Czytaj więcej:
Migawka okładka

Średnia Ocena:Migawka

W „Migawce” poznajemy dwójkę bohaterów, których dzieje skrzyżują się, na pierwszy rzut oka, w codzienny i dość banalny sposób. Z jednej strony Tomek – dwudziestosiedmioletni człowiek sukcesu, menedżer znacznej firmy, który prowadzi uporządkowane i spokojne życie. Z drugiej Sylwia – młoda studentka pedagogiki na warszawskiej uczelni. Kiedy ci dwoje przypadkiem wpadają na siebie w metrze, od razu czują, że to przeznaczenie. Znajomość zaczyna się rozwijać, kiedy niespodziewanie losy się coś niepokojącego… Tomek widzi, jak trzech osiłków porywa młodą dziewczynę, łudząco podobną do Sylwii. Facet obawia się, że nowej znajomej mogło się stać coś złego. Czy to rzeczywiście była Sylwia, czy to tylko złudzenie? Dlaczego obraz, który zobaczył Tomek, już po chwili zniknął i wydawało się, że to tylko upiorne urojenie? „Migawka” to opowieść pokazująca zagrożenie kryjące się we współczesnym świecie. Czy obie historie coś łączy? Czy tytułowa migawka naprawdę istnieje? Opowiadanie miejscami mrożąca krew w żyłach, trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalna i zaskakująca.

Szczegóły
Tytuł Migawka
Autor: Kruk Igor
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Migawka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Migawka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Migawka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Recenzent

  Karmię własne uzależnienia regularnie - tym razem debiut wylądował na moim "czytelniczym stole" ;) Lubicie czytać debiuty? Czy sięgacie tylko po sprawdzone nazwiska? Prawda jest taka, że od debiutantów wymagam wiele, ponieważ dzisiaj zaistnieć w świecie literackim jest bardzo trudno. Jeśli więc wydawnictwo dało im szansę to znaczy, że czymś się wyróżniają. Jeśli twórca wydaje własne książki sam to również nie myślcie, że każdego stać na taki krok. Widocznie bardzo w siebie wierzy. To również powód by oczekiwać od niego wiele. Co znalazłam tym razem? Niezbyt długą, lecz treściwą książkę. Historia ciekawa, sposób jej opowiedzenia również. Co prawda trafiło się trochę literówek, lecz to już kwestia korekty i edytora. Czasem drażnił mnie szyk zdania i powtórzenia, lecz ogólnie książka ebook się obroniła. Bohater to młody człowiek sukcesu, jest przystojny, wykształcony, pnie się po szczeblach kariery, a resetuje się imprezując. Wolno mu. Poznajemy Tomka na imprezie, lecz równocześnie mamy możliwość przeczytać historię dziewczyny, która została porwana, wywieziona do lasu, zgwałcona przez paru facetów i porzucona. Tomek miewa kłopoty z koszmarami, przez co prawda miesza się z fikcją. To nadaje historii ton tajemnicy. Czy metro, którym dojeżdża do pracy może przemienić jego życie? Podczas ostrego hamowania udaje mu się złapać piękną dziewczynę, chroniąc ją przed upadkiem. Wyskakuje za nią z pociągu tylko po to by poznać jej imię. Później kawa, rozmowa... Książka ebook to właśnie takie migawki, momenty, Czy jest coś, co łączy te dwie historie? Łączy. Lecz nie zdradzę Wam co... ;) To następny twórca młodszy ode mnie (boli!), który stworzył niewątpliwie ciekawą historię. Prosto było tutaj przesadzić, a jednak jemu udało się zachować umiar. Za książkę dziękuję Wydawnictwu Psychoskok http://poligon-domowy.blogspot.com/2017/10/migawka-igor-kruk.html

 • Anonim

  książka ebook to pomyłka, nie wiem w zasadzie dlaczego po nią sięgnąłem, normalnie wspieram polskie debiuty. pozytywne oceny w necie wynikają wyłącznie z tego, że napisali je koledzy autora albo sam autor, powtarzając się na każdym portalu na zasadzie "kopiuj wklej" ... sama książka ebook kiepska i bez polotu.

