.Co jednak te opowieści mogą znaczyć dla nas, poza tym, że stanowią ciekawostkę i wgląd w temat dla jego fascynatów, a przynajmniej ludzi zainteresowanych? Jak się okazuje – bardzo wiele. Indiańskie dziedzictwo, które – kolokwialnie mówiąc – zostało zarżnięte przez kolonizatorów, poniekąd podstępem powróciło do ludzkiej świadomości, przesycając popkulturę. Książki czy kino, słynne opowieści znajdują tu własne odbicie. Oglądaliście Z archiwum X”, serial, który za sprawa zapowiedzi 10 sezonu, znów wrócił do łask i zainteresowania fanów? Lub największy hit wszechczasów, „Avatara”? To tylko dwa spośród wielu przykładów inspiracji, a nawet adaptacji indiańskich legend na nowe media i nowe czasy. Lecz przykłady, które sprawiają, że tym bardziej chce się sięgnąć po niniejsze opracowanie.A sięgnąć jest warto. Rzetelność, przystępność, w tomie nie pominięto także porcji grafik… Dlatego również polecam, jeśli jesteście choć trochę zainteresowani tematem, a myślę, że nie wielu znajdzie się takich, którzy byliby absolutnie nieczuli na treść i to, co można w niej odnaleźć. Wydawnictwu Alter zaś składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!