Mężczyźni z różowym trójkątem okładka

Średnia Ocena:


Mężczyźni z różowym trójkątem

Pierwsza opublikowana relacja byłego więźnia nazistowskich obozów koncentracyjnych, który był prześladowany na mocy Paragrafu 175 za orientację homoseksualną. Wspomnienia Hegera są do dzisiaj uznawane za unikatowe, nie tylko ze względu na przełamanie tabu związanego z tą grupą ofiar narodowego socjalizmu, lecz przede wszystkim ze względu na przerażający opis rozpaczy tej grupy ofiar, która była prześladowana też po wojnie – Paragraf 175 przetrwał w NRD i RFN do końca lat sześćdziesiątych XX w. (całkowicie wycofany z niemieckiego prawodawstwa dopiero w 1994 roku). Od wydawcy:W powojennym społeczeństwie prześladowania homoseksualistów z czasów nazizmu zostają uznane za legalne i podtrzymane. Ofiary, które przeżyty wojnę, nie dostają żadnego wsparcia ani od państwa, ani od społeczeństwa. Też muzea, miejsca pamięci a także badania historyczne przez długie lata pomijają dzieje facetów z różowym trójkątem."Milczenie wymuszone przez społeczeństwo lat powojennych stało się udziałem niemalże wszystkich ocalonych homoseksualistów. Zostali oni pozostawieni sami sobie i umierali sami ze własnymi wspomnieniami. Dlatego również historia Josefa Kohouta, wydana pod pseudonimem Heinz Heger, zastępuje tu dużo innych, których nigdy nie poznamy". dr Klaus Muller"Cóż ja takiego zrobiłem, bym miał tak trudno za to pokutować? Czy byłem zboczeńcem lub zagrożeniem dla narodu? Pokochałem przyjaciela, mężczyznę - i nie był to młodociany, tylko 24-letni, dorosły człowiek! Nie widziałem w tym niczego strasznego czy niemoralnego. Co to za świat i co to za ludzie, którzy decydują za dorosłego człowieka, kogo i jak wolno mu kochać?" Heinz Heger

Szczegóły
Tytuł Mężczyźni z różowym trójkątem
Autor: Heger Heinz
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo KARTA
Rok wydania: 2016
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Mężczyźni z różowym trójkątem w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Mężczyźni z różowym trójkątem PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • AS

    Interesująca, wciągająca i ujmująca. Napisana prostym, zrozumiałym mową o trudach i cierpieniach. Warto zapoznać sie z jej głębią. W mojej biblioteczce odnalazła honorowe miejsce wsród lektur holocaustu.

  • Magdalena

    Niesamowita historia, czyta się jednym tchem. Zalecam zapoznanie się z lekturą

  • Kamil

    po prostu warto przeczytać, wciągająca książka ebook o życiu osób homoseksualnych w obozach śmierci

  • Aga Dep

    Nieźle opisana, bez skrupułów i zbędnych "kwiatków". Ogromnie wiele w niej emocji, opisów wydarzeń i osób. Książka ebook porusza tematy trudne, bo do lat 90 byli piętnowani za własną seksualność. Wreszcie kotś pisze jak naprawdę wyglądał świat po wojnie dla ludzi homoseksualnych.

  • Jarr74

    Temat przez lata skutecznie przemilczany, pomijany, marginalizowany, czy jak powiedzielibyśmy dziś „zamiatany pod dywan”, nie pozwalający homoseksualnym ofiarom nazistowskiej machiny śmierci, nabyć praw do finansowego czy choćby moralnego zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Prosto jest potępić własną swoją przeszłość niż rzeczywiście się z niej wyzwolić i powojenne Niemcy (w których tzw. procesy denazyfikacyjne były kpiną ze sprawiedliwości) są tego najlepszym przykładem, pozwalając na to by przepisy (zwłaszcza znany paragraf 175) na podstawie których mniejszości seksualne III Rzeszy skazywane byłe na wieloletnią katorgę a także śmierć, obowiązywał aż do końca lat 60–tych, ubiegłego wieku.

  • Hanna Antos

    Lektura obowiązkowa. Pierwsza taka opowiesc w Polsce, niemal 50 lat czekała na przetłumaczenie.

  • jakkolwiek66

    Książka ebook przedstawia grupę więźniów o których nikt nigdy nie wspominał! zupełnie nowe spojrzenie! Polecam!