 • Anonim

  Migawka to książka ebook trzymająca w napięciu. Pozostawia dużo domysłów, co dodaje jej większego smaku. Można snuć dużo teorii jaki będzie koniec albo dalszy bieg wydarzeń, ale rzadko kiedy ma się rację. Książka ebook od samego początku zostawia w czytelniku niedosyt. Chce się więcej. Zalecam każdemu, kobietom, mężczyznom, nastolatkom i dorosłym. Świetne pismo, czyta się wyśmienicie. Pozdrawiam wszystkich czytających i przy okazji Pana Igora Kruka. Czekam na następną książkę.

 • Sergiusz

  „Migawka” literackim debiutem Igora Kruka. Tomek to męski manager w branży reklamowej. Idealnie zarabia, wielbi własną pracę. Ma jedyną słabość – są nią dziewczyny poznawane na imprezach. Jego życie znacząco się zmienia, gdy poznaje element pewnej historii, która w pewnym sensie dotyczy jego. Facet musi sam wymierzyć komuś sprawiedliwość. Tomek – główny bohater - w firmie jest ceniony za pracowitość i sprawne zarządzanie zespołem paru osób. Jest przez wszystkich lubiany. Nie narzeka także na powodzenie u kobiet, które są jego weekendową słabością. Tomasz uważa, że jako niezależny singiel może sobie pozwolić na niezobowiązujące relacje. Weekendowe rozrywki są dla niego odskocznią od nawału codziennych obowiązków w firmie. Facet preferuje chodzenie do muzycznych klubów nocnych, pijanie rozmaitych drinków, a także cudowne dziewczyny. Nawet nie zastanawia się ponad zmianą stylu życia, ponieważ takie, jakie ma teraz, najbardziej mu pasuje. Wszystko się zmienia, gdy niespodziewane zdarzenie przeorganizowuje jego priorytety. Tak jak zawsze – także i tego dnia – Tomasz do pracy pojechał metrem. Rozmyślał o codziennych sprawach, zadaniach w pracy. Myśli faceta rozproszyły się w okamgnieniu, gdy ujrzał w pojeździe piękną blondynkę trzymającą zeszyt. Kobieta wzbudzała jego zainteresowanie nie tylko ze względu na urocze oczy i urodę. Była bowiem przestraszona; wyglądała na zakłopotaną i zawstydzoną. Połączenie wszystkich cech drobnej blondynki sprawiło, że Tomasz musiał poznać jej imię. Była mu obca, ale podświadomie wiedział, że jest inna niż wszystkie kobiety, które znał. Zastanawiał się, dlaczego jest taka zagadkowa i czy ktoś jej przypadkiem nie skrzywdził. Poznanie tej kobiety sprawiło, że wymierzenie sprawiedliwości stało się dla Tomka niemal obsesją. „Migawka” to debiut Igora Kruka, młodego pisarza (rocznik ’91). Lektura łączy obyczajowość z fragmentami kryminału. Twórca wykreował tu postacie z ciekawymi zbiorami cech, a opisywane przez niego literackie wydarzenia sprawiają wrażenie realnych. Kruk zastosował również liczne retrospekcje (urywki wydarzeń z przeszłości – stąd tytuł „Migawka”), które w pewnym momencie łączą przeszłość z teraźniejszością. Interesujące i intrygujące opisy zachęcają czytelnika do jak najszybszego rozwiązania zagadki, która stanowi nieodłączny fragment tej powieści. Pojawiające się w lekturze bestialskie zło wyrządzone drugiej osobie, sprawia, że czytelnik sam chciałby wymierzyć sprawiedliwość, jeżeli państwowy wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje tak, jak powinien. Ewelina Grzesiuk ([email protected])

 • Recenzent

  Na początek od razu Wam powiem, że już dawno żadna książka ebook nie zaskoczyła mnie tak bardzo własną treścią i zakończeniem jak Migawka! Zaintrygował mnie już sam tytuł - ponieważ co twórca chciał przez to powiedzieć, co nam pokazać i co owa migawka, tak naprawdę znaczy. Nie czekając długo książka ebook pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Poznajemy Tomka - męski dwudziestoośmioletni mężczyzna, który spełnia się zawodowo i wiedzie spokojne życie singla. Któregoś zwykłego dnia zupełnie przypadkiem poznaje Sylwie - lecz owy "przypadek" nie pozwala mu, żeby o Sylwii zapomnieć. Pomiędzy Tomkiem, a Sylwią dynamicznie zaczyna tworzyć się coś niezwykłego, czy będzie miało szansę przerodzić się w "coś więcej"... Migawka to jednak z pewnością nie jest zwykła opowiadanie o miłości jaka rodzi się miedzy dwojgiem ludzi, o NIE! Mamy tu coś zupełnie innego ! Równolegle w książce pdf przeplatane są w rozdziałach dzieje młodej kobiety, która zostaje uprowadzona przez trzech mężczyzn, a następie wykorzystana, pobita i porzucona. Czy skrzywdzonej dziewczynie uda się uwolnić od oprawców, czy ocali własne życie? Jaki związek ma ciemna historia z miłośną historią Tomka. Musicie przekonać się sami i czym prędzej zdobyć tę książkę! Karolina z KropeczkaMoja Historia pisana bardzo przyjemnym mową dzięki czemu nieźle się ją czyta. Perfekcyjnie opisywane momenty akcji, które spowodują, że i wy poczujecie ciarki na plecach. Realistycznie przedstawione sceny i opisy sytuacji dodają całości realizmu , a my czytelnicy czujemy jakbyśmy brali w nich udział. To kolejne powody dla których warto sięgnąć po pierwsze dzieło pisarza Igora Kruka. Książka ebook z pewnością pochłonie was tak jak i mnie, ponieważ ciekawość poznania dalszych losów bohaterów równoległych historii będzie silniejsza niż potrzeba snu :) Książka ebook jest debiutem literackim Igora Kruka, który jak sam mówi " Pomysł na napisanie tej książki dojrzewał we mnie 10 lat" mam tylko nadzieje, że na kolejne tak dobre książki nie każe nam tyle czekać :)

 • Anonim

  Zazwyczaj dość sceptycznie podchodzę do  debiutów literackich. Igor Kruk swoją Migawką bardzo mnie zaintrygował. Twórca przelał na papier nader oryginalną historię. Od pierwszej do ostatniej strony  wydarzenia są spójne i zgrabnie się zazębiają. Historii przedstawianej w książce pdf towarzyszy aura tajemnicy. Igor Kruk sporo  ryzykował stawiając na tak nieszablonowe rozwiązania. Moim zdaniem  wyszło rewelacyjnie. "Pojawić się, mignąć na chwilę w polu  czyjegoś widzenia i dynamicznie zniknąć, pozostawiając jednocześnie wrażenie własnej obecności. Odbiorca nie jest pewien, czy  sytuacja wydarzyła się naprawdę, czy była tylko  wyobrażeniem w jego umyśle. (..)" W Migawce przeplatają się dwie historie. Mamy okazję  bliżej poznać młodego biznesmena- Tomka. Chłopak  jest w szczytowej  formie, właśnie osiągnął kolejny  zawodowy sukces. W jego życiu brakuje jednak miłości, którą zastępuje przelotnymi  romansami. Druga historia przenosi nas do podwarszawskiego lasu, gdzie grupa młodych  facetów gwałci  i  porzuca uprowadzoną dziewczynę. Ta opowiadanie   przeraziła mnie własną brutalnością. Okazuje się, że dziwacznym trafem bohaterką obydwu wątków jest Sylwia. Tomek poznaje ją przypadkowo  w metrze i  zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jego życie nagle nabiera kolorów. Pewnego  dnia chłopak staje się świadkiem brutalnego  uprowadzenia dziewczyny. W tym momencie akcja nabiera zawrotnego tempa. W Migawce prawda miesza się z fikcją. Czytając miałam wrażenie, że Tomek przeżywa dziwny, psychodeliczny sen. Kolejne zdarzenia były coraz bardziej nieprawdopodobne. Igor Kruk zdecydowanie wie, jak zaintrygować czytelnika. Od książki trudno  było  mi się oderwać. Z przyjemnością czytałam  relacje Tomka. Facet znalazł sens życia u boku  zagadkowej Sylwii. Szkoda tylko, że jego  szczęście nie trwało  za długo. Spodobała mi się dociekliwość i determinacja chłopaka, żeby  odkryć prawdę. Sceny,  jakie miały  miejsce w podwarszawskim lesie przyprawiły  mnie o  ciarki  na plecach. "Tomek nic nie  odpowiedział. (...) Zrozumiał, że w jakiś niewytłumaczalny sposób Sylwia wybrała jego by  to właśnie on doprowadził sprawę do końca (...)"  Z takiego  połączenia wątków mogło wyjść dziwne science fiction. Igor Kruk  sprawił, że tak się nie stało. W książce pdf zachowany został realizm. Trochę trudno  było mi zrozumieć końcowe wydarzenia. Muszę przyznać, że ostatnie sceny  były  bardzo  mocne, brutalne i  nieprzewidywalne. Nie spodziewałam się takiego  zakończenia. Migawka to  opowieść dojrzała i przemyślana. Igor Kruk  pokazał się z najlepszej strony. Migawka to udany  debiut. Twórca zdecydowanie wie, jak  oczarować czytelnika. Polecam!

 • Recenzent

  Opowieść Igora Kruka przenosi Czytelnika w dwa odrębne światy, zupełnie różne, choć położone tuż obok siebie – centrum Warszawy a także podwarszawski las. Przedstawione są dwie historie, na pierwszy rzut oka zupełnie ze sobą niepowiązane. Poznajemy Tomka, młodego menedżera w znacznej firmie w stolicy a także Sylwię – studentkę pedagogiki. Przypadkiem wpadają na siebie w metrze i od razu czują, że to przeznaczenie. Tylko czy na pewno? Wokół Sylwii dzieją się rzeczy, które Tomkowi ciężko wytłumaczyć w racjonalny sposób… Czytelnik zostaje wprowadzony w dwie rzeczywistości, dwie na pozór różnorakie historie, które w jakiś zagadkowy sposób do siebie nawiązują. Wydarzenia przedstawiane są za pomocą tytułowej migawki. Pojawiają się jeden po drugim, „migają” Czytelnikowi i „wgryzają” się w niego, przez co lektura jest ciekawa i trudno się od niej oderwać.

 • julita91

  Idealna książka, której oryginalność jest zapewniona dzięki rzadko spotykanej budowie, a także pomysłom. Poznajemy historię Tomka i zagadkowej Sylwii, przedstawioną w postaci migawek, wspomnień, przebłysków. W ten sposób przeszłość przeplata się z teraźniejszością, coraz bardziej angażując czytelnika w wyjątkowe i zaskakujące wydarzenia, których zakończenia nie jest w stanie przewidzieć. Jesteśmy świadkami przemiany Tomka. Przygodę rozpoczynamy z kawalerem z zachowaniami klasycznymi dla tego stanu, a zagadkę zaginięcia dziewczyny rozwiązujemy z dojrzałym emocjonalnie, zakochanym mężczyzną. Książka ebook przepełniona jest zwrotami akcji, a jej zakończenie na długo pozostaje w pamięci. Serdecznie polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!